Kaip rašyti pirmajį laišką

Mūsų svetainėje radote anketą, kuri Jus labai sudomino? Galbūt aptikote žmogų, su kuriuo jau seniai norėjote susipažinti? Juk dažnai tokiais atvejais klausiate savęs, nuo ko gi pradėti susirašinėjimą. Ką sakyti ir ko vengti pirmame laiške? Kaip sukurti žinutę, kuriai nebūtų įmanoma atsispirti, ir būtumėte tikri, jog sulauksite atsakymo? Pateikiame svarbiausius patarimus, kurie, tikimės, padės Jums įvaldyti virtualaus bendravimo meną.

Pirmo laiško struktūra

Kaip turi atrodyti pirmoji žinutė? Visų pirma, ji neturi būti nei per trumpa (pabrėžtų tingumą), nei per ilga (atskleistų per diddeles pastangas ir atrodytų nuobodi).

Niekada neapsiriksite, jei pirmasis laiškas bus tokios struktūros kaip paprasčiausios mokykloje rašytos esė. Trys pastraipos: pirmoji apie tai, kuo Jus sužavėjo jo(jos) anketą, antroji – apie save, trečioji – „atsakyk man“.

Jokių „copy – paste“ triukų! Žmonės juos iškart pajunta. Tikrai maža tikimybė sulaukti atsakymo, jei išsiuntėte vienodus laiškus dešimčiai „Darnios poros“ narių. Laiškai „Labas. Kaip sekasi?“ rodo, jog neįdėjote jokių pastangų ir jokio asmeniškumo. Parodykite dėmesį konkrečiam asmeniui. Rašykite lengvu ir draugišku tonu.

Nepersistenkite svarstydami, ką parašyti, ir šlifuodami sakinius. Passikliaukite pirmuoju įspūdžiu apie Jus sudominusią anketą ir aprašykite jį laiške.

Žinutės pavadinime geriau nevartoti tokių nuvalkiotų formuluočių kaip tiesiog „labas“. Be to, jei rašysite laišką be pavadinimo, tai pabrėš tik Jūsų nerūpestingumą. Tikrai galite sugalvoti ką nors protingesnio. Jeigu antraštė par

rodys Jūsų atsaką į konkretaus žmogaus anketą ir joje paminėtus dalykus, tiesiog puiku!

Tikrinkite savo gramatiką! Daug klaidų potencialiems partneriams signalizuoja, kad Jūs nelabai kreipiate dėmesį į tai, ką darote. Jei neskiriate pakankamai dėmesio laiško rašymui, ar skirsite jo santykiams?

Neperkraukite laiško emocijas reiškiančiais simboliais. Juk nenorite parodyti, jog nesugebate savo jausmų reikšti žodžiais. Be to, kai kuriuos žmones tai erzina. Parašę sakinį apie tai, kaip jaučiatės, užmegsite tikrai gilesnį kontaktą nei parašę daugybę šypsenėlių.

Laiško turinys

Nerašykite laiškų, kurie nieko nepasako: „Labas, pamačiau tavo anketą ir man atrodo, jog esi šaunus. Man taip pat patinka keliauti. Jei tau patinka mano anketa, parašyk!“ Ši žinutė nepasako nieko, ko nėra anketoje – tiek rašančiojo, tiek skaitančiojo. O laiško tikslas juk yra išsiskirti iš kitų ir atkreipti dėmesį!

Reaguokite į tai, ką žmogus parašė savo anketoje. Parodykite, kad turėtumėte apie ką kalbėtis per pirmąjį pasimatymą. Išreikškite susidomėjimą jo(jos) hobiais ir talentais, paminėtais anketoje. Labai svarbu, kad jums patiktų panašūs dalykai.

Atidžiai peržvelkite nuotraukas. Gal jose yra kažkas, kas gali Jums pasufleruoti, kas jam(jai) patinka? Jei žmogus fotografijoje žvejoja arba laiko glėbyje katę, tai puiki užuomina Jums, apie ką galite bandyti užmegzti pokalbį.

