Psichologo komentaras: kaip išsklaidyti abejones dėl santykių?

Laba diena. Gyvenu užsienyje. Čia nėra didelių galimybių nueiti pas psichologą, todėl noriu paklausti. Draugauju su vaikinu 5 mėnesius. Jis man nė karto nėra pasakęs, kad mane myli. Blogai tai, kad mes susitikinėjame per atstumą – jis gyvena viename mieste, aš kitame. Susitinkame vieną kartą per savaitę. Man malonu su juo leisti laiką. Būna gera…

Tačiau kartais atrodo, kad aš esu labiau suinteresuota mūsų santykiais nei jis. Aš jam dažniau skambinu ir rašau. Kartais ir jis paskambina, bet aš jam paskambinu daug dažniau. Galėčiau šnekėti valandų valandas, nes mus ir taip skiria atstumas. Esu tokia asmenybė, kad gal per daug prisigalvoju nebūtų dalykų ir bandau tas mintis vyti šalin. Jei susipykstame telefonu, neužmiegu visą naktį.

Jis už mane metais jaunesnis. Man 24-eri. Jis sutiko mane po to, kai po ilgos draugystės išsiskyrė su mergina. Jis dar nori ir su draugais palakstyti, o aš jau noriu rimtesnio gyvenimo. Norėčiau pradėti kartu gyventi. Apie tai esame kalbėję, bet neapsisprendžiame, kuriame mieste gyventumėme. Tačiau esu pasimetusi ir dėl gyvenimo kartu, ir dėl pačių santykių. Patarkite. Ačiū.

Atsako šeimos psichologė Giedrė Gutautė-Klimienė Tai, kad vaikinas nėra pasakęs, kad jus myli, dar nereiškia, kad meilės jums jis nejaučia. Kai kuriems žmonėms, dažniau vyrams, yra ypatingai sunku savo jausmus išsakyti žodžiais. Tačiau tai gali reikšti ir tai, kad stiprių jausmų jūsų draugas jums nejaučia. Ar yra vienaip ar kitaip, gali atsakyti tik jis pats. Tačiau norisi atkreipti jūsų dėmesį į tai, ką galite daryti kitaip, kad jūsų santykiai pasikeistų. Sakote, kad vaikinas rodo mažiau iniciatyvos nei jūs, ir jus tai trikdo. Iš jūsų laiško galima suprasti, kad santykiai su šiuo vaikinu yra užėmę didžiąją dalį jūsų jausmų ir minčių, o vaikino gyvenime egzistuoja ir kita veikla bei kiti žmonės. Nėra labai gerai, kad pati užmirštate visa kita, nes dėl to jums pačiai sunkiau, o ir tai, kad per daug vilčių, jausmų ir minčių esate sudėjusi į vaikiną, gali pernelyg apkrauti jūsų draugą ir atstumti jį nuo jūsų. Pamėginkite kiek atsitraukti, susiraskite ir kitos įdomios veiklos jums, būkite labiau užsiėmusi, susidomėjusi, gyva ir laiminga. Pamėginkite palikti daugiau erdvės vaikino iniciatyvai pasireikšti. Tada suprasite, kas ką kam iš tiesų reiškia ir ką toliau daryti su jūsų santykiais.

Comments are closed.