Psichologo komentaras: „Aš dirbdavau, o vyras sėdėdavo visą parą prie kompiuterio“

Labas. mano vyras nuolat išbėga iš namų kaltindamas mane, kad aš esu pikta, irzli, kad šaukiu ant vaikų. Priežastis, kodėl ant jų šaukiu, yra ta, kad aš viena viskuo rūpinuosi, dirbu, žiūriu, kad šeimai visko užtektų, kad būtų pavalgę.

Aš dirbdavau, o vyras sėdėdavo visą parą prie kompiuterio ir dar jam blogai. Jis nepakelia rutinos, nuolat bėga iš namų į kaimą, geria, dabar tikiu, kad ir su kitomis moterimis prasidėdavo. Man visi tai sakydavo, bet anksčiau netikėjau. Noriu paklausti, ar tikrai mes nesutariame dėl to, kad aš būdavau pikta ir irzli, kad aš jam tokia pabodau. Man dabar kyla daug klausimu. Ką as dariau ne taip, kad jis mane iškeitė į kitą? Jis sako, kad kitos nėra, kad tiesiog pavargo nuo manęs ir visų. Kaltina visus, bet tik ne save. Pasakykite, ką darau blogai?

Atsako psichoterapeutė Birutė Didžiokaitė. Laba diena. Klausiate, ką padarėte ne taip, kad vyras bėga iš namų. Stengiatės išlaikyti keturis namų kampus, pagalbos sulaukiate mažai arba visai nieko…Dar esate kaltinama. Suprantu, kad jūs pikta. Gal todėl ir rėkiate ir ,žinoma, ant vaikų, nes jie negali išbėgti „pas kitą“. Panašu, kad jūsų vyras nėra pasiruošęs šeimyniniam gyvenimui, nes kylančias problemas sprendžia bėgimu ir kitų kaltinimais.

Manau, kad jūsų šeimos tikrai neišgelbės tai, kad visą atsakomybę už šeimos gyvenimą prisiimsite tik sau. Galų gale visvien jausitės nusivylusi ir pikta , o tą pyktį kažkur reiks padėti… Manau, kad tokioje situacijoje būtų gerai pasitarti su profesionalais, pasidalinus kylančiais jausmais , būtų lengviau rasti išeitį iš susidariusios keblios situacijos.

Comments are closed.