Istorija apie svarbius gyvenimo dalykus

Atėjęs į auditoriją skaityti paskaitos, filosofijos profesorius pasidėjo ant stalo trilitrinį stiklainį ir pridėjo jį didelių akmenų.

Po to paklausė studentų, ar stiklainis pilnas. Šie patvirtino. Tada profesorius išsiėmė iš krepšio skardinę nuo kavos, pilną smulkių akmenėlių, ir supylė juos į stiklainį. Akmenukai gražiai užpildė tarpus tarp didžiųjų akmenų. Profesorius pareiškė, kad stiklainis pilnas, ir paklausė studentų nuomonės. Studentai juokdamiesi jam pritarė.

Tada profesorius išsitraukė iš kišenės maišelį smėlio ir supylė jį į stiklainį. Smėlio kruopelės subiro į pačius mažiausius plyšelius tarp akmenų, visiškai užpildydamos stiklainį.

– Štai, – tarė profesorius, – pripažinkite, kad šis stiklainis – tai kaip jūsų gyvenimas. Dideli akmenys simbolizuoja svarbiausius jūsų gyvenimo dalykus: šeimą, vaikus, mylimąjį ar mylimąją, sveikatą. Net jei visa kita dingtų, jie vis tiek liktų jums svarbūs ir įprasmintų jūsų gyvenimą.

Smulkūs akmenėliai yra antraeiliai, mažiau svarbūs dalykai: tai jūsų darbas, automobilis, butas, studijos.

Smėlis simbolizuoja visai neskvarbius dalykus ir jeigu jūs iš pat pradžių į stiklainį pilsite smėlį, tai jame neliks vietos nei dideliems akmenims, nei smulkiems akmenėliams. Skirkite daugiau dėmesio svarbiems dalykams. Raskite laiko savo vaikams, mylimajai ar mylimajam. Rūpinkitės savo sveikata. Liks pakankamai laiko ir darbui, ir namų ruošai, ir vakarėliams, ir kitkam. Rūpinkitės pirmiausia didžiausiais akmenimis, nes tik jie yra tikrai vertingi, o visa, kas liko, tai tik smėlis.

Po paskaitos prie profesoriaus stalo priėjo studentas ir į akmenų bei smėlio pilną stiklainį, -nors pats profesorius pripažino, kad į stiklainį daugiau niekas netelpa,- supylė arbatos puoduką. Arbata sutekėjo į laisvus tarpelius ir dabar stiklainis tikrai buvo pilnut pilnutėlis.

Istorijos moralas: nesvarbu, kad ir koks būtumėte užsiėmęs, kad ir kas užpildytų jūsų gyvenimą, laiko išgerti arbatos su draugais, visada atsiras…

Comments are closed.