Trasnporto logistika

VILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETAS

TRANSPORTO INŽINERIJOS fakultetas

LOGISTIKOS IR TRANSPORTO VADYBOS Katedra

Įmonių UAB “Transekspedicija” ir UAB „Daimanta“ palyginimas

Atliko:

Tikrino:

Vilnius

ĮVADAS

Transportas tai viena iš didžiausią reikšmę Lietuvoje turinčių, bei nuolat besivystančių ūkio sričių. Lietuvos žemės yra išsidėsčiusios geografiškai palankioje vietoje, kuri leidžia Lietuvai būti viename pagrindinių krovinių transporto koridorių, kurie sieja Rytų ir Vakarų valstybes, todėl Lietuva privalo vystyti, bei plėtoti logistikos įmonių veiklą, bei teikiamas paslaugas minimoje srityje.

Šiais laikais transportas yra vienas svarbiausių ekonominių veiksnių. Transportas padeda lengviau dalintis prekėmis ir paslaugomis susijusiomis su ekonomine veikla.

Visuomeninės ekonomikos funkcija labiausiai priklauso nuo transporto planavimo, kokybės ir plačios paslaugų pasiūlos. Pervežimo paslaugų tobulinimas įmonėje yra vienas svarbiausių veiksnių susijusių su valdymo sprendimų paieška.

Darant išvadą transporto sektorius turi didžiulę svarbą ekonomikoje. Transportas tai labiausiai į Europos rinką integruota ekonomikos sritis. Transportas yra jungiančioji grandis vystant tarptautinę prekybą, užtikrinant laisvą žmonių bei prekių judėjimą.

TURINYS

1.Pasirinktų transporto įmonių aprašymas 5

1.1UAB „Transekspedicija“ 5

1.2UAB „Daimanta“ 6

1.3Įmonių palyginimas 7

2.Įmonių darbuotojai 8

2.1UAB „Transekspedicija“ darbuotojai 8

2.2UAB „Daimanta“ darbuotojai 10

2.3Įmonių palyginimas 11

3.Įmonių teikiamų paslaugų kokybė 11

3.1UAB „Transekspedicija“ paslaugų kokybė 11

3.2UAB „Daimanta“ paslaugų kokybė 12

3.3Įmonių palyginimas 12

4.Įmonių autoparkai bei naudojamas transportas 13

4.1UAB „Transekspedicija“ autoparkas bei transportas 13

4.2UAB „Daimanta“ autoparkas bei transportas 13

4.3Įmonių palyginimas 15

UAB „Transekspedicija bei UAB „Daimanta“ turi savo transportą ir jį nuolat atnaujina, tad vykdant pervežimus neturi nuomotis transporto ir gali tiksliau planuoti užsakymus. 15

5.Įmonių metinės apyvartos 15

5.1UAB “Transekspedicija” apyvartos 15

5.2UAB “Daimanta” apyvartos 16

5.3Įmonių palyginimas 16

6.Pasiūlymai plėtrai 17

IŠVADOS 18

Pasirinktų transporto įmonių aprašymas

UAB „Transekspedicija“

UAB „Transekspedicija” įkurta  1990 m. Vilniuje. Tai lietuviško kapitalo transporto-ekspedicinė logistikos įmonė.

UAB „Transekspedicija“ įsikūrusi naujame šiuolaikiniame transporto ir logistikos centre strategiškai patogioje vietoje šalia „Via Baltica“ magistralės, Vilnius-Panevėžys kelio 16-ame kilometre. Logistikos centre yra 25000 m.2 ploto paprastas ir muitinės sandėlis, ir 3000 m.2 ploto administracinės patalpos. Klientams teikiame kvalifikuotas logistikos paslaugas, susijusias su muitinės procedūromis, kurios įforminamos muitinės poste, esančiame terminalo patalpose.

Įmonėje dirba virš 300 aukštos kvalifikacijos darbuotojų. UAB „Transekspedicija“ – tai viena iš didžiausių transporto-ekspedicinių logistikos kompanijų Lietuvoje, vežanti mažus, dalinius ir didelius krovinius vietiniais ir tarptautiniais maršrutais ir teikianti visas logistikos paslaugas. Beveik pusę visų teikiamų transporto paslaugų sudaro dalinių krovinių vežimas.