Parodykite savo humoro jausmą! Sunku atsispirti žmogui, kuris mus priverčia nusijuokti, jau skaitant pirmąjį laišką.

Juokaudami būkite atsargūs ir neįžeiskite kito žmogaus! Sus

sirašinėdami dažnai pamirštame, kad jis(ji) nemato mūsų šypsenos, kūno kalbos, negirdi balso, todėl ypač sarkastiški juokeliai gali atnešti daugiau bėdos, nei naudos. Jei abejojate, ar žmogus supras Jūsų pokštą, geriau jo nerašykite visai arba pabrėžkite, jog tai Jūsų humoro jausmas.

Nevenkite pasakyti poros komplimentų. Pagirkite gražią šypseną. Bet nepersistenkite. Jei skirsite per daug dėmesio išvaizdai, jis(ji) gali pamanyti, kad esate paviršutiniška(-as).

Apie save

Pirmame laiške būtinai papasakokite apie save. Tačiau neišsiplėskite – užteks keleto sakinių. Pasistenkite išskirti savo unikalias savybes ir pomėgius.

Nepersistenkite atviraudami. Šiek tiek paslaptingumo ir sveiko pasitikėjimo savimi daro Jus patrauklesnį(-ę). Žmonės, apnuoginantys sielą pirmuose laiškuose, stengiasi sukurti dirbtiną intymumą su beveik nepažįstamais, o kartais net pasirodo ganėtinai keisti. Taigi pernelyg atvirus pokalbius palikite ateičiai, kai bendrausite ne tik susirašinėdami.

Būkite sąžiningi ir neapsimetinėkite tuo, kuo nesate. Taip padidėja Jūsų šansai susipažinti su žmogumi, kuriam patiksite toks(tokia), kokie esate.

Vėliau.

Būtinai atsakykite į visus klausimus, kurių sulaukiate. Žmonės dažniausiai klausia ne tam, kad užpildytų laiško erdvę – jiems iš tiesų svarbu sužinoti Jūsų nuomonę, poziciją.

Neatsakinėkite į laiškus pernelyg greitai. Taip atrodys, kad tik sėdite ir laukiate jo(jos) žinučių. Be to, jei atsakote labai staigiai, susidaro įspūdis, kad nesivarginote ilgiau pagalvoti, ką rašyti. Taigi geriausia į laišką atsakyti po dienos ar dviejų.

Neskubėkite. Vyrai, moterims reikia laiko, kad pradėtų pasitikėti Jumis, tai

igi neskubėkite prašyti telefono numerio.

Mokėkite priimti atstūmimą. Jei nesulaukėte norimo atsakymo, nepykite, nemaldaukite ir nesistenkite priversti apsigalvoti.

43 thoughts on “Kaip rašyti pirmajį laišką”

 1. Labai idomios mintys,jos pades rasant laiskus…visada gera zinoti nuo ko pradeti ir kuo baigti laiska,kas jame yra svarbu

  Reply
 2. na nezinau, man nelabai patinka tokie metodiniai patarimai ,kiekvienas zmogus unikalus ir jokie patarimai cia nepades

  Reply
 3. Pritariu Naslaitei, tik nelabai suprantu tu zmoniu, kurie deda pastangas, nori kazka atrasti ,bet bijo,kad juos atrastu-uzpildo anketa be nuotraukos.Tokia anketa dazniausia buna pilkos spalvos ,juk mes esame tokie kokie esame.Nebijokime atskleisti save…ir kitu poziuris i mus bus kitas, laiskai siltesni…

  Reply
 4. Nenorėčiau sutikti, kad žmogus, neįdėjęs nuotraukos į anketą, turi ką nors slėpti, tarkim kokį fizinį trūkumą, gal jis tam turi savų priežasčių. Juk toli gražu ne dėl išvaizdos bendraujame su žmogumi.

