gamtos tarsa

Yra daug dalykų, kurie teršia gamtą. Patys pagrindiniai yra gamyklos ir fabrikai, automobiliai, žmogus.
Gamyklos ir fabrikai daro labai didelę žalą aplinkai ir gamtai. Jų išskiriamos dujos labai kenkia ozono sluoksniui ir susidaro šiltnamio efektas. Kuo daugiau į gamtą yra išskiriamos anglies dioksido dujos, tuo labiau aplinka yra teršiama ir ozono sluoksnis plonėja.
Automobilių išskiriamos dujos ir į aplinka išmetamas su jomis švinas taip pat labai kenkia gamtai. Vaikai mėgsta skinti uogas, kurios auga pakelėse, ir jas valgyti. Bet jos būna nuodingos, nes būna prrisikaupusios švino. Tokiais atvejais yra didelė tikimybė, kad vaikas, kuris suvalgo tokių uogų daug gali susirgti vėžiu ar kitomis sunkiomis ligomis.
Pačią didžiausią taršą ir žalą daro žmogus. Žmonės dažnai ne vietoje išmeta šiuklšles, kurios yra arba oūna ilgai. Žmogaus kertami miškai sumažina deguonies išsiskyrimą ir padidina anglies dioksido kiekį atmosferoje.
Yra daug veiksnių, kurie teršia aplinką ir yra vieni už kitus blogesni ir pavojingesni. Tačiau tik nuo žmogaus priklauso ar ir toliau gamta bus taip niokojama ir teršiama.

Leave a Comment