Tailandas

Kauno kolegija
Verslo Vadybos Fakultetas
Turizmo katedra

Geografijos semestrinis darbas
TAILANDAS

Kaunas, 2002 m.

TAILANDAS

Tailandą vadina šypsenų šalimi. Čia šypsosi visi – atsitiktiniai praeiviai, baltais kostiumais vilkintys viešbučių šveicoriai, policininkai, padavėjai, prekybininkai ir taksi vairuotojai. Šypsenos jus pasitiks vos atvykus į šią egzotišką šalį.
Žodis “Tailandas” reiškia “ laisvųjų kraštas”. Tailandas per visą savo permainingą istoriją niekada nebuvo kolonija.
Ši šalis, kurios kontūrai primena dramblį su nulenktu straubliu, slepia savyje daugelį paslapčių ir malonių netikėtumų. Kvapą gniaužianti karališkųjų rūmų prabanga, auksu tviskančios budistų šventyklos, vienuolynai, dangoraižiai, kokių net už Atlanto ne tiiek daug, civilizacijos nepaliesti tropiniai miškai ir džiunglės, krokodilų, gyvačių ir dramblių fermos, pasakiškai prbangūs viešbučiai. ir neįprastai mažos kainos.
Tailandas – tai nepaprasto ryžto, darbštumo bei narsumo šalis. Čia tu jautiesi saugus, pamalonintas, aprūpintas puikiais viešbučiais, originaliais valgiais ir unikaliomis, jaudinančiomis, smalsiausią protą ir pojūčius patenkinančiomis pramogomis, kur kiekviename žingsnyje jautiesi esąs lauktas svečias.
ARTIMIAUSIA LIETUVOS DIPLOMATINĖ ATSTOVYBĖ
E – 18, King’s Garden Villa No. 18,
Xizoyun Road
Chaoyang District, Pekin
Tel . : + 86 64681150
PLOTAS 514.000 km2.
SOSTINĖ Bankokas
GYVENTOJŲ SKAIČIUS apie 66 mln. gyventojų (2000 m. duomenimis). Bankoke – apie 8.500.000 gyventojų.
KALBA Tajų (kalba daugiau kaip 85% gyventojų). Taip paat kalbama anglų, kiniečių klabomis.
MUITINĖ
Į Tailandą negalima įsivežti narkotikų ir pornografinių prekių, o taip pat šaunamųjų ginklų (tik policijai, arba vietos valdžiai leidus). Be muitų galima įvežti ribotą kiekį kelionės laikotarpiui reikalingų asmeninių daiktų, iki 200 cigarečių arba 50 cigarų, arba 250 g tabako, ir

