Istorija apie svarbius gyvenimo dalykus

Atėjęs į auditoriją skaityti paskaitos, filosofijos profesorius pasidėjo ant stalo trilitrinį stiklainį ir pridėjo jį didelių akmenų.

Po to paklausė studentų, ar stiklainis pilnas. Šie patvirtino. Tada profesorius išsiėmė iš krepšio skardinę nuo kavos, pilną smulkių akmenėlių, ir supylė juos į stiklainį. Akmenukai gražiai užpildė tarpus tarp didžiųjų akmenų. Profesorius pareiškė, kad stiklainis pilnas, ir paklausė studentų nuomonės. Studentai juokdamiesi jam pritarė.

Tada profesorius išsitraukė iš kišenės maišelį smėlio ir supylė jį į stiklainį. Smėlio kruopelės subiro į pačius mažiausius plyšelius tarp akmenų, visiškai užpildydamos stiklainį.

– Štai, 8211; tarė profesorius, – pripažinkite, kad šis stiklainis – tai kaip jūsų gyvenimas. Dideli akmenys simbolizuoja svarbiausius jūsų gyvenimo dalykus: šeimą, vaikus, mylimąjį ar mylimąją, sveikatą. Net jei visa kita dingtų, jie vis tiek liktų jums svarbūs ir įprasmintų jūsų gyvenimą.

Smulkūs akmenėliai yra antraeiliai, mažiau svarbūs dalykai: tai jūsų darbas, automobilis, butas, studijos.

Smėlis simbolizuoja visai neskvarbius dalykus ir jeigu jūs iš pat pradžių į stiklainį pilsite smėlį, tai jame neliks vietos nei dideliems akmenims, nei smulkiems akmenėliams. Skirkite daugiau dėmesio svarbiems dalykams. Raskite laiko sav vo vaikams, mylimajai ar mylimajam. Rūpinkitės savo sveikata. Liks pakankamai laiko ir darbui, ir namų ruošai, ir vakarėliams, ir kitkam. Rūpinkitės pirmiausia didžiausiais akmenimis, nes tik jie yra tikrai vertingi, o visa, kas liko, tai tik smėlis.

Po paskaitos prie profesoriaus sta

alo priėjo studentas ir į akmenų bei smėlio pilną stiklainį, -nors pats profesorius pripažino, kad į stiklainį daugiau niekas netelpa,- supylė arbatos puoduką. Arbata sutekėjo į laisvus tarpelius ir dabar stiklainis tikrai buvo pilnut pilnutėlis.

Istorijos moralas: nesvarbu, kad ir koks būtumėte užsiėmęs, kad ir kas užpildytų jūsų gyvenimą, laiko išgerti arbatos su draugais, visada atsiras.

9 thoughts on “Istorija apie svarbius gyvenimo dalykus”

 1. VISADA! Visada atsiras laiko tiek arbatai, tiek alui 😉 Nes kartais, kai reikia speti daug dalyku, tereikia atsakyti sau i klausima – kas yra vertybe… 🙂

  Reply
 2. Vertybe yra tai ka istiesu vertini… nuosirdziai,neapgaudinejant saves ir kitu;)kai tai isisavini,tada lieka laiko ir arbatai,ir aluj,ir vandeniui;)

  Reply
 3. grazi istorija, tik kad dabartiniam zmogui labiau rupi smulkus akmeneliai ir smelis, o tiek didiesiems akmenims laiko nelieka arba tiesiog jiems nebera vietos..gaila…labai gaila…kartais nutinka taip, kad tokie zmones pasukioja rodomaji pirsta i smilkini, kai i stiklaini bandai deti didelius akmenis, o jie sako, kam to reikia…? linkiu, kad jums mielieji taip nenutiktu…

  Reply
 4. tep, tai palyginimas iš ezoterikos apie žmogaus kūnus… tik ten užbaigiama oro burbuliukais… Vanduo užgazuojamas..:) tipo kiekvienas subtilesnis kūnas apima visus kitus ir tt ir pan..

  Reply
 5. Sveiki teiginis yra teisingas, bet man rodos mano zmogus su kuriuo esu as pildo stiklaini smeliu, patys zinot ka turiu omenyje, ji gera rupestinga ir nuosirdi, bet visas smelis uzima 85% stiklainio kaip ji issemti ? kai imetus viena 2 sentimentru skersmens akmeny jis uzpilamas 100mm smelio…kaim manote kas tuomet yra laidojama ?

  Reply
 6. NPCRIZ – tai profesionali sveikatingumo, grožio, jaunystės ir tinklinio marketingo kompanija.
  visų pirma natūralių peptidų, gaminamų Sankt-Peterburgo Bioreguliacijos ir Gerontologijos moksliniame tyrimo institute, distributorius. Ši kompanija yra bendraautorius, kuriant išskirtinę kosmetologinę liniją, naudojant natūralius peptidus, maisto papildus, ajurvedines arbatas. Visa ši produkcija patikimai apsaugota nuo klastočių. Dėl aukštos kainos ir neprieinamumo šio instituto produkcijos preparatus galėjo vartoti tik nedaugelis. Dabar dėka NPCRIZ ši produkcija prieinama daugeliui.
  http://www.npcriz.eu/lt/kletochnaja-kosmetika/zhidkie-peptidy.html registracija verslas56@gmail.com

  Reply

Leave a Comment