elektrines gitaros

2559 0

Elektrinės gitaros

Be elektrinės gitaros neįmanoma įsivaizduoti roko bei populiariosios muzikos raidos.Garsų nuėmėjo dėka prasidėjo gitaros atgimimas.Praėjusiais šimtmečiais gitara paplito Ispanijoje, Lotynų Amerikoje, Filipinuose, XIX a. Tapo madingu instrumentu Vakarų Europoje bei Rusijoje, o XX a. „elektrinis“ jos variantas tapo populiariausias visame pasaulyje.

Elektriniu būdu pastiprinus natūraliai tylų ir švelnų gitaros garsą ir jį transformavus, jis įgavo galios tarsi nevaldoma garsų lavina pripildyti milžiniškas koncertų sales

Naujosios gitaros kūrimo ir tobulėjimo centras buvo JAV. Geriausios elektrinių gitarų gamintojos – amerikiečių firmos „Gibson“ bei „Fender“- žiinomos ne tiktai roko muzikos atlikėjams, bet ir šios muzikos gerbėjams.

4-ojo dešimtmečio pabaigoje amerikiečių išradėjai nusprendė sukurti naują gitaros atmainą. Naudodamiesi elektriniais garso nuėmėjais, atsisakyti įprastinio gitaros korpuso, atliekančio rezonatoriaus funkciją.Naujosios gitaros korpusas buvo kietas, visas iš medžio ar kitokios kietos medžiagos, kad rezonuojančio oro pripildyta erdvė nebebuvo reikalinga.Tokio korpuso gitara buvo vadinama solidbody (angl. tiktai kietas korpusas) .

Tada, amerikietis P. Bigspijus, pademonstravo savo gitarą, pagamintą iš paprasto tiesaus medžio gabalo, prie kurio buvo pritvirtinti du garsų nuėmėjai ir stygų laaikiklis.Nežiūrint į vėlesnius konstrukcijų patobulinimus, šis principas išliko. Tokį solidbody instrumentą sudaro tik grifas ir prie jo prijungta nepaprastos formos lenta. Forma- trapecija, nesimetriška, aštriais kampais – rodo šiuo instrumentu atliekamos muzikos neįprastumą, naujoviškumą.Ši muzika dažnai esti agresyvi, ekstravagantiška ir iššaukianti- apie ta

ai byloja ir pačių gitarų forma.

Mūsų laikais egzistuoja labai daug elektrinių gitarų variantų,besiskiriančių forma, stygų bei grifų skaičiumi- dviem ir netgi trim grifais.

Perpratus elektrines gitaras, grojant iškart buvo imta naudoti įvairias garso transformacijos priemones, kad būtų išgauti specialieji efektai. Tai tapo įmanoma garsų parametrus keičiant tuo metu, kai garsas jau egzistuoja elektrinio signalo forma. Tam buvo sumanyti specialieji įrengimai- stiprintuvai, filtrai, moduliatoriai ir t.t., kurių pagalba galima reguliuoti skambėjimo garsą, tembro atspalvius, sukelti reverbavimą (aido efektą) bei išgauti papildomus garsus. Šie įrengimai gali būti įtaisyti gitaros korpuse arba sukurti kaip atskiri prijungiamieji aparatai,valdomi mygtukų, jungiklių ar pedalų pagalba.

Gitaros elektrifikavimas- išties suformavęs naują muzikos instrumentų klasę- sukūrė ištisą aibę naujų grojimo technikos būdų, pradedant įvairiais sudavimais per stygas, stygų garso nutylinimais , stygos tampymu ir baigiant minėtosiomis specialiųjų efektų priemonėmis.

Elektrinė gitara yra gitaros tipas, kuri stygų vibracijas paverčia elektros impulsais. Elektros impulsai yra įvariai filtruojami norint išgauti įvairių efektų. Magnetinis daviklis

Dažniausiai naudojami magnetiniai stygų stygų virpesių davikliai. Stygos paprastai įmagnetinamos braukiant per jas magnetu ar pritvirtinus g

. . .

Join the Conversation

×
×