Draugo žmona žuvo prieš 8 metus. Jis nuolat pasakoja prisiminimus apie ją. Visur skamba jos vardas. Ilgainiui tai ėmė slėgti. Paprašiau, kad išsikalbėtų mums esant dviese, kad neliktų nieko nepasakyto, tačiau niekas nesikeitė. Miegamajame žmonos nuotraukos. Nejučia akys krypsta jų link. Stengiausi išsakyti savo savijautą. Jis nuolat prašo jam padėti, o aš laukiu jo supratimo.

Gedėjimas trunka 1-1,5 metus. Vėliau žmonės, prisimindami netektį, tampa nuo jos emociškai laisvi. Jūsų draugas yra emociškai priklausomas nuo žuvusios. Prašymas padėti rodo, kad draugas ir pats supranta priklausomybę. Jam tiktų ieškoti tiesioginės psichologo konsultacijos.

8 thoughts on “Draugo žmona žuvo prieš 8 metus. Jis nuolat pasakoja prisiminimus apie ją. Visur skamba jos vardas. Ilgainiui tai ėmė slėgti. Paprašiau, kad išsikalbėtų mums esant dviese, kad neliktų nieko nepasakyto, tačiau niekas nesikeitė. Miegamajame žmonos nuotraukos. Nejučia akys krypsta jų link. Stengiausi išsakyti savo savijautą. Jis nuolat prašo jam padėti, o aš laukiu jo supratimo.”

 1. tiu ja palikdamas jos neizeisi… o pakelsi save…o tiau neatrodo kad dbr ji tave skaudina??? reikia galvoti ir apie save…jei mylesi save ir tave myles…

  Reply
 2. mano daraugas taip pat -našlys,taip pat guodžiau ,bet jam taip ir truko 1-1,5 ,kaip ponas Gedeminas sako…bet pradžioje buvo gera kažkam padėti ,nes ir paciai paguodos reikėjo ,po to ėmė įgrysti,darytis net šlykštu-konkurentė-mirusioji,ėmiau nekreipti dėmesio,tačiau,vieną kartą pratrūkau ir išsakiau ,kad man jau gana klausytis tų tavo prisiminimų ,pasakok draugams,mamai,o man kalbėk apie mus ,o jei nepatinka ,tai išsikask ir parsivešk ją namo…žinok suveikė-baigėsi visos kalbos,tik nepasidaryk guodėja -motina teresė-atsigavęs bėgs pas moterį ,kuri sukurs jam naują gyvenimą -be skaudžių prisiminimų.sėkmes.

  Reply
 3. Daznai idealizuojame tai ko netekome.Mirus labai artimam zmogui sutauriname ji,prisimename tik gerasias savybes,nuostabiausias akimirkas.Atrodo tokio zmogaus nebebus,tarsi praradome dali saves.Nors sirdis kraujuoja,bet protas liepia gyventi toliau.Ieskoma kito zmogaus,tikintis,kad jis bus toks pat artimas sielai.Bet prisiminkime,kad mirusysis suidelizuotas,o gyvas zmogus nebus sventasis.Pabandyk savo draugui padet isivaizduot kas butu jei jis ir taves negryztamai netektu.Tokie jau esam,mirusius mylim labiau nei gyvuosius,esančius salia.Todel tik prarade daznai imame branginti.

  Reply
 4. norra,mano atžvilgiu išreiškė labai konkrečias minti,Malonu jeigu dauguma tai suprastų,bet deja…,o ypač vyrai,jie linkę daugiau dramatizuoti nei moterys,niekas nesako,kad nebūna skaudu praradus tau mylimą,artimą žmogų,tu ji gali nešiotis savo širdyje kiek nori ir niekas iš tavęs to neatims,bet prie ko čia visiškai nesusiėjęs kitas žmogus,kodėl jis turi kentėti kartu su tavimi.Jei nesi tikras kad užgijo žaizdos tavo širdyje,pirmiausia pabandyk jas užsigydyti,o po to ieškok kito žmogaus neprimetant savo skausmo,susiradusiam žmogui pagalvok,kaip jis jausis būdamas šalia tavęs,juk jei tau patiko kita moteris,tai manau apie ją ir turėtum galvoti,tai greičiau palengvins tavo pačio gyvenimą ir palaipsniui nugalėsi pats save.Labai atsiprašau visų,bet aš su tuo vyru-nebūčiau,čia tik mano nuomonė ir nenoriu jos niekam taikyti.Linkiu prieš pasirenkant kitą žmogų gal pirmiausia su juo pasitarti ar galėtų būti kartu esant tokiai situacijai,o gal net medikų pagalbos rikėtų.

  Reply
 5. O mano draugo dukra budama 3.5 metuku mire nuo vezio..Ta netektis ir seima jo isarde. Sie namai kai as atvykau cia gyventi, taip pat buvo pilni mirusios dukros nuotrauku, net josios kambarys per 12 metu islaike josios varda…Pavieniai daiktai spintelese – bateliai, drabuzeliai..Nors jau 12 metu kai mergaite mirusi!!..Netgi mano draugas naujai sutiktiems zmonems nuolat sako “as TURIU dvi dukras”(..), o kai jie susidomi, tada jis paaiskina, kad viena ju mirus..Dar yra antroji dukra, jaunesne, kurios nuotrauku gausa namie netgi lenkia mirusios mergaites nuotrauku skaiciu – jos visur – koridoriuj, svetainej, laiptinej, visuose kampuose, ant kiekvieno staliuko ar spinteles! Jus neisivaizduojat kokia begalybe ju buvo (iki as pamazu ju neaptvarkiau:)

  Reply
 6. Gal retsykiais ir nėra blogai prisiminti buvusį sutuoktinį ir apie jį pakalbėti su nauju draugu. Mane, pavyzdžiui, labai gerai nuteikdavo draugės prisiminimai apie savo sutuoktinį, su kuriuo išsiskyrė. Juk, jei jie buvo kartu, tai buvo ir gerų akimirkų. Tai parodo, kad mes turime atmintį, kad mokame gerbti savo ir kito buvusį gyvenimą. Vienok viskam yra ribos ir jas turi nustatyti kiekvienas savas.

  Reply
 7. audrone,nustok saves gailejus,isejo,tai isejo,tebuna jam tiesus ir lygus kelelis,bet gryzimo duris uzdaryk iruzrakink.rakta nuo ju geriausia ismesti

  Reply

Leave a Comment