r vieną litrą alkoholio. Norint iš Tailando išvežti meno kūrinius, reikia turėti leidimą. Draudžiama išvežti bet kokias Budos statulėles. Valiutos įvežimas nėra ribojamas. Išvykstant nagalima turėti daugiau kaip 50 tūkstančių batų vienam žmogui; arba kita valiuta – iki 10 tūkstančių JAV dolerių, su sąlyga, jeigu ta suma buvo deklaruota įvažiuojant.
RELIGIJA budizmą išpažysta 95% šalies gyventojų.
KLIMATAS tropinis su trimis sklirtingais sezonais. Lietingasis sezonas prasideda gegužės mėnesį ir tęsiasi iki lapkričio. Trumpalaikia lietūs būna po pietų arba naktimis. Žiema yra sausa ir prasideda lapkričio mėnesį, pasibaigus drėnajam periodui. Vasara (kovas – gegužė) būna karšta ir grėgna.
LAIKAS + 5 valndos.
VALIUTA batas. 1 USD = 39 batų (2000 08 01 duomenimis).
ŠVENČIŲ DIENOS
Naujieji Metai (01. 01); Pilnaties diena (02. 19); Chakri dinastijos įsigalėjmo diena (04. 06); Tajų Naujieji Metai (04. 13); Tarptautinė darbo žmonių diena (05. 01); Karūnavimo diena (05. 05); Didžiausia budistų religijos šventė (05. 20); Birželio pilnaties šventė (07. 16); Karalienės gimimo diiena (08. 12); Karaliaus Rama V mirties metinės (10. 23); Karaliaus gimimo diena (12. 05); Konstitucijos diena (12. 10).
VIZOS
Lietuvos piliečiams reikalinga įvažiavimo viza. Jeigu buvimas Tailande neviršija 15 dienų, viza gaunama atvykus į šalį oro uoste. Konsulinis mokestis – 300 batų. Apmokama baitais vietoje. Vizai gauti reikia užpildyti anketą anglų kalba, turėti nuotrauką (galima nusifotografuoti oro uoste).
ORO UOSTO MOKESTIS
Išvykstant iš Tailando, oro uoste yra mokamas 500 batų oro uosto mokestis. Vietiniams skrydžiams oro uosto mokestis – 400 batų.
AUTOMOBILIŲ NUOMA
Nuomotis automobilius nerekomenduojama. Kainos yra žemos, bet dauguma mašinų neapdraustos. Judėjimas chaotiškas, didžiuliai kamščiai, ga
atvėse daug plicininkų, kurie stabdo ir baudžia vairuotojus už kiekvieną taisyklių pažeidimą. Siūlome važinėti taksi. Kainos nėra didelės. Išbandykite triračius taksi “tuk tuk”.
NAUDINGI PATARIMAI
Karalius ir karališkos šeimos nariai ypač gerbiami, todėl su tajais geriau apie juos nediskutuoti. Einant į šventyklas, reikia tinkamai apsirengti: trumpi sijonai ir šortai čia netinka. Prieš įeinant į šventyklą, reikia nusiauti apavą. Moteris jokiu būdu negali prisiliesti prie budisto vienuolio. Be to, moteris negali tiesiogiai įteikti ir priimti iš jo bet kokius daiktus. Didžiausias nusikaltimas bus, jei paplūdime kam nors perlipsite per galvą. Negalima į žmones ar daiktus rodyte koja. Įeinant į tajų namus, reikia nusiauti apavą. Nepatartina imti maisto iš nepažįstamų žmonių, taip pat naudotis nepažįstamų paslaugomis (kartais nemokamomis). Valgio nuo gatvės prekystalių verčiau neragauti, nes galite turėti nemalonumą su skrandžiu. Gėrimus reikia pirkti tik uždaruose įpakavimuose. Perkant dažnai deramasi. Už medicinines paslaugas Tailande mokama grynais arba kreditine kortele(paprasčiausia gydytojo konsultacija kainuoja 1,5 tūkst. batų). Vagystės arba apgavystės atveju pagalbos kreiptis telefonu 1650 – tai nemokama turistų informacijos linija, veikianti 24 valandas per parą.
ARBATPINIGIAI
Į daugelį sąskaitų įskaičiuotas 10% aptarnavimo mokestis. Gali būti duodami arbatpinigiai, bet ne mažesni nei 10 batų.
SUVENYRAI
Bronzos, sidabro, odos, brangakmenių dirbiniai.

BANKOKAS

Didžiausias šalies miestas. Tailando sostinė vietinių gyventojų tajų vadinama “angelų miestu”.
Pirmą kartą atvykus į Bankoką, stebina neįtikėtini šalies kontrastai: skurdas ir prabanga, to

olima praeitis ir dabartis, visi įmanomi stiliai su užuominomis į ateitį.
Bankoką dar vadina Rytų Venecija – tai dėl to, kad šis miestas įsikūręs abipus Chao Phraya upės, kurios deltoje yra daugiau kaip 100 kanalų.
SIŪLOME APLANKYTI:
Didžiuosius Karaliaus rūmus, Auksinį Budą, Smaragdinio Budos šventyklą (iš viso Bankoke yra apie 400 budistų šventyklų) bei paklaidžioti naktinėmis gatvėmis, užsukti į naktinį Pat Pong turgų, paragauti egzotiškų valgių.
APSISTOJUS BANKOKE, PATOGU VYKTI Į ŠIAS VIETOVES:
AYUTTHAYA – 70 km
CHA AM – 212 km
HUA HIN – 283 km
PATAJĄ (PATTAYA) – 147 km
KANČANABURĮ (KANCHANABURI) – 126 km
PUKETO SALĄ (PHUKET) – 867 km
SAMUI SALĄ – 645 km
CHIANG MAI – 700 km
CHIANG RAI – 785 km
TAILANDO KARALYSTĖJE NEPRIIMTINI POELGIAI:
· Liesti kitų žmonių galvą ar taisyti plaukus;
· Garsiai šnekėti;
· Draudžiama išvežti iš šalies Budos atvaizdus;
· Draudžiamas nudizmas;
· Draudžiama eiti į šventyklas apnuogintais pečiais ir keliais. Prieš įeinant į šventyklas būtina nusiauti batus;
· Moteris negali prisiliesti prie budistų vienuolio.

