Kaip spręsti santykiuose iškylančias problemas (II dalis)

Nors reikia įdėti nemažai pastangų, kad ilgalaikiai santykiai visada išliktų darnūs ir harmoningi, stengtis tikrai verta. Išmokite džiaugtis vienas kitu, turėkite kantrybės spręsdami santykiuose iškilusias problemas ir pastangos nenuesi veltui.

Problema: pinigai. Apie pinigus verta pradėti kalbėti iš anksto, kol dar negyvenate kartu. Pinigai – vienas iš tų dalykų, dėl kurių poros dažnai pykstasi.

Kaip išspręsti problemą. Būkite atviri kalbėdami apie savo finansinę padėtį. Neslėpkite savo pajamų, prisipažinkite atvirai, jei turite skolų. Pasikalbėkite apie savo požiūrį į pinigus. Gali būti, kad vienas iš jūsų yra per daug išlaidus ar per daug taupus. Pasakykite savo antrajai pusei, kaip manote, koks esate jūs.

Nekaltinkite partnerio, jei jis, jūsų nuomone, su pinigais elgiasi netinkamai. Verčiau paskatinkite jį elgtis kitaip. Pavyzdžiui, jei jis ar ji per daug išlaidus, pasiūlykite jam ar jai sutaupyti, pavyzdžiui, kelis šimtus litų naujai mikrobangų krosnelei. Pajutęs, kad taupyti gali būti ne tik smagu, bet ir naudinga, galbūt jis (ar ji) pakeis savo įpročius.

Galvokite tik apie bendrą biudžetą ir jį planuodami stenkitės kuo daugiau sutaupyti. Jei jūs neturite bendro biudžeto, apie kokius rimtus santykius galima kalbėti? Jei esate šeima ar planuojate kartu kurti šeimą, turite puoselėti bendrą namų ūkį, o ne gyventi kiekvienas savo gyvenimą.

Nuspręskite, kuris iš jūsų bus atsakingas už sąskaitų apmokėjimą. Aptarkite pinigų sumą, kurią kiekvienas kas mėnesį galėsite skirti sau. Aptarkite trumpalaikius ir ilgalaikius tikslus. Kam jūs taupote? Galbūt naujai viryklei, o gal pirmajai įmokai už butą.

Gerai, jei turite individualių tikslų. Pavyzdžiui, sutaupyti abonementui į sporto klubą. Tačiau stenkitės, kad šeimos interesai visuomet būtų jūsų prioritetas.

Problema: buities darbai. Dauguma porų pykstasi dėl to, kas ką turi daryti namuose. Šeimos modelis, kai vyras dirba, o moteris prižiūri namus, šiandien tampa vis retesnis. Jei abu partneriai dirba, gali kilti ginčų, kas tvarkosi namuose.

Kaip išspręsti problemą. Žinoma, kad buities darbų našta neturėtų kristi tik ant vieno iš jūsų pečių. Aiškiai pasiskirstykite, kas atlieka kokius buities darbus. Darbus dalinkitės tol, kol abu iš jūsų liksite patenkinti. Įsitikinkite, kad jūsų partneris negalvoja, jog jums atiteko lengvesni darbai. Jei abu nekenčiate buities darbų, galbūt verta pagalvoti apie namų tvarkytoją. Žinoma, tik tuo atveju, jei galite tai sau leisti.

Problema: vienas iš partnerių jaučia, kad kitas neteikė pirmenybės santykiams. Pagalvokite, ar kuris nors iš jūsų tikrai ne per dažnai sako „aš“ ir visiškai negalvoja apie mes.

Kaip išspręsti problemą. Atsiminkite jūsų pažinties pradžią. Juk tuomet buvo kur kas lengviau jai ar jam pasakyti komplimentų. Juk tuomet kur kas labiau vienas kitą vertinote. Gerbkite vienas kitą, pasakykite, kaip jį ar ją mylite, kaip vertinate, už ką vienas kitam esate dėkingi.

Problema: konfliktai. Barniai – tai neišvengiamą kiekvienų santykių dalis. Tačiau jei norite, kad jūsų santykiai būtų darnūs, turite mokėti juos spręsti konstruktyviai.

Kaip išspręsti problemą. Kad ir ką jūsų partneris sakytų, nepamirškite, kad turite teisę reaguoti, jei manote, kad jūsų partneris yra neteisus. Jei jūsų tikslas tėra kitą apkaltinti ir įskaudinti, verčiau giliai įkvėpkite ir nurimkite.

Jei matote, kad kokia nors jūsų reakcija skaudina partnerį, keiskite savo elgesį. Elkitės taip, kad neliūdintumėte savo partnerio. Nieko nekaltindami tiesiog dėstykite savo argumentus. Kartais užtenka tiek nedaug, kad ginčai taptų konstruktyvūs.

Jei žinote, kad esate neteisus, būtinai atsiprašykite. Santykiuose tai labai svarbu.