Galvos skausmas

Galvos skausmas

Galvos skausmas- labai dažnas simptomas, nors gal ir ne toks dažnas, kaip mėgina įtikinti televizijos reklama. Galvos skausmas yra viena iš skausmo rūšių, o visų žmonių skausmo slenkstis, todėl jiems labai skirtingai skauda, o yra ir tokių, kuriems galvos visai neskauda.
Yra daug galvos skausmo rūšių, ir kiekviena jų skirtingai gydoma. Todėl, norint sėkmingai gydyti, svarbu nustatyti, koks galvos skausmas vargina.
Kraujagyslinis skausmas. Jis yra pats dzžniausias ir jį sukelia reiškyniai priverciantys mažąsias galvos arterijas išsiplėsti arba susitraukti, t.y. keisti savo spindį. Migrena- ypatinga kraujagyslinio skausmo forma, kuriai būdingi saviti požymiai, įskaitant trinkančią regą ir pykinimą.
Raumenų ir tempimo skausmas. Jis kyla dėl raumenų, ypač sprando ir pečių, spazmo ar sustingimo. Dėl to nuolat tempiama galvos oda pradeda skaudėti. Dažnai būna kraujagyslinio ir raumenų skausmo derinys, nes veikia panašūs veiksniai.
Rečiau galvos skausmo priežastis būna uždegimas, pavyzdžiui, sinusitas ir miningitas; spaudimas, pavyzdžiui, dėl naviko; pervargusios akys. Kdangi dažniausiai būna kraujagyslinis ir raumeninis galvos skausmas, todel neretai jį saugiai ir gana efektyviai galima numalšinti papildomomis priemonėmis. Tik tada kai galvos skausmas vargina nuolat ar stiprėja, reikėtų kreiptis medicinos pagalbos.
Gydimo tikslas- mažinti į raumenis ir kraujagysles sklindančių nervinių impulsų, dėl kurių ir pradeda skaudėti galvą, skaičių ir dažnumą.
Kova su stresu
Įveikite savo stresą. Jis dažnai turi įtakos kraujagysliniam skausmui. Daugybę stresų jūs galite suprasti ir mėginant įveikti. Dažniausiai stresą sukelia asmeniniai santykiai, darbas ir aplinkos veiksniai, pavyzdziui, alergenai, smogas, maistas ir kt.
Dieta ir mityba
Žinoma, kad tam tikros maisto rūšys provokuoja galvos skausmą. Dažniausiai tai daro:
 Sūris
 Alkoholis
 Šokoladas
 Gėrimai su kofeinu
Kartais galvos skausmo priežastis būna ir kiti maisto produktai, todėl pravartu imtis eliminuojančiosois dietos. Tai gal padės nustatyti kaltininka.
Gydimas vaistažolėmis
Paprastai vaistažolių arbata vartojama galvos skausmuo malšinti.
 Kartžolė
 Verbena
 Šlaižiančioji vaisgina
 Levanda
 Didžiažiedė portulaka
 Rūta
 Paprastoji kraujažolė
Akupresūra
Galvos skausmui malšinti gali būti naudojami ie speacialūs taškai.
Kvapų terapija
Speacialius aliejus galima gerti, kvėpuoti jų garais, jų dėti į vonias ar įtrinti į plaukuotis galvos dalies ir veido odą.
 Eukaliptas (galvos skausmui dėl kraujo stazės malšinti)
 Juodasis pipiras (galvos skausmui dėl peršalimo malšinti)
 Levanda (įtampos sukeltam galvos skausmui ir migrenai malšinti)
 Mairūnas
 Melisa
 Pipirmėtė
 Rozmarinas
 Rožė
Fiziniai pratimai
Reguliariai vaikščiokite. Tai paprasčiausias ir saugiausias efektyvios mankštos forma. Susiraskite vietą netoli savo namų, bet nuošaliau nuo gatvių eismo ir teikiančią ramybės jausmą. Jei būtina nuvažiuokite automobiliu tan, kur galėsite pasivaikscioti. Jusu kūnas ir siela įvertins pasikeitusias vietas ir aplinką.
Heomeopatija
Šie vaistai vartojami ir galvos skausmui malšinti, ir bendrai įtampai mažinti.
Hidroterapija
Amaudantis šiltame vandenyje, sumažėja galvos skausmą sukelianti įtampa.
Hasažas
Labai gali padėti sprando ir pečių raumenų savimasažas, ypač masažas, daromas rūpestingo draugo.