10 būdų kaip išvesti iš kantrybės bendradarbį

Darbe praleidžiame daug laiko ir žmonės su kurias tenka neišvengiamai bendrauti, nebūtinai turi mums patikti. Kartais kolegos gerokai peržengia ribą ir tai verčia mus jaustis nejaukiai, o kartais tiesiog siutina. Čia pateikiami keli būdai, kaip jus erzinantį kolegą išvesti iš kantrybės.

1. Artimas fizinis kontaktas

Kai kurie žmonės tiesiog negali pakęsti, kai kiti juos liečia: labai ilgai spaudžia ranką, nuoltat glebėsčiuojasi, tapšnoja per petį, apkabina per liemenį, glosto ar kalba nesilaikydami atstumo.

Šie, iš pirmo žvilgsnio atrodantys visai nekalti veiksmai, gali virsti tikru Jūsų ben ndradarbio košmaru, mat kai pažeidžiama žmogaus „asmeninė erdvė“, jis ima jaustis nejaukiai, truputį nesaugiai. Žinoma, jei jūsų kolega yra labai sociaus žmogus ir pats labai mėgsta glebėsčiuotis, šis būdas nebus labai veiksmingas, tačiau devyniais iš dešimties atvejų tai veikia nepriekaištingai.

2. Asmeninių daiktų lietimas

Žmogus iš prigimties yra egoistiškas būtybė turinti stiprų nuosavybės jausmą. Kiekvienas savo darbe pagal galimybes stengiasi susikurti jam patogią apliką, tad nenuostabu, kad dažnai darbo vietoje atsiranda asmeninių daiktų: artimųjų fotografijų, knygų ar pan. Nuolatinis tokių daiktų lietimas ir nau udojimas signalizuoja apie brovimąsi į asmeninį gyvenimą ir kelia nemalonias emocijas.

Tą patį būtų galima pasakyti ir apie asmeninius indus, pavyzdžiui, kavos puodelį, iš kurio bendradarbis rytais su pasimėgavimu gurkšnoja kavą – jo „nužudymas“ netyčia paleidžiant iš rankų gali virsti didelio konflikto priežastimi.

3. Perdėtas dom

mėjimasis bendradarbio šeima ar asmeniniu gyvenimu

Nuolatinis klausinėjimas, kaip sekasi, kaip laikosi namiškiai, ar jau pavyko išspręsti nesutarimus su sutuoktiniu, kur ketina atostogauti uošvienė ir pan. Toks intymių klausimų uždavinėjimas kitiems kolegoms girdint, erzina ir verčia pasijusti nejaukiai. Šis būdas patogus tik tada, jei kolega yra tylenis ar šiaip santūrus žmogus, priešingu atveju nemalonių klausimų galite sulaukti ir jūs.

4. Tyla

Jei norite, kad jūsų kolega netektų savitvardos, puikus ir patikrintas būdas tam – tylėjimas. Žinoma, į gyvybiškai svarbius klausimus reikėtų tarstelėti trumpučius „Taip“, „Ne“, „Nežinau“, tačiau tylėjimas mažiausiai žalos pridarantis kolegų kantrybės išbandymo būdas. Tylint sunku ką nors įžeisti žodžiais.

Tylėjimas be aiškios priežasties verčia žmones raustis po savo sąžinę ir ieškoti paaiškinimo, be to tai kelia įtampą ir psichologinį diskomfortą.

5. Svetimo laiko planavimas

Jei „netyčia“ užrašysite savo kol legą į mokymus, savaitgalinį seminarą ar jo atostogų metu komandiruotę, anksčiau ar vėliau jo kantrybė trūks ir jis tikrai jus mažų mažiausiai apšauks.

6. Keistos dovanos

Jei be jokios progos padovanosite bendradarbiui ką nors labai nepraktiško ir gluminančio (pvz. kaklaraikštį su besimylinčiais paršiukais ar aplanką dokumentams su paveikslėliu sklebiančiu apie alkoholio prevenciją) ir nuolat klausite, kodėl jis jūsų dovanotų daiktų nenaudoja, greitai kolegos kantrybė išseks. Žmogus priimdamas dovaną jaučiasi truputį įsipareigojantis, tačiau, jei dovana absurdiška ir įvairių keistų daiktų dovanojimas tęsiasi porą savaičių, tai, šve

elniai tariant, kolegai imtų kelti nerimą.

7. Įtarinėjimas turint tarnybinį romaną

Jei nuolat patyliukais klausinėsite kolegą apie tariamus jo santykius su kitu kolega ar kolege, versite žmogų jaustis nepatogiai prieš kitus bendradarbius. Įkyrus teigimas, kad puikiai suprantate situaciją ir viską laikysite paslaptyje, taps bendravimą apsunkinančia aplinkybe ir kolega, gindamas savo nekaltumą, greitai pratrūks.