KUR APSISTOTI KAI ATVAŽIUOJATE Į TAILANDĄ?

www.geocities.com
Pati pigiausia nakvynė Tailande yra Guest House tipo viesbučiai. Jie yra fantastiškai pigūs ir neapsakomai patogūs ir svarūs. Kam švaistyti pinigus veltui ? Juk jų kaina parai siekia nuo 3 iki 10 dolerių. Daugelis turistų gyvena butent tokiuose viešbučiuose. Jie yra švarūs, jaukūs, gražūs. Juose yra dusas, televizorius, šaldytuvas, graži plati lova. Apsitodavimui Tailande, dazniausiai imamas Guest house, kuris kainuoja 6 doleriai per parą, o be to, jei jūs nuomojates tokį viešbutį ilgesniam laikui, pavyzdžiui menesiui, kainą jums gali numesti ir jūs mokesite žymiai pigiau. Tik Guest ho

ouse viešbučiai Bankoke yra brangesni, bet tai tik Bankoke, o visuose kituose kurortuose tos taisykles negalioja. Skirtingai nuo Hotel tipo viešbučių, kurių kaina minimali 25 doleriai ir daugiau, jie yra taip pat labai gražūs ir patogūs, tačiau daugelis jų velgi yra kontroliuojami gangsterių. Gyvenant salose tokiose kaip Koh Samui ar dar kitur galima išsinuomoti Bungalo tipo nameliukus, kurie yra šalia vandenyno. Jų kaina irgi siekia nuo 3 ir daugiau dolerių. Labai pigių nuomotis irgi nepatartina, nes dažniausiai jie būna nešvarūs ar neveikia koks kondencionierius, ar dar būna kokios problemos. Paėmus vos keletą dolerių brangesnius, pajusite iš karto visus patogumus. Na tie, kas turi pinigų, gali išinuomoti ir brangesnius viešbučius, na už 50 dolerių parai, galima paimti tikrai karališko lygio kambarį. Jokiame pasaulio krašte už tokią kainą jūs tikrai nerasite tokio kambario, tiesiog pažiurekite kaip jis atrodo (žiurėkite nuotrauką).

Dar jūs galite tiesiog susirasti ir išsinuomoti butą ar kambarį, kuris gali siekti 100 dolerių per menesį, o tie kas labai taupo pinigus, gali rasti nediduką kambarį už 50 dolerių per menesį. Atsiminkite, kad tokius dalykus reikia žinoti iš anksto, nes ypač Bankoke, turistai yra labai apgaudinejami ir netgi specialiai klaidinami tam, kad nerastumėt Guest house tipo viesbučių. Jie bando jūs įgrūsti į brangesnius viešbučius, kuriuose jus tik prarasite savo pinigus.

