5 dalykai, dėl kurių pykstasi visos poros

Turbūt kiekvienoje poroje kartais romantiškas akimirkas pakeičia ginčai. Juk nebūna namų be dūmų. Kai kurie barniai kyla kone visose porose dėl panašių priežasčių. Galbūt žinant šias priežastis galima išvengti panašių kivirčų.

Rimtų pažinčių svetainė DarniPora.lt pateikia 5 priežastis, dėl kurių kyla ginčų kone kiekvienoje poroje, ir siūlo, kaip jų išvengti.

„O, varge, tu tikrai tiek sumokėjai už dešreles?“. Pinigai – vienas iš pagrindinių dalykų, dėl ko pykstasi dažna pora. Vienas iš partnerių gali būti kur kas taupesnis nei kitas, ir išlaidavimas jį gali erzinti. Kaip ir išlaidųjį partnerį gali erzinti, kaip jis tai pavadintų, antrosios pusės šykštumas. Tačiau dažnai konfliktas kyla ne dėl to, kiek partneris išleido, o dėl to, kad padarė tai be jo žinios.

Problemų gali kilti ir tuomet, kai vienas iš partnerių žavisi kito požiūriu į gyvenimą, tačiau iš karto nesugeba įvertinti tokio gyvenimo būdo kainos. Pavyzdžiui, žmona žavisi vyro polinkiu pirkti tik geresnės kokybės maistą, tačiau gali supykti pamačiusi ant pakelio brangių dešrelių kainą. Arba vyras gali džiaugtis, kad jo mylimoji stengiasi rūpintis savo išvaizda, tačiau sužinojęs, kiek kas mėnesį kainuoja jos apsilankymas kirpykloje, galbūt visai kitaip įvertina situaciją.

Yra tik vienas labai paprastas būdas išvengti panašių konfliktų. Tiesiog smulkmeniškai planuokite savo išlaidas ir kartu sudarinėkite šeimos biudžetą. Kai abu sutarsite, kiek kam galite išleisti, pyktis nebebus dėl ko.

„Šiandien visai nesu nusiteikusi meilės žaidimams. Jei gulėsiu užmerkusi akis, gal jis pagalvos, kad miegu“. Turbūt dažna pora bent kartą gyvenime yra susipykusi dėl nevienodo seksualinio ritmo. Taip jau yra, kad visi esame skirtingi ir turime skirtingus seksualinius poreikius, kurie ne visada sutampa su partnerio poreikiais. Pavyzdžiui, kartais partneris gali būti tiesiog nenusiteikęs meilės žaidimams. Net jei taip nutinka dėl pervargimo ar kitų panašių priežasčių, kitas gali tai priimti per daug asmeniškai, o apsimetimas miegant gali pasirodyti kaip didžiausias įžeidimas.

Tik nuoširdūs ir atviri pokalbiai gali padėti suprasti, ko partneris iš jūsų tikisi lovoje. Labai svarbu atminti ir tai, kad kiekvieno iš mūsų lytinis potraukis bėgant metams keičiasi. Seksualinis apetitas nėra toks pat kai tau dvidešimt ir kai tau keturiasdešimt metų. Dėl šios priežasties poroms tenka vis iš naujo ir iš naujo atrasti vienas kitą lovoje ir prisitaikyti prie vienas kito poreikių. Jei pora nenori to daryti, gali kilti santykių krizė. Tačiau įžvelkite gerąją šio reikalo pusę – nuolatinės pastangos išlaikyti aistringus seksualinius santykius užtikrins, kad jūsų lovoje niekada neįsivyraus monotonija.

„Ir vėl nori per Velykas važiuoti pas mamą? Juk pernai Velykas praleidome ten!“ Nesvarbu, ar Kalėdos, ar Velykos, ar kokia nors kita šventė – daugeliui porų kiekvieną kartą tenka priimti nelengva sprendimą, kur praleisti šventes. Juk kiekvienas nori per didžiausias šventes aplankyti saviškius. Tiesą pasakius, ne tiek svarbu, kaip sprendžiate panašius ginčus, nes problema dažniausiai glūdi kur kas giliau. Mat kažkodėl kai kurie mūsų yra pasiruošę bet ką padaryti, kad per svarbias šventes vyktų pas jo, o ne partnerio artimuosius, tačiau kur kas mažiau rūpinasi dėl to, kaip praleis įprastas dienas.

