Meilė išardo draugystę

Draugai mus supa nuo pat smėlio dėžės laikų. Vieniems draugams mes atskleidžiame intymiausias savo paslaptis, su kitais tiesiog smagiai leidžiame laiką. Dažniausiai visi turime tokių draugų, su kuriais mus sieja stiprus, ir kartais atrodo, jog amžinas, ryšys. Psichologai teigia, jog vyriška ir moteriška draugystė yra pakankamai skirtinga. Tačiau abi jas jungia vienas ryškus panašumas – tiek draugystę tarp vyrų, tiek tarp moterų gali sugriauti meilė.

Drauges pamirštame, kai atsiranda mylimieji

Greičiausiai daugumai merginų pažįstamas jausmas, kai nuolatos šalia buvusi draugė, nevengdavusi pasiplepėjimų iki ryto, pižamų vakarėlių, ilgų pasivaikščiojimų po parduotuves, staiga viso to pradėjo vengti. „Nepyk, šiandien užsiėmus…“, „O gal kitą kartą? Šiandien turiu labai daug darbų.“, „Tai kad aš jau susitariau šiandien susitikt su savo draugu…“, – ir dar daug kitų panašių pasiteisinimų. Tačiau kartais net ir jų nebūna. Kartais tiesiog vengiama pripažinti, jog dviejų merginų draugystėje kažkas pasikeitė.

Agnė ir Eglė buvo draugės nuo pat mokyklos laikų. Pasibaigus abitūros egzaminams merginos nuvežė prašymus į tą pačią aukštąją mokyklą ir abi įstojo į tą pačią specialybę. O vėliau ir apsigyveno tame pačiame bendrabučio kambaryje. Merginos eidavo kartu į paskaitas, kartu gamindavosi valgyti, aptarinėdavo vaikinus, vaikščiodavo į parduotuves, kartu linksmindavosi. „Kaip bebūtų keista, susirašydavom net ir savaitgaliais, paklausdavom viena kitos, kaip sekasi, ką gero nuveikėm.“, – pasakoja Agnė. Tačiau praėjus maždaug pusei metų viskas pasikeitė.

Merginų draugystė atšalo. „Eglė pasikeitė. Nebesulaukdavau pakvietimo nei į kiną, nei pasivaikščioti. Net ir kalbėdavomės retai. Nes ji nuolatos būdavo kartu su juo, o jei nebūdavo, tai bent jau kalbėdavo telefonu su Justu (savo naujuoju vaikinu). Jis ateidavo pas mus į svečius beveik kiekvieną dieną ir prasėdėdavo valandų valandas. Ne, aš visiškai nepavydėjau. Tiesiog buvo įsibrauta į mano erdvę. Netekau ne tik draugės, bet ir savo asmeninės erdvės.“

Įtampa tarp merginų augo, kol vieną dieną Eglė neištvėrė ir pakeltu tonu paklausė: „Kas tau darosi?!”

„Man buvo keista tai išgirsti. Visų pirma, paprašiau jos nerėkti. Tada bandėm kalbėtis, tačiau iš jos pusės girdėjau tik kaltinimus dėl visokių smulkmenų ir tai, kaip aš bjauriai su ja elgiuosi. Manęs ji praktiškai nesiklausė.” – prisimena Agnė. Merginos išgyveno kartu tame pačiame kambaryje iki vasaros, bendravo, tačiau labai šaltai. Dabar Agnė ir Eglė antrakursės, tačiau jas sieja tik tos pačios studijos. „Pasisveikinam, paklausiam viena kitos, kaip sekasi, bet tik iš mandagumo. Gaila, kad tik tiek liko iš mūsų draugystės.“

Greičiausiai nemažai tiesos yra posakyje, jog meilė žmogų keičia. O gal kartais problema slypi pačiame žmoguje? Juk kiekviena draugystė, atsiradus mylimajam, nenutrūksta. Kaip ten bebūtų, iš tiesų gaila, kai meilė išardo šiltą dviejų merginų draugystę.

Kai į vyrų draugystę įsikiša mergina

Sakoma, kad vyrų draugystę dažniausiai sugriauna merginos. Martyno ir Andriaus istorija puikus to pavyzdys. Martynas ilgiau nei metus draugavo su Gintare, per tiek laiko mergina spėjo susipažinti ir su Martyno šeima, ir su draugais. Deja, pora išsiskyrė.

Praėjus keliems mėnesiams po išsiskyrimo Martynas pastebėjo keistą vieno savo draugo elgesį: „Andrius pradėjo vengti manęs. Bent jau taip atrodė. Paklaustas apie merginas, su kuriom susitikinėja, tapo labai neiškalbus, ko anksčiau tikrai nebūdavo. Galiausiai vieną vakarą, kai žiūrėjom pas jį krepšinio rungtynes, pasakė, kad jam patinka mano buvusi mergina.

Iš pradžių nežinojau, kaip reaguoti, tačiau pasistengiau save nuraminti, ir pasakiau, kad viskas gerai, tegul nesijaudina, mums vis tiek nieko gero neišėjo. Po to vakaro negalėjau nustoti galvoti apie tai. Aš jau susitikinėjau su kitomis merginomis, tačiau vis tiek buvo keista žinoti, kad mano draugas – su mano buvusia mergina.

Viename vakarėlyje, kur buvo ir Andrius, neišlaikiau. Suvartotas alkoholio kiekis atvėrė burną. Prišnekėjau to, ko nereikėjo, po to paleidau į darbą kumščius. Kitą rytą gailėjausi to, ką padariau. Pasikalbėjau su Andriumi, atsiprašiau. Draugystė šiek tiek atvėso, bet nenutrūko. Po kiek laiko sužinojau, kad Andrius nebesusitikinėja su Gintare. Tačiau ši tema tarp mūsų yra pamiršta.“

Taigi, nors draugystės iširimo priežasčių esama visokių, mūsų mylimieji taip pat gali tapti pasikeitusios, atšalusios ar netgi nutrūkusios draugystės priežastimi. Natūralu, kad meilė žmogų keičia, tik gaila, kad kartais tai daro pareikalaudama aukų, kuriomis tampa mūsų draugai.

 

Comments are closed.