Vieniša laiminga

Daugelis galvoja, kad artimas žmogus įprasmina laiką ir buvimą. Tačiau vienatvė, nėra pretekstas laikyti save nenaudinga. Galima pajuokauti, jog tai net ne kosmetinis trūkumas, kurį reikia užmaskuoti.

Vienatvė nėra kliūtis laimei

Galima gyventi vienai ir būti laimingai. Svarbiausia, suprasti, kad laimė – tai vidinis stovis. Kiekvienas žmogus laimingas tiek, kiek pats sau leidžia tokiu būti, o meilė jokiais būdais nėra laimės garantas.

Viskas priklauso nuo to, kiek jus pačios vertinate situaciją. Tai, kad kam nors atrodo pasaulio pabaiga, gali būti svajonių apie didelę šeimą, riba. Palyginkite: “Dieve, aš vėl viena”, su “Nejaugi, pagaliau, aš viena!”

Paprastai pastebėti pozityvą mums trukdo visuomenės spaudimas, kuri, tarsi, nepastebi to, kad vyrų vis mažėja, norinčių išsituokti – vis daugėja. Visuomenė dažnai įsitikinusi tuo, jog frazė: “gyveno jie ilgai ir laimingai bei numirė tą pačią dieną”, apibūdina tipinę laimingą šeimą. Iš tikrųjų, kaip taisyklė, vyrai miršta anksčiau už savo žmonas, taigi, net ištekėjusi moteris nėra apsidraudusi gyvenime nuo tokio periodo, kaip vienatvė. Tiesiog šis periodas gali prasidėti kiek vėliau.

Pats metas liautis pavydėti porelėms ir laikas pasistenkti gauti maksimalią naudą iš esamos situacijos!

5 būdai kaip mėgauti vienatve

1) Pagalvokite, kiek dvasinių jėgų ir energijos išeikvoja žmonės tam, kad galėtų gyventi kartu. Nuolat reikia tvarkyti buitį, glūdinti aštrius kampus, pyktis dėl rimtų reikalų, o po to vėl taikytis. Visą tą energiją dabar jūs galite panaudoti asmeniniams tikslams. Gyvenkite taip, kaip jums patogu. Siekite karjeros jeigu tik to norite.

2) Jums nereikia jaudintis dėl to, kad jūsų vyras susirado kitą, pradėjo gerti ar ėmė naudotis jumis.

3) Jus – pati sau šeimininkė. Nereikia kas dieną rūpintis tuo, kur nupirkti maisto, kurį mėgsta jūsų išrankusis vyras. Sutikite, juk labai nemalonu tai daryti, kai pati laikotės dietos.

4) Dabar, jūs nepriklausoma nuo vyro, jo nuomonės ir piniginės. Dauguma moterų jaučia pareigą dalytis atsakomybe ir jaustis saugiomis, tačiau kartais taip stipriai įsijaučia į šį vaidmenį, kad nepastebi pačios, jog praranda individualumą “ištirpdamos” partneryje. Kaip taisyklė – sekančiu santykių etapu, tampa skyrybos.

5) Ir, pagaliau, laimingos moterys, pritraukia tokių vyrų dėmesį, kuriems greitai norisi įminti “paslaptį”. Tokia padėtis žymiai geresnė už “bėgančią eilutę” su užrašu “man skubiai reikia ištekėti”.

Dvasinė pusiausvyra

Jei jus vieniša, kartais horizonte atsiranda norinčių suardyti jūsų vidinę harmoniją. Užjaučiančių, kritikuojančių ar pamokančių aplink jus apstu.

Artimiausi žmonės – mama ir tėtis. Jie dažnai reikšmingai dūsauja, džiugiai pasakoja istorijas apie tai, kas iš pažįstamų pagimdė ar apie kaimynus, kurie ištekino dukterį ar susitvarkė asmeninį gyvenimą. Todėl, geriausia, ką galite padaryti, nesikalbėti tokiais “slidžiais” klausimais su jais. Optimalus variantas – iš viso nepradėti šio nekonstruktyvaus pokalbio, nukreipiant kalbą neutraliomis temomis, ar pateikiant klausimus apie tėvų gyvenimą bei jų sveikatą.

Draugės, kolegės, pažįstamos. Apie ką bekalbėtų moterys, galų gale, visi pokalbiai baigiasi apie vyrus. “Tau dar pasiseks”, “galbūt, laikas nebūti tokia išrankia ir nuleisti kartelę” – iš tokių žodžių sunku suprasti ką jos jaučia – ar užuojautą, ar pavydą, ar tokiu būdu bando pakelti savo vertę. Pagrindinė tokio pokalbio taktika yra tokia – visada sutikite su tuo, ką jums sako, bet visuomet likite savimi. “Taip, štai neblogas vaikinas, bet kai pamąstau, kiek jam reikia skirti dėmesio ir gaišti laiko pasimatymams, dingsta bet koks noras” dar vienas geras atkirtis galėtų būti toks: “kartais jaučiuos nelaimingas, bet tik ligi tol, kol už sienos kaimynai nepradeda aiškintis santykių”.

Pastebėta: sunkiausia iš vėžių išmušti žmogų, kuris įsitikinęs savo teisumu. Jei jus tikrai įsitikinusi, jog gyvenate taip, kaip pati norite ir jums gerai, pamokančiųjų kiekis gerokai mažėja.

Kiekvienas laimę susikuria pats. Vieni ją randa siekdami karjeros, kiti, kurdami šeimą. Svarbiausia reikia nepamiršti, jog niekas kitas negali Jums reguliuoti gyvenimo bei pamokslauti. Laiminga būsite tik tada, kai tai jausite savo širdyje. Ir jei esate viena, pats laikas prisiminti, jog būti vienai, tai dar nereiškia būti vienišai.

Straipsnis parašytas remiantis užsienio spauda.

Gerda Zemenskaitė