Gyvenimas “susimetus”?

Gyvenimas kartu prieš santuoką – gerai ar blogai? Šiandien tai vis dažniau poroms iškylantis klausimas. Visų pirma, turėtumėte žinoti, kaip teigiamai ar neigiamai tai gali paveikti jūsų santykius. Tuomet nuspręsti neturėtų būti sunku.

1 Pavyzdys: Vaikinas ir mergina pradėjo susitikinėti. Po dviejų draugystės metų jie nusprendė susituokti – surengė nuostabias vestuves, džiaugėsi romantišku medaus mėnesiu. Pradėjo gyvenimą kaip vyras ir žmona. Po kurio laiko laimingo gyvenimo pora suprato, jog santuokoje viskas ne visada tarsi rožėm klota. Jie pradėjo pyktis dėl menkniekių, ginčai išaugo į rimtus konfliktus… Tai tęsėsi dar tris metus, kol pora suprato nebegalinti būti kartu. Jie išsiskyrė.

2 Pavyzdys: Vaikinas ir mergina pradėjo susitikinėti. Po dvejų draugystės metų pora nusprendė susituokti. Tačiau prieš santuoką abu norėjo kurį laiką tiesiog pagyventi kartu – įsitikinti, ar iš tiesų mokės prisiderinti vienas prie kito. Pradėję gyventi kartu suprato, jog jų įpročiai bei kiti buitiniai aspektai pradėjo erzinti partnerį. Galiausiai, po trijų metų jie išsiskyrė.

Nagrinėdami šiuos du pavyzdžius padiskutuokime, gerai ar blogai gyventi kartu nesusituokus?

Pirmu atveju pora susituokė nepatikrinusi, ar iš tiesų moka gyventi drauge. Supratę, jog abu turi vienas kitą erzinančių bruožų, išsiskyrė. Antru atveju pora, nors pabandė gyventi kartu prieš santuoką, vis tiek išsiskyrė.

Galime rasti daugybę statistinių duomenų, rodančių, jog gyvenimas nesusituokus dažniausiai baigiasi skyrybomis, taip pat – kad tokie žmonės labiau linkę į neištikimybę. Tačiau yra duomenų, teigiančių, jog nėra jokio ryšio tarp santuokos sėkmingumo ir poros gyvenimo kartu prieš tai. Vienintelis dalykas, kurį iš tiesų sukelia šie duomenys – baimė ir dvejonės toms poroms, kurios pasiryžę savo santykius perkelti į naują lygmenį.

Apžvelkime gyvenimo nesusituokus privalumus bei trūkumus ir jums tinkantį sprendimą galėsite priimti patys.

Gyvenimo nesusituokus privalumai

1. Tai gali būti labai svarbi santykių fazė tam, kuris praeityje įgijo blogosios santuokos patirties. Pavyzdžiui, išsiskyręs žmogus gali iš tiesų dvejoti dėl antrų vedybų ir tai nesunkiai suprantama. Tokiu atveju iš pradžių tiesiog pagyventi kartu gali būti labai protingas sprendimas. 2. Partnerių suderinamumas – bene svarbiausias dalykas draugystėje. Pasitikrinti, ar iš tiesų tinkate vienas kitam tiek emociškai, tiek praktiškai – puikus sprendimas. Tai gali padėti išpuoselėti ir palaikyti sveikus santykius. 3. Santuoka – didžiulis įsipareigojimas abiem partneriams. Šiandien jauni žmonės taip rūpinasi savo karjera bei ambicijomis, jog dažnai neskirdami tam daug laiko išsirenka netinkamą sau žmogų. Žinoma, nesėkminga draugystė atneša daugybę neigiamų emocijų, tačiau ar nepaprasčiau pasakyti „Tiesiog nusprendėm išsiskirti“ nei „Pradėjome skyrybų procesą“ (dažnai ilgą bei nelengvą). 4. Žinome, kiek daug šiandien yra išsiskyrusių šeimų. Nemažai jaunų žmonių šeimoje teko matyti tėvų santuokos problemas, smurtą… Ši vaikystės atmosfera labai svarbi formuojant žmogaus įsitikinimų sistemą. Jie gali tikėti meile, bet ne santuoka. Juk niekas negali jų sulaikyti nuo gyvenimo kartu nesusituokus visada, tiesa? 5. Kalbant praktiškai, gyvenimo nesusituokus klausimas kirba tikriausiai kiekvieno jauno žmogaus galvoje. Juk dauguma svarsto apie gyvenimą kartu prieš pradedant teisėtą teisminę santuoką. Jeigu partneriai jaučia, jog jiems gera kartu – susituokia. Jei pastebi negalį suderinti savo įpročių – tiesiog išsiskiria. Nereikia jokių teisėsaugos įsikišimų (kurie, beje, dažnai yra labai nemalonūs).

Gyvenimo nesusituokus trūkumai

1. Daugybė jaunų porų tiki, jog santuoka – ne tik nereikalinga, bet dar ir komplikuojanti santykius. Tai reiškia, kad šiandien santuoka kaip institucija nuvertėjusi – dingsta vertybė, tradicija. 2. Kai kurios poros kartu gyventi pradeda vedamos finansinės naudos – taip sutaupo pinigų būsto nuomai, gyvenimo išlaidoms. Išsiskyrus, vienas iš partnerių lieka be stogo virš galvos tikrąja to žodžio prasme!

3. Kompromisai ir prisitaikymas svarbu kiekvienos draugystės išlikimui. Ne santuokoje kartu gyvenančios poros dažnai jaučiasi pernelyg laisvos, nepriklausomos ir dėl šios priežasties atsisako ieškoti kompromiso. Tai dažnai lemia išsiskyrimą. 4. Nors gyvenimas nesusituokus – gana paplitęs reiškinys, tačiau vis dar yra visuomenių, kurioms tai – tiesiog nepriimtina. Šis faktas tokiai porai gali sukelti nemažai įtampos. Taip pat, religiniai, socialiniai ar moraliniai apribojimai neturinčiai santuokos liudijimo porai gali lemti pykčius bei išsiskyrimą. 5. Kai kurios poros apsigyvena kartu dėl įsitikinimo, jog tai – „kitas žingsnis“ jų santykiuose, taip pat dėl to, jog santuokai nesijaučia pasiruošę. Tai tiesiog juokingas pasiteisinimas, atrodo, žmonės kvailina patys save. Tokio dalyko, kaip „kitas žingsnis“ santykiuose tiesiog nėra! Draugystė – tai kasdienis naujų dalykų partneryje atradimas. Pernelyg gerai pažinus vienas kitą prieš vedybas partneriams gali tapti tiesiog nebeįdomu būti kartu.

Kaip matote, klausimas „Gerai, ar blogai gyventi kartu nesusituokus“ neturi galutinio atsakymo, kiekviena pora turi nuspręsti pati. Galiausiai, svarbiausia tai, kaip stipriai vienas kitą mylite, kiek nusiteikę kompromisams esate. Nepamirškite, jog jūsų meilė neturėtų kentėti dėl to, kad kažkas davė santykių patarimą, kuriuo vadovautis nusprendėte.

Comments are closed.