Pirmasis įspūdis: Svarbus, bet ar lemiamas?

Sveiki,

Rugsėjo 9-ąją dieną vyko jau tradicine tapusi DarniPora.lt diskusija! Šįkart ji buvo netgi šiek tiek jubiliejinė – penktoji! Tortų neturėjome, tačiau susirinko labai įdomi kompanija, kuri su psichologe Dalia Žičkiene nagrinėjo nemažiau įdomią temą – pirmąjį įspūdį bei jo svarbą.

Buvo aptarti 4 pagrindiniai klausimai:
1. Kas lemia pirmąjį įspūdį?
2. Neverbalinės komunikacijos ypatumai.
3. Kodėl pirmasis įspūdis laikomas tokiu svarbiu?
4. Pirmasis susitikimas – kaip jam pasirengti?

Na, ir, žinoma, tie klausimai ne tik buvo atsakyti, bet ir paremti taikliais psichologės Dalios pavyzdžiais. Paprasti gyvenimiški patarimai praturtino išites ne vieno dalyvio patirtį.

Pavyzdžiui, ar jūs s žinojote, kad:
1. Itin svarbu pasiruošti pirmosioms 3 bendravimo su nauju žmogumi sekundėms, nes nemaža dalis Jus vertins būtent pagal jas – tai lyg įžanga į pirmąjį įspūdį.
2. Nesvarbu, kaip pasikeis žmogaus įspūdis apie Jus, bet to žmogaus atmintyje išliks, kaip Jūs atrodėte, elgėtės ir kalbėjote pirmojo susitikimo metu.
3. Per pirmas 4 minutes apie Jus susidarys 90% nuomonės.
4. Mes kitą asmenį asmenį įvertiname 25 aspektais – amžius, socialinė padėtis, gaunamos pajamos, tvarkingumas, prisižiūrėjimas, darbštumas, draugiškumas, išsilavinimas, šeimyninė padėtis, užimamos pareigos ir kita. Siektina, kad kuo daugiau šių aspektų būtų įvertinti teigiamai.
5. Pasak soc ciologo Albert’o Mehrabian’o, tik 7% informacijos, reikalingos pirmajam įspūdžiui susidaryti, perduodama žodžiais. 38% perduodami kalbėjimo tonu, tembru bei greičiu ir didžioji 55% dalis – gestais, mimika ir išvaizda.

Taip pat daug kalbėjome apie neverbalinę komunikaciją. Nagrinėjome atskirus atvejus. Daug informacijos apie tai rasite mūsų Gundymo Akademijos serijose, tiesiog paspaudę ČIA.

Vėliau koma

andos tradiciškai dirbo grupėse ir atsakinėjo į klausimus “Kas lemia pirmąjį įspūdį?” bei “Kaip jam pasirengti?”. Prieita prie išvadų, kad didžiausias dėmesys turi būti skiriamas savo išvaizdai – nuo plaukų iki batų. Taip pat kelios komandos siūlė pasiruošti nedidelius pokalbio planus tiems atvejams, jei bendrauti sekasi sunkiau nei tikėtasi ir paruoštais klausimais “užkamšyti” tylą, bandyti įveikti jaudulį ir atrodyti pasitikinčiai savimi. Na, ir kiti gyvenimiški patarimai – skirti dėmesio akių kontaktui, ruošti staigmenas, kruopščiai parinkti susitikimo vietas. Galiausiai prieita prie bene svarbiausios išvados – nepaisant pirmojo įspūdžio svarbos, nereikia persistengti kažką vaidinant. GERIAUSIA BŪTI SAVIMI.

10 thoughts on “Pirmasis įspūdis: Svarbus, bet ar lemiamas?”

 1. Labai jau liūdnai ir nejaukiai atrodo jūsų ta diskusija. Pirmas įspūdis nekoks (: Visi rankas ir kojas sukryžiavę, pastebėjot? Ir jei jau visi sėdi pusračiu, tai kodėl ir diskusiją vedančios (taip spėju iš to, kad sėdi toli nuo visų antroje nuotraukoje) nepajungt į tą patį ratą? Kažkaip keista. Juk kaip tik psichologai turėtų suprast tokius dalykus, ne? (:

  Reply
 2. Idomus ispudis 🙂 Net nustebinai shiny 🙂 Na, gal todel, kad cia dar tik pati diskusijos pradzia ir psichologe Dalia dar tik pristatinejo teorine dali 🙂 O kai pristatineji teorija, laikaisi nuo zmoniu socialiniu atstumu – 1.5-3.5 metro 🙂

  Reply
 3. To shiny:
  Pati jau nebe pirmą kartą dalyvavau diskusijoje, iš kurių nė viena nenuvylė. Tik dideli ir vis didesni atradimai. Smagu 🙂 O nuotraukos padarytos pačioje diskusijos pradžioje, kai didžioji dalis atėjusiųjų pirmą kartą paprastai dar būna nedrąsūs. Tačiau nežinomybė ilgai nekankina bei rankos ir kojos savaime nebesikryžiuoja 😉 Manau, kad organizatoriai pasitaisys ir kitą kartą įamžins audras diskusijos pabaigoje 😉

  Reply
 4. Man neaišku, kam reikia “atrodyti pasitikinčiai savimi”? Jei nepasitiki savimi, na ir kas? tegu mato, kam apsimetinėti?
  Dar apie įspūdį. 1-3 punktai man abejotini. Iš savo patirties žinau, kaip negrįžtamai pasikeičia pradinė, labai dažnai neigiama nuomonė su žmogumi toliau bendraujant. Jei nepabėgi po pirmų keturių minučių, tai jau verčiau pirmas blogas įspūdis, nei pirmas geras, kuris paskui dažniausiai sužlunga. Geras – turiu minty geresnis už bendrą išankstinę palankią nuostatą, be kurios apskritai nevertą kokią nors pažintį pradėti. Ar ne?

  Reply
 5. Dar pridėsiu apie įspūdį. Ar kad bijo blogo įspūdžio, nariai savo nuotraukų nerodo? Tie juodi siluetai – kaip kalėjime… Ką čia nuslėpsi?

  Reply

Leave a Comment