Judrieji žaidimai tinkantys stebint negyvąją gamtą

UPELIUKAS

Pusė vaikų – “akmenukai” – eina ratu susikibę rankomis. Kita pusė – “žuvytės” – vaikšto ratelio viduryje arba už jo. Visi kartu dainuoja:
– Upeliukas plaukia plaukia,
O žuvytės šaukia šaukia.

Po šių žodžių “akmenukai” pakelia rankas aukštyn, o “žuvytės” bėgioja – “nardo” tarp jų. “Akmenukai tęsia dainą:
– Eikš panardyk tarp žolių
Akmenėlių didelių.

Po to “žuvytės” tampa “akmenukais”, o “akmenukai” – “žuvytėmis”.

LIETUTIS

Vienoje kambario pusėje pažymimi namai, kitoje – mokykla (darželis, parduotuvė ar pan.). Visi vaikai sustoja namuose, vienas vaikas – “lietutis” – vaikšto tarp namų ir mokyklos gatve. Davus ženklą, vaikai bėga iš namų į mokyklą, o “lietutis” juos gaudo. Pagautieji pasilieka toje vietoje, kur juos pagavo. Kai vaikai atbėga į mokyklą, vėl duodamas ženklas grįžti namo. Po to “lietučiu” skiriamas kitas vaikas. Gatvėje esantieji žaidėjai eina į namus, ir žaidimas kartojamas iš pradžių.

JŪRA BANGUOJA

Vaikai sustoja laisvai kambaryje. Vienas iš jų paskiriamas vadovu. Vadovas sako:
– Jūra banguoja.( likę vaikai vaizduoja jūros bangavimą stovėdami); jūra banguoja – vienas. (vaizduoja jūros bangavimą vaikščiodami); jūra banguoja – du.(vaizduoja – bėgiodami); jūra banguoja – trys.( greitai bėgioja); STOP!
Vaikai sustoja padarydami įvairias figūras. Vadovas išrenka gražiausią jūros figūrą. Jii pradeda žaidimą iš pradžių.
SAULĖ IR LIETUS

Vaikai pasirenka sau namelius: kelmus, rąstus, ant žemės nubrėžtus skritulius, kvadratus ar pan. Kiekvienas turi po atskirą namelį.

Po auklėtojos signalo “Saulė” vaikai eina pasivaikščioti, o po signalo “Lietus”- slepiasi savo “nameliuose”. Vaikščiodami vaikai bėgioja, šo

okinėja, atlieka įvairius judesius, kuriuos auklėtoja parodo atlikti.

VĖJAS IR PLUNKSNELĖS

Visi vaikai – plunksnelės, o auklėtoja – vėjas. Vaikai bėgioja po aikštelę. Bet štai pakilo vėjas, o kartu su juo ir ėmė skraidyti ir plunksnelės. Vėjas sukasi sūkuriu – ir plunksnelės taip pat. Vėjas nurimsta – ir plunksnelės nukrinta ant žemės. Vėjas pučiu gūsiais pirmyn, atgal, į šoną – ir plunksnelės kartu skrieja su juo.

Pastaba: Galima žaisti tampant lapeliais, snaigėmis ar pan. Vaikai bėgioja neperžengdami nustatytų ribų.

SUGAUK LIETŲ

Vaikai laikydami rankose pasirinktus indus išeina į lauką lietui lyjant. Davus signalą visi bėgioja ir gaudo lietaus lašus; užduotis – surinkti kuo daugiau lietaus. Po signalo baigti lietaus lašų gaudynes, visi vaikai atneša indus ir su matuokle matuojama, kurio lietaus yra daugiau. O kurio inde daugiau lietaus lašų? Tą patį žaidimą galima žaaisti žiemą kai sninga.

ORŲ PERMAINOS

Vaikai apsisiautę orų skraistėmis tampa įvairiais orais. Auklėtojai skelbiant orų prognozę vaikai su atitinkamomis skraistėmis šoka, sukasi, vaizduoja paskelbtus orus, o kiti – susėdę laukia. Paskelbus orų permainą – keičiasi vietomis.

Leave a Comment