8. Atviras kolegos silpnybių kritikavimas

Jums pasisekė, jei jūsų kolega yra rūkalius ar negali atsisakyti saldumynų, taurės vyno. Siekiant tokį žmogų išvesti iš kantrybės, tereikia kasdien kritikuoti jo pasinkimą mirti anksčiau. Tokiu atveju labai „padeda“ įvairių nuotraukų, vaiduojančių rūkaliaus plaučius, ar statistikos apie mirtingumą nuo širdies ligų ir alkoholimo siuntinėjimas į kolegos elektroninį paštą. Dar drastiškesnis būdas – papuošti darbo vietą plakatais, skelbiančiais apie saviįtaigos kursus, skirtus žmonėms turintiems žalingų įpročių.

9. Kalbos apie dorovę ir moralę

Nuolatiniai bandymai diskutuoti dorovės ir moralės temomis gali priversti kolegą suabejoti jūsų sveiku protu. Tačiau taikoma saikingai, ši „terapija“ duos puikių rezultatų. Svarbiausia, radus tinkamą progą, priminti kolegai, kad už nuodėmęs, jis po mirties jis amžinai degs pragaro ugnyje, o artimo meilė reiškia ir ne tik dosnumą prašančiam išmaldos, bet ir savanorišką pagalbą rašant metinį įmonės biudžeto planą ar ruošiantis biuro remontui. Dėl nuolatinio apeliavimo į sąžinę ir papildomų darbų primetimo, jūsų kolega gali „netyčia“ pamiršti savo moralines nuostatas ir, netekęs savitvardos, jus

s paauklėti.

10. Nuolatinis verkšlenimas

Jei nė vienas iš anksčiau pasiūlytų būdų išvesti kolegą iš kantrybės netiko – siūlome išbandyti „geriausio draugo“ metodą. Jums tereikia tapti savo kolegos geriausiu draugu ir nuolat guostis dėl savų problemų: nuovargio, viršikinimo sutrikimų, mažo atlyginimo, neištikimo sutuoktinio. Po kelių tokio atvirumo valandėlių, jūsų kolega ims vengti savo „naujo geriausio draugo“, o tai reiškia, kad kurį laiką tikrai nesipainios jūsų kelyje.

Jei pasinaudojus šiais patarimais, jums nepavyko išvesti savo bendradarbio iš kantrybės, vadinasi dirbate su žmogumis, kuris turi uniklią būdo savybę – atsparumą įvairioms provokacijoms. Kita vertus – prieš imdamiesi šių būdų labai gerai apsvartykite, ar Jūsų bendradarbis tikrai to nusipelnė. O perfrazuojadami vieną garsų veikėją, galime pasakyti: “Vaikai, daug geriau gyventi draugiškai!”

12 thoughts on “10 būdų kaip išvesti iš kantrybės bendradarbį”

 1. Aš gana dažnai naudodavau tylos būdą, bet ne kolegas išvesti iš kantrybės, tiesiog man reikia labai susikaupti ir susikoncentruoti dirbant, plepėdama nieko nenuveikčiau.

  Reply
 2. mano fantazija tiek netraukia. niekaip neįsivaizduoju situacijos, kad norėčiau bendradarbį išvesti iš kantrybės. man atrodo, kad čia – santabarbaros siužetas. atrodo, kad nebenustebčiau, jei kitas patarimas bus kaip į neviltį įstumti sutuoktinį.

  Reply
 3. na, taip. gal ir per rimtai. matau, kad nė vienas iš dešimties būdų nepadės ryšio su bendradarbiu radimui, o būtent taip ir veiks, kaip sako straipsnio pavadinimas. vadinasi, jei nenoriu testuoti bendradarbio kantrybę, taip elgtis neturėčiau. va, kaip išeina – kai pritrūksta humoro, reikia gerai galvą pasukti, kad suprastum, o kas gi iš tikro norėta šiuo straipsniu pasakyti.

  Reply
 4. prašau man atleisti už įkyrumą, tačiau kai pradėjau galvoti, tai nebegaliu sustoti. o išmąsčiau štai ką – psichologai kritikuoja žurnalistus už savižudybes reklamuojančius straipsnių pavadimus (pvz: “Per pilnatį padaugėja savižudybių” – tipo kada žudytis – per pilnatį, ir pan.), tai šis straipsnio pavadinimas (ir ne tik pavadinimas) skatina įkąsti bendradarbiui, ypač jei tu jo ištikrųjų nemėgsti. ir dar pateikia daugybę rafinuotų būdų. žo, lazda ne tik su dviem galais, bet ir su vilionėmis pasinaudoti lazda.

  Reply
 5. Vaida, pritariu tau. Šis straipsnis tarsi įspėja, kokie veiksmai darbe gali pakenkti žmonių bendravimui ir draugiškai atmosferai kolektyve.

  Reply
 6. Kartais vienas kvailys gadina visa kolektyva.Jau daugiau kaip tris menesius kovoju su neapykanta,taip jo nekenciu,kad negaliu i šitą mėšlą net žiūrėti.

  Reply

Leave a Comment