Apie ką reiktų pagalvoti prieš gyvenant kartu

Daug diskutuojama apie tai, ar verta pagyventi kartu iki santuokos. Žinoma, galutinį sprendimą priimsite jūs. Tačiau jei nusprendėte iki santuokos kurį laiką pagyventi kartu, turite atkreipti dėmesį į kelis dalykus ir įsitikinti, kad jūsų santykiai turi perspektyvą.

Dauguma porų šiais laikais pirmiausia renkasi pagyventi kartu ir tik tada tuoktis. Tikėtina, kad ir ateityje ši tendencija išliks. Tačiau prieš gyvenant kartu, kaip ir prieš tuokiantis, verta pasinaudoti sena patarle – „devynis kartus pamatuok, dešimtą kirpk”.

Pirmiausia apgalvokite visas priežastis, kodėl norite gyventi kartu. Ar dėl to, kad taip jums ir jūsų partneriui šiuo metu patogiau, ar dėl to, kad planuojate kurti šeimą? Jei planuojate apsigyventi kartu tik dėl praktinių sumetimų, daugiau šansų, kad jūsų santykiai anksčiau ar vėliau iširs.

Kalbant apie santykius ir gyvenimą nesusituokus negalioja taisyklė, kad reikia mokytis iš patirties klaidų. Didesnė tikimybė, kad žmonės, kurie jau yra gyvenę kartu su partenriu ir vėliau išsiskyrę, išsiskirs ir sukūrę naujus santykius. Taigi jei „sugyventinio“ statusas jums mielesnis nei sutuoktinio, tai gali reikšti, kad jūs paprasčiausiai bijote įsipareigojimų.

Su partneriu aptarkite, kiek laiko gyvensite kartu iki vestuvių. O galbūt jūsų planuose santuokos apskritai nėra. Gerai, jei toks gyvenimas tinka jums abiems. Tačiau jei jūsų netenkina gyvenimas „susidėjus”, nesitikėkite, kad jūsų partneris vieną dieną ims ir apsigalvos bei pasiūlys susituokti. Pagalvokite, ar norite turėti vaikų. Jei taip, ar jiems gimus taip pat nesituoksite. Prieš priimdami sprendimus prisiminkite, kad nesusituokusios poros, kurios turi vaikų, skiriasi daug dažniau nei susituokusios poros.

Nėra blogai, jei nusprendėte pagyventi kartu iki santuokos, tačiau jau esate ne tik susižadėję, bet tiksliai suplanavę savo vestuvių datą. Sužadėtuvės – tai įsipareigojimas susituokti ir būti kartu visą gyvenimą, todėl tokie santykiai artimesni vyro ir žmonos santykiams nei „sugyventinių“.

Beje, jūs klystate, jei manote, kad porų, kurios iki vestuvių pagyvena nesusituokusios, santykiai tvirtesni. Iš tiesų nėra jokių įrodymų, kurie leistų taip tvirtinti.