  Reply
 5. As idejus foto ir gailiuosi ,visi tik ir raso ,,tu labai sexy atrodai , gal galim susitikt,?,. Man cia panasiau i koki sex pazinciu saita visi nori tik nuotraukos ir niekam neidomu joks suderinamumas.

  Reply
 6. Vaje… tada man sakes! Pirma neprisimenu ka kiekvienai rasiau, nes mano laiskai visi skirtingi. Juk negali buti su visais vienodas. Kiekviena moteris skleidzia vis kitokia energija, jei taip butu galima pasakyti. Isvaizda aisku svarbu. Nes kiekvienas turime savo savita skoni, kaip ir savita charakteri. Tad anketos be nuotraukos man visada kelia itarima kodel naris nepanoro ideti savo foto. O mes tai dazniausiai linke pagalvoti apie blogesni varianta o ne geresni. Taip jau isanksto taip zmogu nuteikiame pries save niekaip. Gerai As2 kad kai kurie iskarto pasako ka galvoja apie tavo figura. matyt jie ir renkasi sau zmogu ne pagal asmenybe, bet pagal figura jei iskarto i tai kreipia demesio.

  Reply
 7. Patarimas rasyti taislyklingai

  Labai paprasatai paaiskinsiu idomia situacija – darbo dienos pabaigoje mano rasytuose laiskuose visada buna paprastu klaideliu (sukeiciu raides vietomis ar pan.), bet pati niekada zmoniu del to nekritikuoju, jei man taip paraso – nepykstu ir nemanau, kad tai vos ne pagrindinis rodiklis, rodantis pagarba kitam asmeniui – tai ne ranka rasytas tekstas…Ranka rasydami parasome graziau, aiskiau ir tiksliau, nes maigyti mygtukus nera patogu, o jei dar su lietuviskom raidem ir klaviatura "paveda"… Mintys visad greitesnes uz rankas, nekritikuokite taip labai baisiai tu, kurie raso su klaidelemis.
  As, pavyzdziui, rasytini teksta rasau be klaidu, o kompiuteriu maigyti mygtukus nelabai megstu, nes tas darbas vargina.
  Jei turetumete galimybe prisegti nuskanuotus laiskelius, butu idomu ir – galbut – labai reikalinga – braizas taip pat musu dalis….
  Tiek tam kartui (vis gi atsiprasau del to, jog nenaudoju lietuvisku raidziu)

  Reply
 8. Apie fotonuotraukas

  O as neidejau, nes neturiu skaitmeninio gero varianto, ir dar – tikrai noretusi ideti gerai padaryta nuotrauka, kurioje vaizdas butu realus, neiskraipytas, vis delto – tai juk prisitatymas

  is tikruju tos nuotraukos, kur nesimato zmogaus veido, o tik figura ar siluetas dar labiau kelia itarima, nes atrodo, jog norejo pajuokauti – matai, as
  su paslalpties seseliu… Bet juk ta paslaptis ir yra nuotarukos nebuvimas, o apie kitus dalykus bendraujant galima suzinoti is laisku, jei tikrai berndraujate. Man atrodo, kad zmones, nededantys savo fotonuotrauku turi teise ir i tam tikra privatuma, kuris yra dalis jo budo bruozu. Jie jus tai tenkina – bendraujate, o jei reikia pamatyti – skirtikite pasimatyma ir tiesiai parasykite – kadangi nera foto, noriu pamatyti!

  Reply
 9. Man irgi patinka, kai žmogus savo nuotrauką įdeda. Bet kartais tos nuotraukos gali sugadinti. Pvz., mūsų giminėje tiek vyrai, tiek moterys lengvai pamišę dėl graikiškos nosies. Patinka mums kumpanosiai ir liesi, sausi žmonės. Taigi, riesta nosytė nebūtų mano pasirinkimo objektas DP. Bet, ką gyvenimas rodo, kad išvaizda nieko nereiškia. Susižavi ir riestanosiu, ir storuliu dėl jo asmeninių savybių, arba kažkaip ypatingai lengvai jautiesi bendraudama su tuo žmogumi. Kitas dalykas, pasirodo nuotrauka gali daug pasakyti žmonėms, kurie turi ypatingų sugebėjimų. Kartą buvau nemaloniai nustebinta, kai žmogus, žiūrėdamas į mano nuotrauką, pasakė man labai daug: kur gimiau, profesiją, svorį, vaikų skaičių ir daug kitų dalykų . Tai ne DP buvo, bet vis tiek liko baimė.

