Vyrų ir moterų smegenys

Apie ką mąsto vyrai, o apie ką moterys?

Viena aišku, kad moterys ir vyrai žvelgia į santykius skirtingai. Moteris gali eiti iš proto dėl menkniekio, o vyras tuo tarpu turiningai nieko neveikti. Dėl to dažnai kyla nesutarimų ir pykčio. Bet pyktis ne visada išeitis. Anot Marko Gungoro (angl. Mark Gungor) į moterų ir vyrų smegenų veikimo skirtumus galima žvelgti su šypseną ir smagiai iš to pasijuokti.

Trumpai reziumuojant jo pasisakymus išeina, kad „Moterys – tai emocijų varomas nervų kamuolys“, o „Vyrai – nieko neveikimo ekspertai“. Iškalbos šiam žmo ogeliui tikrai netrūksta. Kad suprastumėt apie ką rašau, pažiūrėkite filmuotą medžiagą iš vieno jo seminarų ir įsitikinsit patys:

3 thoughts on “Vyrų ir moterų smegenys”

 1. Kurgi aš neseniai skaičiau apie vyrų ir moterų smegenų skirtumus?.. – ogi šios savaitės laikraštėly “Savaitė su TV”, str. “Moteriškos logikos paslaptys” visas lapas prirašytas – gan įdomiai – apie baltąją ir pilkąją smegenų medžiagą, visokias jungtis tarp pusrutulių etc. Beje, ten rašo, kad kas 5-7 vyras/moteris turi priešingos lyties smegenų struktūrą, todėl yra “moteriškos” (t.y. moterų daugumai būdingos) psichikos/mąstysenos vyrų ir “vyriškos” psichikos/mąstysenos moterų. (Su lytiniais nukrypimais tai nesusiję.) Nežinia tik, kiek tais teiginiais galima tikėti.

  Reply
 2. Video klipukas įdomus. Tačiau aš pasigendu išsamesnio skirtumų apžvelgimo.

  “Tuščios dėžės” alegorija gal ir gerai pailiustruoja vyrų poreikį “pabūti vieniems”, tačiau akivaizdžiai ir klaidina – kaip kad suklaidino ir patį straipsnelio autorių, padariusį išvadą, kad “Vyrai – nieko neveikimo ekspertai“ – juk dažnas vyras yra prisiekęs darboholikas (tuo tarpu tokia yra tik labai ne dažna moteris). Atrodytų šiuolaikinėj visuomenėj moterys gali nevaržomos konkuruoti su vyrais daugelyje sričių, tačiau pažiūrėkime, kaip joms sekasi valdant didžiausias korporacijas ar programuojant sudėtingas kompiuterines sistemas – darbus, reikalaujančius kasdienių viršvalandžių ir didelės vidinės motyvacijos.

  Vertingiausią, ką aš įvardinčiau tame video, tai supratimą, kad vyrai viską linkę analizuoti atskirai, kai moterys (tai mato) visumoj. Visi kiti skirtumai yra išvestiniai iš šio principo.

  Reply
 3. Nezinau kaip ir kokiomis svarstyklemis sveria zmogaus smegenis ateistai-materialistai,bet man smegenu svoris gramais +/- sako tiek,kad cia tik balastas.Nereikia pamirsti to fakto,kad zmogus be smegenu turi dar ir dvasia,o tai, kad vyru ir moteru dvasios skirtingos kilmes,tai irgi faktas.Kas link proto,tai ji lemia nesmegenu kiekis,o kokybe.Arba kaip kazkas yra pasakes:geriau maziau,bet geriau:).

  Reply

Leave a Comment