Įmonės dispozicijoje 200 automobilių, atitinkančių EURO-3, EURO-4, EURO-5, EURO-6 standartus – su 13,6 m. ilgio tentinėmis puspriekabėmis, puspriekabėmis šaldytuvais ir specializuotais 86 – 115 kubų furgonais pakabinamiems drabužiams vežti, o taip pat 120 kubų didžiakubiai automobiliai didelio tūrio kroviniams vežti.  Mūsų įmonės automobilių maršrutai nusidriekia nuo Ispanijos, Portugalijos iki Tolimųjų Rytų ir Vidurinės Azijos šalių: Kazachstano, Uzbekistano, Kirgizstano ir kt.

Automobiliuose įrengta palydovinio ryšio sistema leidžia gauti tikslią informaciją apie automobilio judėjimo ir buvimo vietą bei užtikrina vežamo krovinio saugumą. Civilinė vežėjo atsakomybė apdrausta patikimoje įmonėje pagal CMR ir TIR konvencijų sąlygas garantuoja gabenamų krovinių saugumą.

UAB „Transekspedicija“ turi galimybę pervežti tekstilės gaminius ir drabužius ant pakabų specialiai tam skirtais automobiliais. Pakabinamus drabužius vežame į visas Europos Sąjungos, Skandinavijos ir NVS šalis, vežame iš Ukrainos, Baltarusijos ir Rusijos į Vakarų Europos bei Skandinavijos šalis.

Klientams teikiame krovinių sandėliavimo, pakrovimo ir iškrovimo, kvalifikuotas muitinės tarpininkų ir kitas logistikos paslaugas. Be sandėliavimo ir krovos darbų terminale teikiame ir kompleksines logistikos paslaugas-3PL. Muitinė, sandėlis ir muitinės tarpininkai dirba 7 dienas per savaitę.

Kvalifikuoti įmonės darbuotojai užtikrina klientams kokybiškas ir įvairias transporto ir logistikos paslaugas.

Įmonės pagrindinės teikiamos paslaugos:

rinktinių, dalinių ir pilnų krovinių gabenimas automobiliais „nuo durų iki durų” vietiniais ir tarptautiniais maršrutais;

didelio tūrio (iki 115 cbm) krovinių pervežimai;

multimodaliniai krovinių pervežimai;

pakabinamų rūbų pervežimai;

krovinių, kuriems būtinas temperatūros režimas, pervežimai;

pavojingų krovinių gabenimas;

krovinių sandėliavimas, pakrovimas ir iškrovimas, dokumentų tvarkymas;

visos muitinės tarpininkų paslaugos;

kitos logistikos paslaugos;

TIR serviso ir plovyklos paslaugos;

krovininių automobilių parkavimo paslaugos.

Mūsų bendrovė yra Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava” ir Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos „Latia“ narė.

UAB „Daimanta“

UAB „Daimanta“ – tarptautinė transporto, logistikos ir ekspedicines paslaugas teikianti bendrovė specializuojasi dalinių ir pilnų krovinių gabenimuose tarptautiniais sausumos, geležinkelių, oro ir vandens maršrutais. Bendrovė įkurta 1991 m. Ilgametė patirtis ir tvirti ryšiai su partneriais leidžia pasiūlyti aukštą paslaugų kokybę konkurencingomis kainomis.

1998 m. įmonė tapo Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ nare. 2001 m. vykdant veiklos plėtrą įkurta atstovybė Maskvoje. 2002 m. įkurta antrinė įmonė Kaliningrade – OOO „Delija”.2009 m. bendrovė „Daimanta“ įsikūrė naujame biure su talpiomis automobilių stovėjimo aikštelėmis, sandėliais ir gamybinėmis patalpomis. 2010 m. tapo Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asocijacijos “Lineka” nare.

Pagrindiniai maršrutai:

Iš LIETUVOS į ITALIJĄ ir kitas Europos šalis

Iš ITALIJOS ir kitų Europos šalių į LIETUVĄ, RUSIJĄ, KAZACHSTANĄ, UZBEKISTANĄ ir kt.

Darbuotojai – didžiausias įmonės turtas. Tinkamai motyvuojami ir nuolat tobulėjantys darbuotojai, siekia įmonės veikloje numatytų atsakingos veiklos ir geriausios krovinių gabenimo praktikos tikslų.

Mūsų specialistai kalba lietuvių, lenkų, rusų, anglų kalbomis, profesionaliai sprendžia muitinės, kelių transporto klausimus bei numato galimas problemas.