TRANSPORTAS

Tailande judant miestu, galima pasirinkti įvairų transportą. Bankoke ar Patajoje ar kituose kurortuose važinėja vadinamieji “Tuk-Tuk”motociklai taksi. Ju kaina yra labai maža, geriausia naudotis jų paslaugomis. Šiaip neoficialiai sakant 1km kaina 10 bhat. tai už vieną dolerį jūs galite nuvažiuoti apie 5 km. Už 1 ar 2 ar 3 dolerius jūs tikrai galesite labai toli nuvažiuoti, tik mokekite deretis su jais, nes dažniausiai jie pameluoja, užkeldami kainą kelis kartus brangiau.
Galima paprašyti paprasto motociklininko “taxi”paslaugos, jis nuveš jus į jums reikiama vieta greičiausiu keliu ,taip pat už nedidelę sumą, tokiu motociklininku “taxi” jūs galite rasti kiekviename kurorte. Na aisku tie, kas megsta komfortą, galite pasiimti Taxi mašiną, ji jums brangiausiai kainuos, tačiau tokiuose kurortuose kaip Pataja ar kitur, jų nėra labai daug. Geriausias variantas, jei jūs apsistojate Tailande, kurorte ar mieste, jūs galite išsinomuoti ivairios markės motociklą keliom valandom, ar parai ar net menesiams. Motociklai gali buti kelių tipų: sportiniai “super bike”, krosiniai, Harley Davidson , kuriais daug kas nuomojasi ir važineja Tailande.
Kad išsinomuoti tokį transportą, praktiškai net teisių nereikia turėti, užtenka jūsų paso, kaip užstato,o kaina gali siekti nuo 5-10 dolerių per para, tai priklauso nuo to, kokios markės motociklą ir kokiam laikui, jūs nuomojates. Be to jūs galite Patajoje išsinomuoti Džipo tipo mašiną, kuri jums kainuos tik 15 dolerių parai.pav. www.geocities.com

GAMTA
www.geocities.com
Gamta Tailande yra nuostabi, nepakartojama. Nei viename pasaulio kampelyje nėra tokios nuostabios gamtos. Papludimiai, kalnai, vandens kriokliai. Viskas labai gražiai derinasi vienas prie kito. Šiaurinis Tailandas truputį skyriasi nuo Pietinio tuo, kad Pietų Tailande rasite daugiau palmių, klimatas šiltesnis, o šiauriniam Tailande miškuose yra daugiau lapuočių medžių. Tailande klimatas yra labai šiltas, kartais jis būna nepakenčiamai karštas, todėl važiuoti tinkamiausias laikas būtų rudenį, žiemą ar pavasarį, kai oro temperatura būna netokia aukšta, ji gali siekti +25 laipsnius. Vasara dažniausiai būna lietinga, todėl nepatartina važiuoti į Tailandą vasarą.
Toks miestas kaip Pataja yra tipiškas naktinio būdo miestas, bet jei norite praleisti laiką arčiau gamtos jums tada patarčiau važiuoti į Koh Samui salas, ar Phuketa, ten taip pat yra naktinis gyvenimas. Jūs galesite dar ir gerėtis nuostabiais gamtos peizažais.
Pagal seną jų legendą byloja, kad šioje saloje neveikia jokios nuodemės, kurie mėgsta laisva seksa.
Na o čia, tiesiog pasigrožekite šiomis nuotraukomis, kurios atvers nedidele Tailando gamtos peizažo dali....

NAKTINIS BANKOKAS

Na, čia aprašysiu vieną iš labiausiai žinomų naktinių gatvių Bankoke – Patpongo gatvę. Tai turbut pati įžymiausia ar labiausiai žinoma gatvė visame pasaulyje, kas liečia naktinį gyvenimą, sex show barus ir sekso pramogas. Jei norite praleisti ar susidaryti stipru įspūdį apie naktinį gyvenimą Bankoke, butinai nuvykite į Patpongo gatvę, kuri randasi pačiame Bankoko centre.
Žinokite, kad šimtai tūkstančių dolerių yra paliekama šioje gatvėje.
Atsiminkite, kad kartais barai specialiai keičia savo pavadinimus tam, kad klaidintų turistus. Dažniausiai tai daro barai, kurie priklauso gangsterių sluoksniams, taciau tie, kurie priklauso užsienietiškoms firmoms, jie pavadinimų nekeičia, o palieka tokiais pat.
Šioje gatvėje yra keturių tipų barai:
1.Ramaus būdo barai, tiesiog gerti kokteiliams, alui.
2.Bikini go-go barai.
3.”Sex -show” tipo barai.
4.Trumpalaikiai barai tipo “blow-job”.
Dar, niekados neikite vieni į barus, kurie yra ne Naza Plaza, ar Patpongo gatveje.
Dažniausiai tie barai yra sukuriami pavieniu gangsteriu ar mafijos grupuočių, kurių tikslas yra išplešti iš jūsų, kuo daugiau pinigų, todėl jie nėra geri.
Nebent jus lydetų pažįstamas asmuo, kuris tikrai gerai nusimano apie vietinį miesta.
Bankokas tikrai yra nuostolingas jusu pinigams, todėl iš principo, kas taupo pinigus geriau tiesei vazžuoti į Patają, Phuketą, ar Koh Samui salas, kur ir oras yra gražesnis ir viskas yra pigiau.

