Spėliojimai santykiuose

Kas dabar bežino, kodėl įsivyravo nuomonė, jog mylimieji turi skaityti vienas kito mintis ir spėlioti žodžius, išgirdę vos pirmąją raidę? Greičiausiai, tai pasakų, mitologijos, o vėliau – ir filmų industrijos sukurtas produktas. Ir dabar jį visi nesustodami naudojame.

Niekam ne paslaptis, kiek daug skyrybų šiuo metu. Kodėl taip yra, ką daryti, kad to išvengtume – tai klausimai, neraminantys tiek santykių specialistus, tiek pačius žmonės, siekiančius kurti ir saugoti darną savo poroje. Visgi manau, itin reikšminga santykiams yra pati pradžia. Ir netgi ne pradinį ben ndravimą turiu galvoje, o nuostatas, kurias atsinešame, įsivaizdavimus apie tobulus santykius ir pirminį nusistatymą.

Jeigu mūsų galvoje nusėdęs jau anksčiau minėtas tikėjimas, kad mylimieji turi skaityti vienas kito mintis, tai nejučiomis ir tikėsimės būtent tokių santykių. Būtent tokie ir patys norime būti – ekstrasensai, iš pusės žodžio galintys nuspręsti, kaip jaučiasi mylimasis, ką jis vienoje ar kitoje situacijoje pasakys, kaip pasielgs.

Kadangi santykių tobulumo stereotipas taip įsišaknijęs, stengiamės savo neidealių pusių į viešumą nenešti. Juk supratęs, kad nesu tobula, JIS gali manęs nebemylėti. Kas iš to išeina? Galiausiai iš baimės pasakyti ne tai, ką norime, nustojame šnekėtis su mylimuoju. Ir pradedame spėlioti.

Manau, ne vienas esate patyrę situacijų, kai mėgindami daryti įžvalgas apie mylimojo jausenas, būsenas ir mintis, suklydote, o klaidos baigėsi pykčiais. Kitiems tai bai

igiasi skyrbomis. Nes tas, kurio jausmai spėliojami, jaučiasi nesuprastas. Še tau kad nori – spėliojame, nes norime skaityti mintis, priartėti prie tobulos poros apibrėžimo, o visa ko pabaigoje paaiškėja, kad visiškai savo žmogaus nesupratome.

Tai kur paslaptis? Kaip ir dauguma dalykų – mumyse. Ar pažįstate iki galo save patį? Ar visada galite tiksliai pasakyti, kaip elgsitės konkrečioje situacijoje? Net jeigu manote galintys, tikrai buvote patyrę atvejų, kai pasielgėte ne taip, kaip tikėjotės. Vadinasi, ne visuomet pažįstame netgi patys save. Tad kodėl imamės spėlioti kito žmogaus veiksmus, mintis, jausmus?

Viename seminare girdėjau – meilė ateina savaime. Nėra mokslinių faktų, ar tyrimų, kurie paaiškintų, kodėl meilė ateina. Tačiau savaime atėjusi, ji savaime ir išeis – toks natūralus procesas. O štai, kad tą procesą suvaldytume sau palankiai, turime stengtis. Ir ne tar riamai, o realiai.

Vienas iš būdų išsaugoti meilę – žinoti ir palaikyti mylimojo siekius. Kokie jie? Neatspėsite. Teks pasikalbėti.

6 thoughts on “Spėliojimai santykiuose”

 1. Hmm… nuo ko čia pradėti… visas straipsnelis toks kažkoks šokinėjantis nuo temos prie temos bei painiojantis sąvokas…

  (1) kas yra meilė? Pvz. man ji nėra nei pareiga, nei geismas. Tai jausmas – kai tiesiog žinai, kai tai jauti. Kitą žmogų myli ne už tai, kad jis pasižymi kažkokiom savybėm, juolabiau ne todėl, kad esi prisiekęs prie altoriaus. Kalbėti apie meilės “puoselėjimą” reiškia kalbėti apie kažką kitą;