Iki 2014 m. rugsėjo 10 d. keliama visų vairuotojų-ekspeditorių kvalifikacija, remiantis Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2003/59/EB. Socialinė atsakomybė ir ekologija

Tausojame gamtą, naudodami tinkamą maršrutų planavimo metodiką ir moderniausias programas. Mūsų transporto priemonių parkas atitinka aukščiausius ekologinius standartus. Atsakingai tvarkome ir perdirbimui tiekiame bendrovės veikloje atlieka

Įmonių palyginimas

UAB “Transekspedicija” yra įkurta seniau nei UAB „Daimanta“. Galima tvirtinti, kad UAB „Transekspedicija“ yra labiau rinkoje žinoma, bei įsitvirtinusi, dėl teikiamų paslaugų.

Įmonių darbuotojai

"http://cvbankas-img.dgn.lt/companylogo_5_1146342/transekspedicija.jpg

UAB „Transekspedicija“ darbuotojai

UAB „Transekspedicija“ įmonėje dirba virš 300 aukštos kvalifikacijos darbuotojų. UAB „Transekspedicija“ – tai viena iš didžiausių transporto-ekspedicinių logistikos kompanijų Lietuvoje, vežanti mažus, dalinius ir didelius krovinius vietiniais ir tarptautiniais maršrutais ir teikianti visas logistikos paslaugas. Beveik pusę visų teikiamų transporto paslaugų sudaro dalinių krovinių vežimas.

"Darbuotojų

 

Darbuotojų (apdraustųjų) skaičiaus pokytis:

2015-11-17 buvo 305 darbuotojai (apdraustieji)

2015-11-13 buvo 306 darbuotojai (apdraustieji)

2015-11-12 buvo 305 darbuotojai (apdraustieji)

2015-11-04 buvo 304 darbuotojai (apdraustieji)

2015-11-03 buvo 302 darbuotojai (apdraustieji)

2015-11-01 buvo 301 darbuotojas (apdraustasis)

2015-10-31 buvo 303 darbuotojai (apdraustieji)

2015-10-30 buvo 301 darbuotojas (apdraustasis)

2015-10-28 buvo 303 darbuotojai (apdraustieji)

2015-10-27 buvo 302 darbuotojai (apdraustieji)

2011-09-28 buvo 253 darbuotojai (apdraustieji)

2011-09-27 buvo 252 darbuotojai (apdraustieji)

2011-09-25 buvo 253 darbuotojai (apdraustieji)

 

UAB „Transekspedicija“ didelį dėmesį skiria darbuotojams – pagrindiniams pridėtinės vertės kūrėjams, kurie prisideda prie įmonės veiklos rezultatų ir už tai labai vertinami bei gerbiami.

Įmonės kolektyve dirba kelių kartų patyrę darbuotojai, kurie įneša įvairiapusiškumo ir užtikrina geriausių sprendimų pasirinkimą.

Įmonės vertybės: pagarba, pastovumas, pasitikėjimas, atsakingumas, lankstumas, bendradarbiavimas, nuolatinis tobulėjimas.

Sparčiai plečiantis įmonei atsiranda didelės karjeros bei saviraiškos galimybės, todėl šiuo metu įmonė ieško entuziastingų, ambicingų, energingų bei į rezultatus orientuotų asmenybių, kurios noriai taptų mūsų kolektyvo dalimi.

Pagrindiniai reikalavimai įmonės darbuotojui:

Aukštasis išsilavinimas (gali būti paskutinių kursų studentai);

Užsienio kalbų mokėjimas (anglų, lenkų, rusų ir kt.);

Komunikabilumas, darbo komandoje įgūdžiai;

Kompiuterinis raštingumas, motyvacija ir noras dirbti.

 

"http://rekvizitai.vz.lt/photos/daimanta.jpg

UAB „Daimanta“ darbuotojai

"Darbuotojų

 

Darbuotojų (apdraustųjų) skaičiaus pokytis: 2015-11-12 buvo 39 darbuotojai (apdraustieji) 2015-10-15 buvo 40 darbuotojų (apdraustųjų) 2015-09-13 buvo 41 darbuotojas (apdraustasis) 2015-08-04 buvo 42 darbuotojai (apdraustieji) 2015-07-24 buvo 41 darbuotojas (apdraustasis)

2015-07-22 buvo 40 darbuotojų (apdraustųjų) 2015-07-14 buvo 39 darbuotojai (apdraustieji) 2015-07-11 buvo 38 darbuotojai (apdraustieji) 2015-07-03 buvo 37 darbuotojai (apdraustieji) 2015-05-28 buvo 38 darbuotojai (apdraustieji) 2011-10-21 buvo 39 darbuotojai (apdraustieji) 2011-10-18 buvo 38 darbuotojai (apdraustieji) 2011-09-25 buvo 37 darbuotojai (apdraustieji)

Darbuotojai –  didžiausias įmonės turtas. Tinkamai motyvuojami ir nuolat tobulėjantys darbuotojai, siekia įmonės veikloje numatytų atsakingos veiklos ir geriausios krovinių gabenimo praktikos tikslų.

