Kaip išvengti ginčų? (I dalis)

Vienas sunkiausių santykių išbandymų – mūsų gebėjimas įveikti savo skirtumus ir nuomonių nesutapimą. Dažna pora, dėl ko nors nesutardama, pradeda ginčą, kuris nesunkiai perauga į tikrą mūšį.

Staiga jie nustoja gražiai kalbėtis ir pradeda elgtis taip, kad įskaudintų vienas kitą: kaltina, priekaištauja, skundžiasi, reikalauja, rodo nepasitikėjimą ir t.t.

Vyrai ir moterys ginčydamiesi griauna tarpusavio santykius. Bendravimas yra svarbiausias tarpusavio santykių elementas, o ginčai – labiausiai juos gadinantis elementas.

Karštasis ir šaltasis karas

Aš rekomenduoju poroms nesipykti praktiniais sumetimais. Žmonėms daug lengviau pažvelgti į savo barnių objektą iš šalies ir nesusipykti, kai jie nėra susiję emociškai ir seksualiai.

Svarbiausias patarimas: niekada nesiginčykite. Geriau apsvarstykite visus argumentus už ir prieš. Derėkitės dėl savo norų, bet nesiginčykite. Galima būti kilniaširdžiam, neigiamus jausmus reikšti nesiginčijant ir nebandant nieko įrodinėti jėga.

Kai kurios poros grumiasi visą laiką, ir galiausiai jų meilė miršta. Tuo tarpu kitos užgniaužia tuos jausmus, kurie veda konfliktų link. Bet po kurio laiko, pačios to nenorėdamos, jos nuslopina ir savo meilės jausmus. Vadinasi, vienos poros kariauja tikrą (atvirą) karą, o kitos – šaltąjį.

Geriausia išeitis – rasti „aukso vidurį” tarp šių dviejų kraštutinumų. Prisimenant, kad esame kilę iš skirtingų planetų, bus daug lengviau išvengti tiek jausmų slopinimo, tiek ginčų ir barnių.

Kas atsitinka kai ginčijamės?

Bus labai lengva įsivelti į ginčus, kurie žeis ne tik jūsų partnerį, bet ir jus patį, jeigu nieko nenumanysite apie skirtingą vyrų ir moterų prigimtį. Norint išvengti barnių, reikia puoselėti pagarbius ir meilius tarpusavio santykius.

Žeidžia ne tiek mūsų skirtybės ir nuomonių nesutapimas, kiek būdai, kuriais visa tai išreiškiame. Idealiu atveju ginčas neturėtų žeisti, o tik padėt išsiaiškinti, kas mus skiria. Bet praktiškai viskas vyksta taip: iš pradžių dėl ko nors susiginčijama, o po kelių minučių jau kivirčijamasi dėl ginčijimosi būdo.

Patys to nejausdami, partneriai pradeda įžeidinėti vienas kitą. Nekaltas ginčas išauga į patį tikrąjį mūšį. Jie nenori girdėti ir suprasti kito požiūrio, nes jų požiūriai skiriasi. Norint išspręsti šią problemą, reikia palikti vietos kito žmogaus požiūriui.

Kodėl ginčai žeidžia?

Skaudina, įžeidžia ne tai, ką mes sakome, bet kaip sakome.

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 421 žodžiai iš 838 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
Turite atrakinimo kodą?