Įsimylėjau draugą

Įsimylėti savo geriausią draugą – skamba kaip skaudi rykštė. Viskas gerai, kas gerai baigiasi, tačiau ką daryti, jeigu nepasisekus santykiams poroje tenka prarasti ne tik mylimąjį, bet ir brangiausią draugą?

Dabar jūs daug laiko leidžiate drauge, jis tavęs išklauso, tave supranta ir kuo toliau, tuo tavo širdis susitikus pradeda plakti vis sparčiau. Šią akimirką tu nori praleisti visą likusį gyvenimą kartu su juo, tačiau prieš imdamasi realių veiksmų – gerai viską apgalvok. Sau pačiai turi atsakyti į keletą svarbiausių klausimų, kad paskui netektų skaudžiai gailėtis.

Ar esi pasirengusi įsipareigojimams?

Tai yra pats svarbiausias klausimas, į kuri turi atsakyti. Nerūpestinga draugystė yra viena, o gyvenimas drauge – visai kas kita. Atsiranda atsakomybė, susitarimai, lūkesčiai. Jeigu visa tai jūsų buvimą kartu paverstų nuolatinėmis rietenomis ir santykių aiškinimaisis, tada verčiau likti tiesiog draugais.

Jūsų tikslai visiškai skirtingi?

Jeigu tu esi ambicinga, sieki gyvenime konkrečių tikslų, o tavo išrinktasis – ne, tai gali sukelti daug problemų jūsų draugystei. Nusivylimas ir kartėlis yra ne tie dalykai, kurių tikėjotės, tad verčiau nedelskite ir likite vėl tik draugais.

Skiriasi moralinės vertybės?

Kad draugystė klostytųsi sėkmingai – būtinas moralinių vertybių sutapimas. Labai gerai, jei skiriasi jūsų požiūriai į tam tikrus dalykus ar pomėgiai. Juk sakoma, kad skirtybės traukia. Tačiau su moralinėmis vertybėm – visai kitas reikalas ir šiuos skirtumus išspręsti kur kas sudėtingiau arba iš viso neįmanoma.

Esi labai pavydi?

Jeigu tave kamuoja perdėto pavydo sindromas – verčiau negadinkite geriausios draugystės rimtesniais santykiais. Kai kurios moterys labai pavydi savo antrųjų pusių net ir tada, jai jie tiesiog bendrauja su draugais ar kitais žmonėmis. Tačiau toks savininkiškumas dar niekada nenuvedė į gerą. Lygiai taip pat apsvarstykite savo situaciją, jeigu itin pavydus yra jūsų išrinktasis. Ar sugebėsite atsisakyti mylimos aplinkos ir su tuo nuolatos taikstytis?

Jūsų santykiai paremti tik seksu?

Seksas yra būtina sudedamoji santykių dalis. Tačiau jeigu buvimas drauge yra paremtas tik lovos reikalais, o pats bendravimas pradeda trūkti – nebetęskite tokios draugystės. Geriau, jeigu tai vis dar įmanoma, likite geriausiais bičiuliais. Draugystės, orientuotos tik į seksą, niekada ilgai nesitęsia.

Artūras Katinas

Comments are closed.