Nenoriu būti viena!

“.Norisi pirmiausia pasakyti: viskas Jums yra gerai – mokotės, dirbate, bendraujate, linksminatės, vertinate save ir draugus, ilgitės meilės, tikitės sutikti Jums tinkantį vaikiną – patiriate visą tai, ką ir turite patirti.

Bėda, manau tame, jog tiesiog per daug skubate, Jums nesinori laukti, esate linkusi užbėgti įvykiams už akių. Dabar norite kalbėti, o tik apie savo norą sutikti žmogų. norėčiau Jus sustabdyti ir nuoširdžiai patarti taip neskubėti.

Tai, kad supratote teoriškai savo skubėjimo klaidą, dar nereiškia, kad praktiškai Jums pavyks jos išvengti ateityje. Kaip matau, Jūs s ir toliau skubate – laukiate, dairotės, norite, o Jūsų norui neišsipildant čia ir dabar, darote skubotas, dramatiškas ir nelogiškas išvadas, kaip ši, jog, Jums einant gatve, ji ištuštėja, ir einate ja viena.

Manau, kad pati suprantate, jog tai netiesa – vaikinai neišsilaksto Jus pamatę gatvėje, tiesiog kartais mes visi einame gatve vieni, nes tuo metu nėra kitų praeivių. Tokie manymai, įsivaizdavimai atspindi vidinę žmogaus būseną, tam tikrą vidinę nuostatą: Jūsų atveju tai būtų galbūt „jaučiuosi vieniša“ ar „kažkas man ne taip“ ir pan n. Pati paanalizuokite savo savijautą: kokios mintys ir jausmai Jus gena skubėti ir bando įtaisyti Jums menkavertiškumo kompleksą.

Tokie klaidingi įsivaizdavimai tuo ir yra pavojingi, jog palaipsniui iškreipia tikrovės suvokimą, įsibrauna į žmogaus asmenybę kokio nors komplekso pavidalu ir tuomet diriguoja žmogaus min

ntims, jausmams ir elgesiui. Kraštutiniu atveju žmogus tikrai gali įtikėti, jog žmonės gatvėje jo šalinasi, keistai į jį žiūri, blogo linki ir pan. – tai tampa rimtesnio pobūdžio psichologinės ar psichiatrinės problemos. Va kur gali nuvesti iškreipta realybė kraštutiniu atveju.

Tam tikrų daugiau ar mažiau iškreiptų susikurtų įsivaizdavimų mes visi turime – tai yra savęs pažinimo, tobulėjimo ir sveikimo laukas. Ir visi mes ariame tame lauke savas vagas.

Pabaigai dar šiek tiek apie skubėjimą ir sunkiai valdomą troškimą.

Vieną iš moterų elgesio klaidų, daromų norint užmegzti ir vystytis santykiams su vyrais galima būtų pavadinti „atversta knyga“ – tai elgesys, kuomet moteris tarsi visa savo esybe byloja: „ieškau vyro“ ir siunčia šio pranešimo signalus į visas keturias pasaulio šalis. Jos skubą ir troškimą susirasti vyrą labai greitai vyrai intuityviai paj junta netgi tuomet, jei moteris nedaro to akivaizdžiai ir agresyviai. Jos patiriama vidinė įtampa neleidžia santykiams vystytis natūraliai.

Moteris linkusi elgtis dirbtinai, ir tai matosi, todėl pradingsta žaismė ir žavesys. Be to suveikia gaudynių principas: vienas vejasi – kitas bėga. Kai vyras pasijaučia gaudomas, spaudžiamas, skubinamas jis yra linkęs pabėgti. Todėl labai svarbu neskubinti santykių, leisti jiems vystytis natūraliai, leisti sau ir kitam žmogui skleistis tinkamu būdu – juk, jeigu pumpurą bandysi išskleisti dirbtinai, tik išdraskysi, o jokio žiedo neišvysi. Nėra žiedų – nėra ir

vaisių.

Iš viso to seka viena išvada ir rekomendacija – gyvenkite savo gyvenimą neskubėdama, mėgaukitės tuo ką šiuo metu turite ir pasistenkite ramiai ir viltingai laukti savo troškimų išsipildymo. Na, o kad neskambėtų labai teoriškai, aš siūlyčiau Jums įsitraukti į kokią nors visuomeninę veiklą (pvz. organizacijos, sporto, šokių, meno ir t.t. mokymo programos ir kitos įvairios veiklos), kas Jums būtų patrauklu, ir kur galėtumėte sutikti įdomių žmonių ir bendraminčių.