Visą vakarą sėdėti prie televizoriaus ar pažaisti su vaikais? Kodėl per šventes taip veržiamasi pabūti su tėvais, broliais, pusbroliais ir tetomis, tačiau kasdienybėje verčiau renkamasi pažiūrėti televizorių nei skirti dėmesio savo žmonai ir vaikams? Turbūt kiekvienas asmeniškai sau turėtų atsakyti į šį klausimą. Jei kasdien savo šeimai skirtumėte pakankamai dėmesio, galbūt imtumėte labiau suprasti vienas kitą ir taptų ne taip svarbu, pas kieno gimines praleisite šventes.

„Kultūringi žmonės taip nemiega kaip tu!“ Akivaizdu, kad šiais laikais žmonės tuokiasi vyresni nei anksčiau. Iš vienos pusės tai reiškia, kad tuokiasi labiau subrendę žmonės, kurie žino, ko nori iš gyvenimo, yra baigę mokslus, turi gerą darbą ir turi šiokį tokį pagrindą po kojomis – taigi yra labiau pasiruošę santuokai. Tačiau iš kitos pusės tuokiasi dvi asmenybės, kurios jau turi tam tikrus savo įpročius ir visai nenori jų keisti. Pavyzdžiui, vienas jūsų griežtai atsisako naudoti skalbinių minkštiklį, o kitas neįsivaizduoja skalbimo be jo. Arba vienas iš jūsų perka tik pomidorų padažu stiklainiuose, o kitas – tik plastmasiniuose buteliuose.

Taip, visa tai tik smulkmenos, tačiau kai tenka realybėje keisti įpročius, tikriausiai retas džiaugiasi tokia būtinybe. Galiausiai kyla klausimas, kodėl aš turiu keisti įpročius, o ne partneris. Gyvenimas su kažkuo iš tiesų gali sukelti sunkumų ir naujų iššūkių. Pripažinkite, kad bet kokiuose santykiuose kompromisai būtini. Abu partneriai turėtų taikytis vienas prie kito, kitaip problemų dėl ne vietoje padėtų kojinių kils visą gyvenimą.

„Padėk man atsikratyti ydų! Bet… Nesakyk, kad jų turiu!“ Natūralu, kad iš savo partnerio tikimės palaikymo ir supratimo, kad ir kokie būtų mūsų tikslai. Tačiau kartais barnių gali kilti ir dėl noro padėti. Pavyzdžiui, vyras prašo žmonos vakarais neleisti jam valgyti saldumynų, nes jis norėtų numesti svorio. Žmona, išgirdusi tokį prašymą, galėtų atsakyti: „Tu teisus, tau reikėtų valgyti mažiau saldumynų“. Tada vyras gali atsakyti: „Tu ką, manai, kad aš storas?“ Žinoma, tuomet kyla barnis.

Iš pirmo žvilgsnio galima pamanyti, kad konfliktas esmė – vyro svoris. Tačiau iš tiesų konflikto šaknys gali glūdėti kur kas giliau. Ko gero, kiekvienas mūsų norime besąlygiškai palaikyti partnerį ir stengiamės tai daryti. Taip pat ir tuomet, kai jie nori atsikratyti trūkumų. Taigi galbūt žmona visai nemano, kad jos vyras per storas, ji tiesiog nori jį palaikyti ir padėti pasiekti jam savo tikslų.

Kad tokių nesusipratimų nekiltų, žmona galėtų ne pritarti vyrui („Tu teisus, tau reikėtų valgyti mažiau saldumynų“), o paprasčiausiai paklausti, kuo konkrečiai ji galėtų padėti. Gal pirkti mažiau saldumynų? O gal pasakyti, kad jis gražiai atrodo, kai jis kitą kartą ims šokoladuką, ir taip paskatinti jį jo nevalgyti? Tokiu būdu išvengsite tiesioginės partnerio kritikos, tačiau parodysite, kad jį palaikote.

Comments are closed.