Mūsų specialistai kalba lietuvių, lenkų, rusų, anglų kalbomis, profesionaliai sprendžia muitinės, kelių transporto klausimus bei numato galimas problemas.

Iki 2014 m. rugsėjo 10 d. keliama visų vairuotojų-ekspeditorių kvalifikacija, remiantis Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2003/59/EB.

Įmonių palyginimas

UAB “Transekspedicija” ir UAB “Daimanta” įmonės pasižymi darbuotojų gausa todėl galime nuspėti, jog sąlygos darbuotojams šiose įmonėse yra ganėtinai palankios darbui. Tiek UAB „Transekspedicija“ tiek UAB „Daimanta“ stengiasi laiku mokėti atlygi už darbą, bei adekvačiai vertinti pastangas darbe. Taip pat atsižvelgia į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą.

Įmonių teikiamų paslaugų kokybė

UAB „Transekspedicija“ paslaugų kokybė

Įmonė siūlo:

Įmonės pagrindinės teikiamos paslaugos:

rinktinių, dalinių ir pilnų krovinių gabenimas automobiliais „nuo durų iki durų” vietiniais ir tarptautiniais maršrutais;

didelio tūrio (iki 115 cbm) krovinių pervežimai;

multimodaliniai krovinių pervežimai;

pakabinamų rūbų pervežimai;

krovinių, kuriems būtinas temperatūros režimas, pervežimai;

pavojingų krovinių gabenimas;

krovinių sandėliavimas, pakrovimas ir iškrovimas, dokumentų tvarkymas;

visos muitinės tarpininkų paslaugos;

kitos logistikos paslaugos;

TIR serviso ir plovyklos paslaugos;

krovininių automobilių parkavimo paslaugos.

Pažymėjimai ir sertifikatai

ES licencija; Įmonės registravimo pažymėjimas; PVM kodo pažymėjimas; CMR draudimas ES viduje; CMR draudimas; ISO 9001 sertifikatas; ISO 14001 sertifikatas; Verslo valdymo sistemų diegimas.

UAB „Daimanta“ paslaugų kokybė

Pažymėjimai ir sertifikatai

ES licencija; Įmonės registravimo pažymėjimas; PVM kodo pažymėjimas; CMR draudimas ES viduje; CMR draudimas; ISO 9001 sertifikatas; ISO 14001 sertifikatas; Verslo valdymo sistemų diegimas.

Įmonių palyginimas

Tiek UAB „Transekspedicija“ tiek UAB „Daimanta“ didžiausią dalį dėmesio skiria pervežamų krovinių saugai, krovinių draudimui,aplinkos apsaugai, įmonės įgijusios įvairius sertifikatus, pažymėjimus bei atestatus.

Įmonių autoparkai bei naudojamas transportas

UAB „Transekspedicija“ autoparkas bei transportas

Įmonės dispozicijoje 200 automobilių, atitinkančių EURO-3, EURO-4, EURO-5, EURO-6 standartus – su 13,6 m. ilgio tentinėmis puspriekabėmis, puspriekabėmis šaldytuvais ir specializuotais 86 – 115 kubų furgonais pakabinamiems drabužiams vežti, o taip pat 120 kubų didžiakubiai automobiliai didelio tūrio kroviniams vežti.

Automobiliuose įrengta palydovinio ryšio sistema leidžia gauti tikslią informaciją apie automobilio judėjimo ir buvimo vietą bei užtikrina vežamo krovinio saugumą. Civilinė vežėjo atsakomybė apdrausta patikimoje įmonėje pagal CMR ir TIR konvencijų sąlygas garantuoja gabenamų krovinių saugumą.

UAB „Transekspedicija“ turi galimybę pervežti tekstilės gaminius ir drabužius ant pakabų specialiai tam skirtais automobiliais. Pakabinamus drabužius vežame į visas Europos Sąjungos, Skandinavijos ir NVS šalis, vežame iš Ukrainos, Baltarusijos ir Rusijos į Vakarų Europos bei Skandinavijos šalis.