  Reply
 10. Rasa416 ko taip sunerimai? Juk tokiu zmoniu yra vienetai. Ir nebutinai jie kokie manjakai kurie tuoj tave puls persekioti, ar psichopatai. As pats kazkada turejau tokiu, vadinkime galiu, bet dabar tai uzmeciau kaip nereikalinga dalyka. Dabar akcentuoju i kitus dalikus. I zmogaus dvasia.

  Reply
 11. Savo nuotraukas dedu, bet kai žinai, kad per nuotraukas galima ir savo valią primesti, kažkaip nejauku darosi. Beje, tas žmogus sakosi galintis ir suderinamumą visuose lygmenyse nustatyti. Neatsimenu tų lygmenų . Lyg tai dvasinis, emocinis ir seksualinis ar kažkas panašaus. Įsivaizduojate? Visas bendravimas netektų malonumo, jei kaip kompiuteris galėtume nustatyti sau tinkamą ar netinkamą partnerį, ir bendravimui, vienas kito pažinimui nebeskirtume laiko.

  Reply
 12. … dar jis teigė, kad visi mes turime šių galių. Tik vieni talentingesni, kiti – mažiau. Gal kam nors atrodo kvaila, ką rašau, bet… jis tikrai pasistengė ir sugriovė mano realistinį- materialistį mąstymą. Dabar juokauju, kad jei po kelių metų išprotėsiu, tai visiems viskas bus aišku. Galės sakyti, kad jau tada man stogas "važiavo"…

  Reply
 13. … dar jis teigė, kad visi mes turime šių galių. Tik vieni talentingesni, kiti – mažiau. Gal kam nors atrodo kvaila, ką rašau, bet… jis tikrai pasistengė ir sugriovė mano realistinį- materialistį mąstymą. Dabar juokauju, kad jei po kelių metų išprotėsiu, tai visiems viskas bus aišku. Galės sakyti, kad jau tada man stogas "važiavo"…

  Reply
 14. susirasinejau,lyg ir nieko zmogus.Taciau atejo momentas kai pats prisipazino,kad negali su keliom is karto bendrauti.Musu draugyste nutruko.

  Reply
 15. Komentuoju as2 komentarą.

  Jei pamatę nuotrauką visi rašo, kad esi labai seksuali ir nedviprasmiškai siūlo pabendraut, manau ta nuotrauka nevisai tinkama… Gal reikėtų kuklesnės…

  Reply
 16. idomu, kad visi nori tos nuotraukos. Bet gi ja galima susitarti atsiusti i asmenini meila – bent jau nekapsto taves niekas taip atvirai… ir bent kiek daugiau susipazines laiskais sprendi, ar verta toliau bendraujant siusti foto…
  O is tikro, tai niekada negalima spresti vien tik pagal fotonuotrauka. buna, kad susitikus labai paprastas asmuo nuotraukoje yra ypatingai patrauklus gyvenime, arba atvirksciai…
  Idomu ir tai, kad moterys reciau reiklaauja fotografiju…, matyt vyrams fasadas tikrai yra ypac svarbus, nors jie ir ginasi, kad nee visai taip yra…

  Reply
 17. As idejus labai paprasta kuklia savo foto.Stoviu prie medzio… O pasiulymu gaunu tikrai intymiu.Vyrams ne tiek svarbu tie testai.Visur ir visada jie iesko meiluziu.

