Senas ir turtingas

Prabangus džipas, vasarnamis prie jūros, vardiniai drabužiai, VIP vakarėliai… Skamba viliojančiai? O gal per daug banaliai ir pompastiškai? Ar tai jau yra laimė? Kita vertus, kiekvienas laimę supranta savaip.

„Man patinka brangūs daiktai“

Sostinėje gyvenanti devyniolikmetė Marina draugauja su 25-eriais metais už ją vyresniu vedusiu vyru. Jos mylimasis yra ypač turtingas ir dosnus. Žmona apie jo neištikimybę esą nieko nežinanti. „Visada norėjau gyventi prabangiai ir netaupyti pinigų. Man patinka brangūs daiktai. Nesuprantu tų žmonių, kuriems pakanka turėti vieno kambario butą, aprūdijusį automobilį. Negana to dar ir drabužius pirkti „skudurynuose“. Baisu!“ – svarstė Marina.

Kalbinta mergina su turtuoliu susipažino viename iš sostinės naktinių klubų. Jis ją sužavėjo savo begaliniu dosnumu ir rūpesčiu. „Kai pamačiau Maksimą (vardas pakeistas) iš karto pamaniau, jog jis bus mano. Pajutau tokią didžiulę aistrą vyrui, kurios iki tol niekam nesu jautusi. Maksimas taip pat nebuvo man abejingas. Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio“ – romantiškai nusiteikusi kalbėjo mergina.

„Vyresnis vyras puikiai žino, ko nori merginos“

Marina su savo mylimuoju susipažino prieš pusantrų metų. Tėvams ilgai slėpė apie savo draugystę su gerokai vyresniu vyriškiu. „Pamaniau, kam tėvams viską žinoti? Man visiškai nesvarbu, jog Maksimas yra vedęs. Žinau, jis myli tik mane. Nors su žmona skirtis nežada, mane tenkina tokie santykiai. Netgi smagiau! Mes kaip du paaugliai esam priversti slapstytis. Ar tai ne romantiška?

Vakar praleidom vakare prabangiam sostinės viešbutyje. Mirkau šampano vonioje… Valgiau saldžias braškes. Nieko nėra geriau! Vyresnis vyras puikiai žino, ko nori merginos. Jaučiuosi aprūpinta, mylima, saugi ir galinti sau daug ką leisti. Mama netgi stebisi iš kur pas mane tiek pinigų… Bet juk aš turiu vyrą. Tikrą vyrą!“ – džiaugėsi Marina.

„Man visiškai nerūpi, jog jis vedęs vyras“

Mergina teigė, jog vaikystėje jautė nepriteklių. Jos šeima buvo priversta itin taupyti pinigus. Marinai niekada nepatiko skurdas. Ji visada troško turtingo, nerūpestingo ir lengvo gyvenimo. „Būdama maža mergaitė svajojau, kad turėsiu turtingą vyrą. Juk kas nenori turėti daug pinigų?

Šiuo metu turiu prabangų džipą. Galiu sau leisti lankyti grožio salonuose, restoranuose, brangiose parduotuvėse ir pan. Parodyk man merginą, kuri viso to nenorėtų? Be to, šalia manęs itin patrauklus vyriškis. Man visiškai nerūpi, jog jis vedęs vyras. Man tiesiog užtenka žinoti, jog jo širdis priklauso man“ – svajingai kalbėjo mergina.

„Tik pinigai suteikia tikrąją laisvę“

Marina teigė, jog jaučia aplinkinių pavydą. Anot merginos, visos draugės norėtų šalia savęs turėti TOKĮ vyrą. „Aš esu labai graži ir seksuali mergina. Žinau savo vertę. Eilinis studenčiokas niekada manęs nepakabintų. Kam man toks reikalingas? Ką jis man gali pasiūlyti? Meilę? Bet juk aš galiu mylėti ir turtingą vyrą… Be to, meilė juk trunka trejus metus, o kas po to?

Mano mama visada sakydavo, jog vargana buitis žudo jausmus. Aš noriu gyventi ir mėgautis gyvenimo teikiamais malonumais. Šiais laikais viskas kainuoja. Reikia daug pinigų. Tik pinigai suteikia tikrąją laisvę. Vasarą su draugu žadame keliauti į Seišelių salas. Jei turėčiau neturtingą mylimąjį man tektų leisti atostogas nusmurgusiame Lietuvos kurorte“ – svarstė mergina.

„Mamos draugas man dovanoja brangias dovanas“

Kita kalbinta mergina dvidešimtmetė Vaida (tikrojo vardo neatskleidė) sutiko papasakoti savo netradicinę meilės istoriją. Vaida įsimylėjo savo mamos draugą. Pastarasis jai taip pat neabejingas. „Mano mama yra labai graži moteris. Su mano tėvu ji yra seniai išsiskyrusi. Prieš pusmetį ji mane supažindino su savo draugu. Lieknas, sportiškas, patrauklus ir, negana to, labai turtingas vyras mane iš karto pakerėjo.

Po kurio laiko pajaučiau jo simpatijos ženklus rodomus man. Tas vyras ėmė mane „kabinti“! Mane tai „veža“! Žinoma, mama nieko apie tai nežino… Aš nenoriu net pagalvoti apie jos reakciją… Šiuo metu mėgaujuosi slaptais santykiais. Mamos draugas man dovanoja brangias dovanas, vedasi į prabangius restoranus. Neseniai savaitgalį praleidome Nidoje. Mama apie tai nieko nesužinojo…“ – paslaptingai kalbėjo mergina.

„Myliu mamos draugą“

Vaidos mamos draugas šiuo metu mėgaujasi dvigubais santykiais. Anot merginos, jis net nesiruošia nieko keisti. „Kam tie rūpesčiai? Mama visa tai sužinojusi labai supyktų ir, manau, man niekada neatleistų… O aš likčiau be mylimojo! Šiais laikais tokie vyrai nesimėto… Ypač per krizę! Aš jaučiuosi labai laiminga. Myliu mamos draugą ir net pagalvoti nenoriu, jog galėčiau jį prarasti… Netgi mąstau apie ateitį su juo! Apie tokius mano santykius žino artimiausių draugių ratelis. Visos mane palaiko! Aišku, negražu apgaudinėti mamą, bet jausmai tokie stiprūs, jog kitaip negaliu…“ – mąstė Vaida.

Ar meilė ir moralė yra suderinama? Ar, priešingai, meilė yra toks jausmas, kuris niekam nepaklūsta? Kas yra meilė? Tikslaus apibrėžimo niekas nežino, nes jo paprasčiausiai nėra. Kiekvienas ją suprantame savaip. Ir kiekvienas esame teisūs…

Austėja Jonaitytė