UAB „Daimanta“ autoparkas bei transportas

Nuolat atnaujinamas modernių ir ekologiškų Euro 5 transporto priemonių parkas, garantuoja tikslų  krovinių pristatymą nustatytu laiku bei suteikia galimybę lanksčiai reaguoti į užsakovų pageidavimus. Taip pat suteikia galimybę pasiūlyti užsakovams patį geriausią ir atitinkantį visus jų poreikius pasiūlymą:

Sunkvežimių  parką  sudaro 20 automobilių:

18 autotraukinių iki 120m3

"http://www.daimanta.lt/uploads/images/1%20type.jpg

"http://www.daimanta.lt/uploads/images/2%20type.jpg

"http://www.daimanta.lt/uploads/images/3%20type.jpg

2 tentiniai mega treileriai:

"http://www.daimanta.lt/uploads/images/get.jpg

Sklandų, bei saugų krovinių pristatymą padeda užtikrinti profesionalūs vairuotojai-ekspeditoriai bei darbe naudojamos priemonės automobiliuose:

Mobilaus ryšio priemonės

Transporto kontrolės ir stebėjimo sistema

CMR draudimas

Video registratoriai

TIR carnet knygelės

Navigacijos įranga

Įmonių palyginimas

UAB „Transekspedicija bei UAB „Daimanta“ turi savo transportą ir jį nuolat atnaujina, tad vykdant pervežimus neturi nuomotis transporto ir gali tiksliau planuoti užsakymus.

Įmonių metinės apyvartos UAB “Transekspedicija” apyvartos

 

"UAB

 

Iš grafiko matome, kad Transekspedicija metinės apyvartos stabilios. Per pastaruosius metus apyvarta išliko stabili 20-30 mln. EUR.

 

UAB “Daimanta” apyvartos

 

"Daimanta

 

Iš šio grafiko matome, jog UAB „Daimanta“ metinė apyvarta 4 metus iš eilės yra pastovi ir siekia apie 3-5 mln. EUR.

Įmonių palyginimas

UAB “Transekspedicija” yra stambesnė įmonė apimanti daugiau šakų, tad jos apyvarta yra atitinkamai didesnė, nei UAB „Daimanta“. 2011, 2014 metais apyvarta siekė 20-30mln. EUR, UAB „Daimanta“ apyvarta taippat išliko pastovi nuo 2011-2014 metų 3-5 mln. EUR.

Pasiūlymai plėtrai

UAB „Transekspedicija“ siūlyčiau plėsti savo veiklą ir pradėti bendradarbiauti su daugiau užsienio šalių, kurti naujas darbo vietas, statyti papildomus padalinius užsienio šalyse, įmonės apyvarta nekinta jau 4- ti metai, tai reiškia jog įmonė turi stabilias pajamas, tačiau naudingumas nedidėja. Visa kita UAB „Transekspedicija“ veikla yra atliekama puikiai, tai parodo įmonės reitingai.

UAB „Daimanta“ siūlyčiau taipapt plėsti savo veiklą, stengtis įgyti daugiau transporto ir vykdyti pervežimus tarp vis daugiau šalių.

IŠVADOS

UAB “Transekspedicija” yra seniau nei UAB „Daimanta“ įkurta įmonė. Galima teigti, jog UAB „Transekspedicija“ yra geresnius reitingus rinkoje turinti įmonė, daugiau pelno nešanti.

UAB “ Transekspedicija ” ir UAB “Daimanta” įmonėse darbuotojų kaita yra nežymi, todėl to galime teigti, kad sąlygos suteikiamos darbuotojams šiose įmonėse yra palankios darbui. Tiek UAB „Transekspedicija“ tiek UAB „Daimanta“ darbuotojus motyvuoja kvalifikacijos kelimu, bei socialinėmis garantijomis.

Tiek UAB „Transekspedicija“ tiek UAB „Daimanta“ daug dėmesio skiria pervežamų krovinių saugai, aplinkos apsaugai, krovinių draudimui, įmonės yra įgijusios įvairius pažymėjimus, sertifikatus bei žinių atestatavimus.

Tiek UAB “ Transekspedicija ” tiek UAB “Daimanta” vykdo pervežimus Europoje, tačiau abi šios įmonės žada plėstis ir pradėti atlikti daugiau vežimų su kitomis ne Europos šalimis.

UAB “Daimanta” yra mažiau darbuotojų turinti įmonė, tad jos apyvarta yra mažesnė, nei UAB „Transekspedicija“.