  (2) kito žmogaus supratimas – kito žmogaus supratimas yra natūraliai naudingas tarpusavio bendravimo atributas; tačiau jis nėra specifiškai būdingas mylinčiųjų porai – kaip ir įvairūs metodai, palengvinantys tokį supratimą; yra prirašyta daugybė knygų šia tema, tačiau visos gali būti apibendrintos taip: visai nepasitikėk savo sugebėjimu atspėti kito jausmus (mintis) ir išmok klausyti;

  (3)”Vienas iš būdų išsaugoti meilę – žinoti ir palaikyti mylimojo siekius”: išsaugoti santuoką – gal, išsaugoti kažkokią partnerystę – gal, tačiau tikrai ne meilę; nebent norėtumėte kažką, kas nėra meilė, vadinti meile…

  Reply
 2. Man tekstas kaip ir [hadrian] pasirodė toks šokinėjantis…

  Yra viena taisyklė kuria vadovaujasi poros dabar laimingai gyvendamos po santykių krizės, nes suprato esmę ir dalinasi vienu ir pagrindinių principus, kas esate klausę tokių istorijų tas galėjote tai išgirsti ir pastebėti.

  Čia viskas yra ant tiek paprasta, bet yra pakeliamą į tokį kosmonautų lygi, kad niekas nieko nebe supranta.

  Darnūs santykiai: Leisk sau būti savimi, o kitiems kitais.

  Net pačiame Californication seriale 3 sezone tai buvo akcentuojama. Kai jūs susipažįstate būnate tuo kas esate, bet kai pradedate būti nebe savimi ir kitam neleidžiate tokiu būti ir prasideda visas nesutarimas.

  Nekalbu apie tai kai vyras muša moterį ir t.t. Kalbu apie normalių santykių esmę ir jų kivirčų priežastį.

  Sėkmės.

  Reply
 3. Apie mylimojo siekius, individualuma… Vakar (2010 01 27) kaip tik musu renginuke kalbejo apie mylimojo kalba, kuri susijusi su individualiais poreikiais… O kartais taip sunku Juos nuspeti net paciam, ka man reiskia meile? Prisilietimai? Demesys? Rupestis? Dovanos? Laikas kartu? Kas svarbiausia ir kuom uzkariaujama mano sirdis? Ir kartais taip nesuvokiama, kai kitam zmogui esti visiskai kiti preoritetai……..

  O del sokinejimo… Kartais struktura sugadina esme, daznai ir as megstu sokineti, taip skaitytojas gali perprasti mano busena, kai mintyse viskas sukasi, kai padriki sakiniai nesirisa ir rislikos visumos dar nera, ji gimimo procese……

  Reply
 4. malonu skaityti sias temas ir isgirsti daugumos nuomones….bet nera taip lenga atsakyti ji si klausima ir jauciu,kad mazai kas atsakys…..si jausma turi pajausti,bet nesusizaveti cia iss dalykas yra neapaaiskinamas.graziu svenciu…..

  Reply
 5. LED LEMPOS
  LED lemputės gali tarnauti labai ilgai (nuo 50 tūkst. iki 100 tūkst. valandų arba 11 metų nenutrūkstamo veikimo arba 22 metai 50% veikimo), kai įprastos lemputės tarnauja tik 5 tūkst. valandų. Jos atsparios dažnam junginėjimui, jas galima naudoti ne tik tam, kad reikėtų rečiau pirkti įprastas lemputes, bet ir tose vietose, kur įsukti lemputę sudėtinga, sunku pasiekti, o vieną kartą įsukus LED lemputę, problema išsisprendžia ilgam.
  NUOLAIDU KUPONAS:
  perkupigiau05
  Su šiuo nuolaidu kuponu gausite 5%nuolaida visoms LED lempoms
  http://www.paygo.lt/viskas_apie_LED_lempas_LED_lemputes

  Reply

Leave a Comment