  Reply
 18. Bėda ta, kad gyvenimo tempas verčia ieškoti partnerio negaištant daug laiko. Anketa be nuotraukos – rizika, kad pradėjus susirašinėti ar susitikus paaiškės, jog išoriškai esat vienas kitam nepatrauklūs. Gaunasi sugaištas laikas, nusivylimas. Taigi jei yra anketos su nuotraukomis, kam rašyti toms, kurios be nuotraukos.

  Reply
 19. Nevisai tiesa. Nededa ir tos, kurios labai gerai atrodo, kad išvengtų šimtų nepadorių pasiūlymų :)))

  Reply
 20. dar gali buti variantas, kad zmogus, paprasciausiai, neturi nuotraukos kompiuteriniame variante,vadinasi, nera ko ir ideti…. todel bukime tolerantiskesni vieni kitiems-bendravimo eigoje- issiaiskit bus laiko su nuotraukom ir pan…

  Reply
 21. as viskam db papriestarauisu.. visu pirma pacituosiu.. Būkite sąžiningi ir neapsimetinėkite tuo, kuo nesate. Taip padidėja Jūsų šansai susipažinti su žmogumi, kuriam patiksite toks(tokia), kokie esate. jusu sie zodzdei viska paneige ka ce patarete.. jei noriu buti sawimi as tiesiog priwalau rasyti kaip noriu su klaidom ir kiek ju noriu tiek darau ce mano toks atspindys rasau ka noriu mintis reiskiu kaip noriu o ne kaip robotukas koks pagal patarimus zaliems jei nori panasaus i sawe zmogaus tai ir elkis kaip tikrasis tu ir nezek i wisokes nesamone… kas ka sako ir kaip nurodineja tuo zmogus ir issiskire turedamas sawo savybes o ne wadowaujantis nurodymais… darykit ka norit ir bus jega pamatysit.. 😀 aisku patwirtinu tik tai labas kaip sekasi tikrai nereike rasyt.. 😀

  Reply
 22. Eivydai, na jei žmogus nemoka teisingai rašyti ir dėlioti kablelių, o jo mintis suprasti sunku, manau, mažai ką sužavės. Buvimas savimi ir pagarba skaitančiajam nesikerta.

  Reply
 23. Daug kas cia akcentavo nuotraukos buvima-nebuvima. Nuotraukos nebuvimas yra tiesiog informacijos trukumas, o kaip zinia, mieliau reaguojame i issamesnes anketas. Rastingumas laiskuose isties yra labai svarbus dalykas. Tiesa, kiekvienam savo. Pvz.: Eivydas kazka suzaves, bet ne Agne. Taip ir turi buti. Vsi visu niekaip 🙂 Su Agnes nuomone, kad susirasineta be nuotraukos gali buti tusciai, nesutinku. Tekstas ir gauta is jo informacija sujaudina prota arba ne. Jeigu moters protas isties sujaudintas, vyro fasadas tampa graziu, koks jis bebutu (cia beveik tas pats, kas Rasa zavi kumpa nosis, bet ziu, susizavi riestanosiu). Rizika tik tokia, kad nerodantis nuotraukos turi ne visai saziningu keslu ir nori kazka slepti. Tokiu atveju nereiketu per ilgai uzsibuti virtualioje erdveje su puikiu tekstu, jaudinanciu prota 🙂 Ka manote?

  Reply
 24. Rasa, man visada kyla klausimas, kodėl žmogus nerodo savo nuotraukos. Gėda kažko, slapstosi? Vedęs? Gal šiaip pabaisa? Viskam juk yra priežastis. Tikrai niekada neičiau susitikti su tuo, kurio nuotraukos nemačiau.
  Aišku ne nuotrauka nulemia pasirinkimą su kuo bendrauti, bet vengimas save parodyti nulemia pasirinkimą su kuo nebendrauti.

  Reply
 25. as ir nelabai gaudausi savo kompe, tai ir neidedu nuotraukos, tai ka as slaptausi tada, pabaisa, bukime tolerantiskesni del to!!

