Psichologo komentaras: „Ar pasakyti, kad jo žodžiai mane skaudina?”

Sveiki. Turiu vaikiną, su kuriuo draugauju dar tik 3 mėnesius, bet vienas kitą labai mylime, suprantame, mus sieja ne tik jausmai, bet ir draugystė, supratimas. Jis dirba tolimųjų reisų vairuotoju ir dabar yra išvažiavęs. Tačiau „facebook’e“ prieš kelias dienas pamačiau jo susirašinejimą su draugu, kurio tema esu aš, ir mano draugas nelabai kokiais žodžiais atsiliepė apie mane. Mane tai įskaudino, įžeidė, bet iki šiol aš tyliu, jam nieko nesakau. Galvoju, galbūt net neverta kelti skandalo ir pyktis, nes tuo metu mes dar tik susitikinėjome, bet oficialiai nebuvome pora. Patarkite, ką man daryti?

Pataria šeimos psichologė Giedrė Gutautė-Klimienė Pirmiausia norisi paklausti jūsų, kas sąlygoja tai, kad kyla noras nuslėpti, kad jo žodžiai jus įskaudino? Ar bijote, kad prarasite jį, jei tai pasakysite? O gal bijote šį įskaudimo faktą pripažinti jam, o gal net sau pačiai? O gal tai susiję su dar kažkuo, ko savo laiške neaptariate? Su kuo susijęs tas jūsų noras nuslėpti savo jausmus?

Iš tiesų norint sukurti artimus, šiltus, pasitikėjimu grįstus santykius svarbu išmokti išsakyti savo jausmus partneriui, net ir tuos, kurie nėra patys maloniausi. Jei užgniaušite juos savyje, greičiausiai anksčiau ar vėliau jie prasiverš ne pačia tinkamiausia forma.

Klausiate, ar verta kelti skandalą – skandalo kelti neverta jokiais atvejais, jei norite, kad jus išgirstų jūsų partneris ir įsiklausytų į jūsų jausmus. Savo jausmų išsakymas nėra lygu skandalo kėlimui ir pykimuisi. Pastarieji kyla tik netinkamai išsakius tuos jausmus. Netinkamai, tai reiškia, kaltinant kitą. Pasistenkite apie jums kilusius jausmus kalbėti be kaltinimo, ramiai ir nekeldama tono, kad jūsų draugas nepasijustų puolamas, tik taip jis galės jus išgirsti ir nepradės bereikalingai gintis.

Nebijokite kalbėti ne tik apie tai, kas jus džiugina santykiuose, bet ir apie tai, kas neramina juose. Tai ne mažiau svarbu.

Comments are closed.