Kaip žengti pirmąjį žingsnį

Vyrai vengia santykiuose žengti pirmąjį žingsnį, nes bijo būti atstumti, o moterys – kad jų nepalaikytų per daug laisvo elgesio. Net ir tuomet, kai antrosios pusės ieškoma virtualiai (pažinčių svetainėse), pakviesti į pirmąjį pasimatymą ne visada drąsu.

Diskusija, kas turėtų žengti pirmąjį žingsnį santykiuose – vyras ar moteris – yra neišsemiama. Vieni teigia, kad tai vyrų pareiga, nes jie tai darė nuo seniausių laikų – juk vyrai yra stiprioji lytis. Kiti prieštarauja, kad patriarchaliniai laikai seniai praėjo ir jei egzistuoja lyčių lygybė, moteris neturėtų visos naštos užkrauti vyrui ant pečių.

Kad ir kuriai nuomonei pritartumėte, kažkam vis tiek reikės žengti pirmąjį žingsnį. Žinoma, jei norite, kad santykiai užsimegztų. Pripažinkite, virtualiai pakviesti į pasimatymą daug lengviau, tad nepraleiskite progos! Jei norite tai padaryti, pirmiausia turite atsikratyti stereotipų: pamąstykite, ar verta taip sureikšminti, kas turėtų pakviesti į pirmąjį pasimatymą.

Jau esi pažinčių svetainės DarniPora.lt narys? Nedrįsti pakviesti tau patinkančio kito nario į pasimatymą?

Pateikiame svarbiausias priežastis, kodėl pirmąjį žingsnį turėtum žengti tu (ir visai nevarbu, ar esi vyras, ar moteris):

Pakviesti simpatišką vyruką ar moterį, kurios anketa jus sudomino, išgerti kavos – tai dar nereiškia eiti prie altoriaus. Pasiūlydami susitikti nei jūs, nei kitas neįsipareigojate rimtiems santykimas.

Neskubėkite nusiteikti taip, kad jis ar ji tikrai atsisakys. Galbūt jums patinkantis svetainės narys galvoja taip pat ir tik dėl to iki šiol jūsų dar nepakvietė artimiau susipažinti. Kita vertus, jei jums pasakė „ne“, neskubėkite nusiminti. Juk yra daugybė vyrų ar moterų, kurie mielai išgertų su jumis kavos! 

Pripažinkite, nepasinaudoti proga susipažinti su įdomiu žmogumi tik dėl senų nuostatų, principų ir nepagrįstų baimių yra kvaila.

Jei visgi išdrįsote žengti pirmąjį žingsnį, neikite į pirmąjį susitikimą nusiteikę taip, kad tai – jūsų išrinktoji ar išrinktasis. Eikite manydami, kad šį vakarą maloniai pasišnekučiuosite su dar vienu pažinčių svetainės nariu.

Tad bendraukite, dalinkitės džiaugsmu, mylėkite ir būkite mylimi!