Bučinių diena

Tęskime tradiciją, pradėtą prieš metus! Ar pamenate, praėjusiais metais liepos 6 – ąją Bučinių dieną? Tai ne “dar viena Valentino diena”… Šios šventės esmė – dovanoti šilumą neišleidžiant pinigų, neperkant šilkinių apatinių, širdelės formos šokolado ar kitų angeliukais bei pūkučiais puoštų niekučių. Juk mylime ne tik priešingos lyties atstovą. Šį jausmą dovanojam draugams, tėvams, seseriai, broliui. Net bendradarbiai kartais tampa brangūs ir svarbūs ne vien dėl profesinio bendravimo, bet ir dėl kartu leidžiamo laiko.

Bučkis, bučinys, pabučiavimas…Tai visiems suprantamas “ženklas”, kurį naudojame savo gyvenime susitarimo būdu. Mes pakštelim viens kitam į žanduką, susitikdami, išreiškiame ilgesio jausmą, atsisveikindami, bučiuojame vietoj tariamų žodžių “pasiilgau”, turime begales skirtingų bučkių įvairių švenčių progoms – gimtadieniams, krikštynoms, pabaigtuvėms, karnavalams, “naujiesiems metams”, na ir, žinoma, vestuvėms. Kasdieniai bučiniai, kelioniniai bučiniai, rytiniai bučiniai, gerumo, prisirišimo, nuolankumo, dėkingumo, palaikymo, nuraminimo, aistros…ir meilės bučiniai.

Kiekvienas iš mūsų esame unikalaus bučinio savininkas ir kūrėjas. Ir ne vieno, o tūkstančio bučinių. Žinoma, jog mes neskaičiuojame, kiek kartų buvome pabučiuoti arba kiek kartų esame bučiavę…Bet jei trumpam susimąstumėte (įdomumo dėlei) – kiek? Suprantu, jog žymiai svarbiau – kaip – su meile, be meiles…bet…

Mažytis vizualinis eksperimentas – pagalvokite apie bučinius savo gyvenime, tuos, kuriuos malonu prisiminti…Prisiminkite žmones, kurie bučiavo jus su meile. Ir metaforiškai įsivaizduokite, jog bučinys – tai gėlė (arba braškė, saldainis arba kas nors kitas). Ir prisiminkite tas vietas savo kūne, kurios buvo bučiuotos. Tuomet tuos visus bučinius vizualizuokite gėlėmis…Na kaip? Į ką esate panašūs?

Pasidalinkite su mumis savo mintimis rašydami komentarus – į ką buvote panašus savo vizualizacijos metu; kas Jums yra bučinys, gal esate parašę eilėraštį apie pirmąjį ar paskutinį – atsisveikinimo bučinį.

Man asmeniškai norėtųsi, jog bučiniai santykiuose susigrąžintų savo esmę – kad būtų stipresni už žodžius, ir kad po jų nebeliktų žodžių… jiems aprašyti… Taip, kad nėra ką rašyti. Geriau švęskime Bučinių šventę, kaip ir pernai – lengvai ir džiaugsmingai!

Ką mes veiksime šventės metu? Bendrausime, šoksime, linksminsimės… Mūsų buvimas bus paprastas ir aiškus – dalyvaukite drąsiai!

Vakarą ves: Ramunė Truncė, šokio ir judesio terapeutė, geštalto praktikė, „Patyrimo rato“ vedančioji.

Kada: liepos 14 d. 18.30 val.

Kur: psichologijos studijoje “Menas būti”, Krivių 5 / Baltasis skg. 12, Vilnius

Kiek: 25 Lt.

Norėdami registruotis jau dabar – siųskite laišką su savo vardu, pavarde bei telefono numeriu, adresu info@darnipora.lt.

Comments are closed.