vilnius

Miestas alsuojantis romantika

Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009. Tikriausiai kiekvienas vilnietis žino šį teiginį ir su nekantrumu laukia tam tikrų pokyčių mieste. Verta pasidžiaugti šiuo pasiekimu ir smagu matyti,kad pažadai virsta darbais. Siūlau trumpai peržvelgti tam tikrus istorinius faktus, kurių dėka sostinė tapo žinoma visai Europai ir pasauliui.
Kaip žinome 2009 metų data pasirinkta neatsitiktinai. 2009-aisiais sukanka tūkstantis metų nuo pirmojo Lietuvos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose. Taigi minėjimas turėtų būti itin įsimintinas.Galime sau iškelti klausimą:kuo gi tokia nedidelė sostinė kaip Vilnius galėtų sužavėti turistus?
Senovėje attvykstantieji į Vilnių turėdavo susimokėti už įėjimą – kiekvienas žmogus po akmenį. Iš tų akmenų buvo statoma Vilniaus siena ir klojamas grindinys.Gal būt dėl šios priežasties Vilniaus senamiestis – tai vieta, kur beveik kiekvienas gerai jaučiasi. Vilnius – autentiškas Lietuvos portretas.Šio miesto architektūra byloja apie svetingumą kitataučiams ir kitoms kultūroms. Prieš Antrąjį pasaulinį karą tarp Europos žydų sklandė posakis: „Uždirbti reikia važiuoti į Lodzę, išminties – į Vilnių.” Apie gerus tarpusavio santykius su kitomis tautomis liudija tai, jog kitos religijos žmonės turėjo ir turi galimybę gyventi pagal saavo normas ir įsitikinimus. Vilniuje šiuo metu belikę vieni žydų maldos namai, tačiau dar ne taip seniai sostinę buvo galima vadinti „šimto sinagogų miestu”. Lietuvos Jeruzale pramintame Vilniuje Antrojo pasaulinio karo išvakarėse veikė per 110 žydų maldos namų.
Vilnius, kaip joks kitas Li

ietuvos miestas, gausus architektūrinių paminklų. Vilniaus Užupis turi įstabią undinėlę, kuri nenusileidžia Kopenhagos undinei.Lietuvos architektai išrado naują stilių brutalizmą, kurio pavyzdys – Vilniaus koncertų ir sporto rūmai – dar viena priežastis diždiuotis Vilniumi.Vienas gražiausių maldos namų pavyzdys, Lietuvos gotikos perlas – Šv. Onos bažnyčia.
Vilnius autentiškas ir tuo, kad Vilniaus Užupis pavadintas Vilniaus Monmartru – jaukus rajonas prie Vilnios upės. Šiais metais vyks Monmartrų suvažiavimas Užupyje – festivalis skirtas pagerbti senajam Paryžiaus Monmartrui.
Negalima pamiršti jau visam pasauliui žinomo Europos parko, kuris išties įdomus, jeigu mėstate modernųjį meną. Daugiau kaip šimtas skulptūrų, kalvotame, gražiame miške. 2002 m. parkas buvo įrašytas į Guinnesso rekordų knygą už didžiausią pasaulyje skulptūrą iš tūkstančių televizorių.
Tikriausiai kiekvienas lietuvis pripažintų jog Lietuva dainų kraštas. To niekas nepaneigs, nes jau beveik šimtą metų Lietuva rengia įsspūdingas Dainų šventes. UNESCO Šią tradiciją pripažino žmonijos žodinio ir nematerialiojo kultūros paveldo šedevru.
Vilnius ne tik dainom garsus. Šis miestas jau sulaukęs pripažinimo ir dėl Lietuvos mokslininkų, kurie vykdo svarbiausias tikimybių teorijos konferencijas – tradiciją perimtą iš Berklio universiteto.
Ne tik Europoje žymus Vilnius, bet ir Amerikoje. Bent du miestai Kanadoje pavadinti Vilniaus garbei – Wilna Ontarijo valstijoje ir Vilna Albertos valstijoje.
Vilnius pilnas romantikos, kurią sukuria tokios detalės kaip: sėdintis angelas, „Stebuklo“ Katedros aikštės grindinyje ar meilės plytelės su rojaus obuoliuko simboliu S. Mo
oniuškos skvere.
Gyvuoja graži tradicija ant Užupio tiltų kabinti spynas su išgraviruotais meilės žodžiais antrajai savo pusei, o raktelį išmesti į Vilnios upę.
Vilnius jau šiais metais gausus įvairiausių renginių, kurie skatina meisto kultūrą kurti drauge. Taip pat kviečiami menininkai iš viso pasaulio ir keičiamas miesto veidas. Verta sekti miesto kultūros naujienas ir apsilankyti renginiuose.„Tebūnie naktis!” – Vidurvasario naktį vykstanti kultūros, meno, muziejų ir muzikos šventė. Dieveniškių iškyšulyje nugriaudės įspūdingas roko muzikos festivalis „Be2gether”. Menas netikėtose erdvėse – Vilniaus veidą keičiantis projektas, kūrybinė menininkų ir originaliai mąstančių žmonių bandymas įsilieti į netikėtas miesto erdves – gyvai!
Kaip matome tiek šiais, tiek kitais metais bus apstu renginių, kurie laukia lankytojų. Lietuvoje irgi yra miestas, kuris tikrai vertas dėmesio ir mūsų simpatijų. Nenusilenkiantis nei mokslo, nei architektūros, nei kultūros atžvilgiu senajai Europai, kuri pati tai pripažino ir gausiai siunčia į šį miestą turistus.
540 žodžių

Leave a Comment