Oooo… Taip! Aš elgiuosi kaip paauglys!

Šiek tiek keista talpinti šį įrašą, nes jo mintis labai artimai susijusi su paskutiniu Agnės įrašu… Prisipažinsiu, kad savaitgalio linksmybės mane vėl įtraukė taip, kad neskaičiau net savojo blog’o ir parašiau šį įrašą važiuodamas autobusu, su laptopu ant kelių (beje, krimsdamas be galo skanius Haribo guminius meškiukus, kuriuos man padovanojo Miglė)… Antra vertus, kadangi čia šiek tiek apie tą patį bet stipriai kitaip, tai ir talpinu… 🙂

Man neretai sako, kad aš pagal savo metus bei išsilavinimą pernelyg vėjavaikiškas… Nesubręndęs… Taip, ko gero, aš toks esu, bet tam turiu savų priežasčių ir argumentų… Norėčiau pasidalinti jais su Jumis. Nesiteisinsiu, o pasiūlysiu kitą požiūrio į gyvenimą variantą…

„All work and no play makes Jack a dull boy, All play and no work makes Jack a mere toy…“

Padėkosiu savo kambariokui atradusiam šią frazę, kurios autoriaus nė nežinau, bet ji puikiai čia tinka. Nesupratusiems anglų kalbos:

„Visąlaik darbas ir jokių žaidimų padaro Džeką kvaileliu, Visąlaik žaidimai ir jokio darbo padaro Džeką žaisleliu…“

Žaisleliu tapti nesinori, bet… tikrai nesinori paskęsti gyvenimo nuobodybėje. Prisiminkite, kada paskutinį kartą Jums visiškai nereikėjo mąstyti „kaip čia gerai praleidus laiką“. Tos dienos buvo ilgos ir laisvos, kupinos daugybės malonumų, nes atsakomybė buvo minimali.

Perkėlus tai į vėlesnį amžių galima pasiekti dar daugiau – tą patį paauglišką gyvenimą, tik be spuogų, hormonų audrų ir tėvų pamokslų. Iš naujo atrasti nerūpestingą gyvenimą? Aš „in“, o Jūs?

Miegokite! Neretas anksti keliamės savaitgaliais tam, kad padarytume darbus, kurių nesuspėjo padaryti per visą savaitę. Ne šįkart! Miegokite ir nejauskite kaltės jausmo. Dar geriau – kurį nors rytą paskambinkite į darbą ir pasakykite, kad tądien ateisite vėliau. Tuo metu darykite ką nors, ko jau seniai nedarėte: paskaitykite laikraštį ar pažiūrėkite filmą. Prisiminkite – Jūs maištaujate! Žinoma, Jūs turite padaryti daugybę darbų, bet vietoje to Jūs pasimėgausie sveiku, geru miegu, pailsinsite kūną, sveiksite, pataisysite savo imunitetinę sistemą ir sustabdysite senėjimo procesą… Juk posakis „grožio miegas“ neatsirado iš niekur, ar ne?

Neskubėkite namo! Pamirškite ėjimą namo dėl „22 valandą jau turiu būti lovoje, nes rytoj į darbą“. Pabūkite mieste: klube, bare, šokių aikštelėje, biliardinėje, miesto skvere, pas draugus… Žinoma, kitą rytą būsite gerokai pavargę, bet, jei tokia gyvenimo kaina, juk esate pasirengę ją mokėti! Pasaulis 1 valandą nakties yra visiškai kitoks ir tai gali net labai atpalaiduoti. Paaugliai visiškai nesijaudina dėl kitos dienos nepatogumų, kurie atsiranda naktį praleidus mieste. Jei pašėlusi naktis jų nepriverčia kristi ant žemės, tuomet jie lygiai taip pat elgsis ir kitą naktį.

Būkite savanaudiški! Suaugusieji aukojasi dėl kitų savo laiko ir resursų prasme. Kitą kartą draugams paprašius ką nors įterpti į savo jau ir taip pertemptą darbo grafiką, tiesiog atsakykite NE. Padovanokite laiko sau ir savo šeimai. Žinoma, ši taisyklė turi daug išimčių, bet, jei tik galite rinktis – pasirinkite Jums geresnį variantą.

Patirkite nuotykius! Patirti naujus dalykus – tai kas padaro paauglių gyvenimą viliojančiu. Jau rašiau apie įvairias keliones kaip tranzavimas į Himalajus, bet neapsiribokime tuo – galima ir išmokti prancūzų kalbą, užsirašyti į jodinėjimo pamokas ar daryti kitus dalykus, kurių nedarėte anksčiau. Atraskite savo naują mėgstamiausią hobį. Paaugliams dažnai sekasi naujos veiklos, nes jie nesijaudina dėl jokių neigiamų pasėkmių. Imtis naujos veiklos jiems – vienas juokas. Nepasisekė – bandom dar kartą arba surenkame šukes ir einame ieškoti ko nors naujo.

Sumažinkite darbo krūvį! Paaugliai dirba makdonaldsuose ne vien todėl, kad jiems reikia pinigų. Jiems patinka ir tai, kad dirbama visai nedaug darbo valandų ir tai, kad tai yra darbas „su žmonėmis“. Nesiūlau mesti savo darbų ir eiti dirbti Jūsų kvalifikacijos neatitinkantį darbą. Siūlau truputėlį nusimesti darbo krūvį ir mažiau jaudintis dėl darbo. Nesiekite savo darbo (ar kokios kitos veiklos, kurią vykdote tam, kad turėtumėte iš ko pragyventi) rezultatų su savo verte ar sėkme. Jūsų profesija tikrai nepasako koks Jūs žmogus, atsipalaiduokite. Treniruokite savo smegenis vertinti laiką, praleidžiamą su draugais, šeima ir užsiimant veiklomis, visiškai netinkančiomis tapti Jūsų CV įrašais ar kitaip susijusiomis su darbu. Pamatysite – Jūsų kraujo spaudimas vėl taps normalus!

Taigi… Gal kiek ir kvailoka paauglių taisykles taikyti suaugusiems, bet suaugusieji juk turi savas taisykles – jie taiko bendrus standartus, užmiršdami savo asmenybes. Mes tikrai turime ko išmokti iš jaunesnės amžiaus grupės – atsipalaiduoti ir džiaugtis kiekviena diena. Ir, nepaisant kiek neatsakingo požiūrio, nepamirškite – JAUNYSTĖ NĖRA SKIRTA TIK JAUNIEMS. Nebūkime „kvaileliai“.

Comments are closed.