Tokiame žmonių rate didesnė tikimybė sutikti sau artimą žmogų nei klubuose, baruose ar gatvėje. Sėkmės ir vilties!”

Psichologė Evelina Globė

6 thoughts on “Nenoriu būti viena!”

 1. Dar viena teorinių minčių sankaupa…
  “norėčiau patarti neskubėti”- gal pasakytumėt kaip? Straipsnis iš visažinių serijos, kur rašoma tai, ką visi seniai žino, bet ko neina įgyvendinti.

  Reply
 2. manau, kad ne visai skubėjime ir nekantrume yra didžioji problema – bent mane labiausiai kankina nerimas “o gal taip nieko ir nesulauksiu ir teks visa gyvenima nugyventi ne taip kaip norėčiau (neturėdama gyvenimo draugo, šeimos, vaikų ir pan. pagal kiekvienos suvokima)”…ir šis nerimas, deja, turi pakankamai racionalų ir sunkiai nuginčijamą pagrindą – statistiką: pagal 2009 m. gyventojų statistiką pagal lytį 24-30 amžiaus grupėje, 2894 merginų mieste neužtenks vyro, tolesnėse amžiaus grupėse šis atotrūkis linkęs dar didėti. dar reiktų turėti minty, kad tarp vyrų žymiai daugiau nei tarp moterų nusikaltėlių, gėjų, alkoholikų, savižudžių, jie dažniau nukenčia nelaiminguose įvykiuose ar miršta smurtine mirtimi, be to, vyrai labiau nei moterys linkę traukti užsienin geresnio gyvenimo ieškoti. Turbūt pakankamai rimti skaičiai, kad priverstų susimąstyti.
  bent man šitie skaičiai labiausiai ir kelia nerimą – gali būti pozityvi, aktyviai dalyvauti visuomeninėje veikloje, būti linksma, pasitikinti savimi ir visokia kitokia -iausia, bet vyrų tau gali tiesiog nepakakti (jeigu žinoma užtenka proto nesusižavėti kokiu nors -iečiu iš interneto, siūlančiu amžiną meilę arba tau per daug gaila be tėčio liksiančių vaikų ir tu neketini ardyti šeimų) – paprasta gyvenimo matematika, neieškant daug gilių prasmių tavo požiūryje ar nusistatyme…taigis, mergaitės, sporto klubai, grožio salonai, šimtus už paprasčiausią stilingesnį skudurėlį plėšiančios mangės, zaros ir kt. ginklai į priekį dėl mūsų ne visada mylinčių, ne visada ištikimų, ne visada rūpestingų vyrų kovoti…ir net užmovus žiedą reikia neprarasti budrumo, nes visada egzistuoja nemenka matematinė tikimybė, kad savo vyru teks dalinti su kita, kuriai vyro tiesiog neužteko 🙂

  Reply
 3. Kam tie matematiniai skaiciavimai.Matematika sioje srityje tikrai niekuo jums,ponia, nepagelbes.Tarkim, jog jums ta matematine statistika palanki ir santykis: 1 moteriai is 100 vyru,ka tai keistu?kur tikimybe,kad is to 100 vienas tektu jums,ir gal netgi is 1 000 000 …Nera tai nera,nereikia del sito griauztis,ir perfrazavus zinomo Hollywood filmo pavadinima “Drakula mires ir tuo patenkintas”- nevedes ir tuo patenkintas 🙂

  Reply
 4. is tikro statistika neturi nieko bendro su meile. kodel tuomet yra tiek daug vyru, kurie IS TIKRO iesko tos vieninteles Mylimosios, bet jos niekur neranda? tiesa ta, kad nedaug kas moka atskirta meile nuo aistros, todel ir atsiranda visos tos ‘suduzusios sirdys’ ir ‘nusivylimai meile’.

  Reply
 5. Va, aš niekur neskubėjau ir dabar nieko neturiu – nei vyro, nei vaikų. Bet kadangi neužilgo man bus jau 49 metai, galiu ir dar palaukt.

  Reply

Leave a Comment