Psichologo komentaras: „Vyrui sunku nutraukti santykius su meiluže“

Su vyru esame susituokę 14 metų, auginame dvi dukras. Kartu užaugome. Susituokėme, kai man buvo 25-eri, jam – 24 metai. Santykiai buvo labai šilti, artimi, labai myliu savo vyrą, tą patį jutau ir iš jo. Tik staiga kaip perkūnas iš giedro dangaus – ieškodama man į jo elektroninį paštą atsiųstų nuotraukų suradau savo vyro pokalbį su kita moterimi apie jų intymų bendravimą. Tuo metu vyras buvo užsienyje, iš karto jam paskambinus ir uždaviau klausimą, kas tokia ta moteris. Jis lyg bandė neigti, po to papasakojo, kad norėjo nuotykio, bet įsimylėjo, viskas tęsėsi daugiau nei metus, o aš nieko nepastebėjau.

Pajutusi, kad mano vyras nori su ja nutraukti santykius, pradėjo rašinėti man į darbo elektroninį paštą, skambinėti darbo telefonu ir tylėti. Nupirkau dovanų kuponą sau ir vyrui, kad išvyktume pailsėti, pabūti dviese. Jis man stengiasi viską pasakoti apie jų santykius. Prašau jo kreiptis pagalbos į psichologus, bet jis sako, kad jam dar to nereika, prašau pasikeisti telefono numerį, bet sako, kad jis jau 10 metų turi tą numerį, tad kodėl turėtų keisti.

Labai noriu išsaugoti santuoką, nes per minutę visų jausmų neišplėši iš širdies. Kažkada sakiau, kad vienintelis dalykas, kurio neatleisčiau – tai neištikimybė, bet susidūrus su tuo supranti, kad gyvenime viskam tašką padeda tik mirtis, o kol gyveni yra ir viltis, kad viskas bus gerai. Vyras sako, kad su niekuo daugiau neįsivaizduoja savo gyvenimo, tik su manim ir mūsų mergaitėmis, bet aš imu suprasti, kad jam sunku išsinarplioti iš tų santykių. Aš su ta moterimi nekalbu, neatsakau į jos žinutes, bet ji neduoda mums ramybės. Mano vyras sako, kad norėtų pasikalbėti su jos vyru, gal tada viskas baigtųsi. Nežinau, kaip protingiausia pasielgti, kaip į viską reaguoti.

Atsako psichologė Birutė Didžiokaitė

Savo laiške klausiate, kaip protingai elgtis, kaip reaguoti sužinojus, kad vyras buvo neištikimas. Turbūt nėra kažkokio „teisingo“ reagavimo būdo. Jaučiatės taip, kaip jaučiatės – turbūt jaučiatės išduota, įskaudinta, sunerimusi dėl šeimos ateities. Manau, elgiatės protingai, saugodama save nuo bendravimo su įsibrovėle. Galbūt ir vyras galėtų pasistengti jus apsaugoti. Suprantu, kad labai norite išsaugoti šeimą, bet turbūt reikės dar nemažai jūsų bendrų pastangų susidoroti su tuo, kas įvyko, suprasti, kodėl taip įvyko, ir nuspręsti, ką reikia keisti jūsų santykiuose, kad tai nepasikartotų.