  Reply
 26. Mintys idomios 🙂
  Labiau komentaru nei stripsniu. Idomu kaip DP pasijaute kai jus ji viesai aptarete?
  As visada stengiuosi savo foto idet tokia, kuri atskleistu asmenybe siek tiek, gal but pomegius. Butu idomi ir siek tiek su “cinkeliu” 🙂
  Pagal foto mane atpazysta jei netycia susitinkame. Manau tai gerai.
  O tokius straipsnius labai vertinu uz tai jog padeda nepadaryti kokios tipines kvailystes. As visada stengiuosi buti savimi, istrinti tik tai kas netinka 🙂

  Reply
 27. Patarimus isbandziau. oi kaip veikia gerai 🙂
  Labai miela katuka prigavau, bet va, patarimai isseko ir nauju minciu neber….
  o jei susirandi zmogiuka, su kuriuo siaip gera, megaujies bendravimu ir nera kada apie patarimus galvot 😀

  Reply
 28. Standartiniai patarimai, nieko najo)) Is serijos – “Kaip pasiruosti pokalbiui su darbdaviu”, “Pirma darbo diena”,”Motyvacijos laiskas”)))Viskas ‘deja veu’.
  Tiesiog keista, kad nebuvo tokios savokos, kaip ‘motyvacija’))), nes pirma karta rasydami tam tikram zmogui, remiames kazkuom))))
  Jokiu budu nenoriu izeisti patarimu parinkeja(kazkaip negaliu pavadinti ja autore),ia mano asmenine nuomone. Komentarai butent tam skirti – isreiksti Savo nuomone.

  Reply
 29. Manau, kad nuotrauka visiskai nereikalinga, as netgi renkuosi tuos, kurie be nuotrauku. jei bus idomu bendraut, ateis laikas ir pamatysiu kaip atrodo, taip dar idomiau. Kas is tu nuotrauku?

  Reply
 30. “Neatsakinėkite į laiškus pernelyg greitai. Taip atrodys, kad tik sėdite ir laukiate jo(jos) žinučių. Be to, jei atsakote labai staigiai, susidaro įspūdis, kad nesivarginote ilgiau pagalvoti, ką rašyti. Taigi geriausia į laišką atsakyti po dienos ar dviejų.”
  Nesamone ! Geriausias susirasinejimas buna tada, kai jis panasus i gyva pokalbi, vyksta cia ir dabar. O laiukiant 2 paras, kol atsakys ar ir minti ir susidomejima prarasiu.

  Reply
 31. Šitam teiginiui nepritarčiau: “Taigi geriausia į laišką atsakyti po dienos ar dviejų.”

  Bent jau aš asmeniškai, tai atsakymo norėčiau sulaukti kuo greičiau… Jei man atsakytų po paros, kažkaip per tą laiką spėčiau pagalvoti, kad visiškai to žmogaus nesudominau. Arba kad jis per daug užimtas susirašinėjimu su kitomis:)))

  Reply
 32. Pritariu Aistei, visiska nesamone dirbtinai delsti su atsakymais, visu pirma nuo pat pazinties pradzios elgiesi nesaziningai, antra jei zmogus laukia to laisko, gali kilti nusivilimo jausmas, galiausiai tavo vieta gali uzimti kitas zmogus, kuris pasirodis draugiskesnis.

  Ir nepritariu Aurai del nuotrauku.. Is ju galima pasakyti labai labai daug, tik ne visi ta moka. Nereikia vertinti tik grazus/negrazus zmogus 🙂 Kaip tik to ir nereiketu daryti norit pazinti zmogu..

  Reply
 33. Dėl pirmojo laiško rašymo sutinku, nes patarimai protingi, bet dar galima parašyti ir kažką savaip, kad išlikti savimi.Dėl laiko tarp laiškų,skaitau priklauso nuo situacijos, jei man tuojau atsako ir aš tuojau atsakyčiau, jei neskuba man su atsakymu, tai ko man atakuoti laiškais. o jeigu neatrašo ,nenori nereikia, vadinasi nieko nėra kas riša, tai kam bendrauti

  Reply

Leave a Comment