www.geocities.com

TAILANDAS – ŠYPSENŲ ŠALIS. TURAS PO CENTRINĮ IR ŠIAURINĮ TAILANDĄ
www.geocities.com
Mano numatytas maršrutas bus organizuojamas su turizmo agentūra “WEST EXPRESS”, toliau pateiksiu visą išsamų kelionės maršrutą (8 – dienų) ir lankomų vietų detalų sarašą. Vienam asmeniui kelionė kainuoja 50000 lt.

Kelionės aprašymas:
Tailando karalystė (iki 1939 m. turėjusi Siamo vardą), dar vadinama “Šypsenų šalimi” ir “Laisvės kraštu”, yra vienintelė Pietryčių Azijoje, kurios jokia Europos valstybė niekada nebuvo pavertusi savo kolonija. Ištaigingos egzotiškos šventovės, vieni iš geriausių pasaulio paplūdimių su krištolinio skaidrumo vandeniu, triukšmingi turgūs, paslaptingos džiunglės, vieniši kalnai šalies šiaurėje ir labai svetingi, visada besišypsą vietos gyventojai- žodžiu, kelionė į Tailandą apdovanos Jus nepamirštamais įspūdžiais. “Angelų miestas” Bankokas yra ne tik pasaulionio lygio didmiestis, bet ir tajų kultūros bei budizmo dvasinis centras. Visame pasaulyje garsiame Patajos kurortegalėsite puikiai pailsėti nuo miesto skubos.
Tvarkaraštis:
1. Vilnius-Bankokas.
2. Bankoko oro uostas-Bankokas.
Atskrendate į Bankoko tarptautinį oro uostą. Jus pasitiks gidas su lentele “West Express”. Būsite nuvežti į 4* viešbutį miesto centre. Laisvas laikas iki vakaro. Vakarieniausite autentiškame tajų stiliaus restoorane, kuriame paragausite tajų valgių bei pamatysite klasikinių bei folklorinių šokių programą. Nakvynė Bankoke.
3. Bankokas.
Pusryčiai. Pažintinė ekskursija po Tailando sostinę, kurios metu aplankysite Didžiuosius Karaliaus rūmus. Tai bene didžiausias tajų architektūros paminklas, stebinantis ištaigingumu.
Karaliaus rūmų šventykloje išvysite smaragdinį Budą- vieną iš didžiausių smaragdo monolitų pasaulyje, brangų kiekvienam tailandiečiui. Nakvynė Bankoke.
4. Bankokas-Ayudhaya-Lopburi-Phitsanuloke.
Po pusryčių važiuosite autobusu į senovinę sostinę Ayudhaya, garsėjančią paminklų įspūdingumu. Šventųjų Pėdsakų Saraburi, Beždžionių- Lopburi ir kitų šventyklų aplankymas. Pietūs pakeliui. Nakvynė Phitsanuloke.
5. Phitsanuloke-Sukhothai-Lampang.
Pusryčiai. Išvyka į Sukhothai, pirmąją Siamo Karalystės sostinę. Vykstama per Sri Satchanalai, senąją buvusios Sukhothai Karalystės tvirtovę. Pietūs. Vakare atvyksite Lampang. Nakvynė Lampang.
6. Lampang-Payao-Chiang Rai.
Po pusryčių tęsite kelionę į Chiang Rai. Aplankysite Yao ir Egaw kalnų genčių kaimelius. Valtimi plauksite įspūdingąja Mae Kong upe prie Auksinio Trikampio vietovės. Nakvynė Chiang Rai.
7. Chiang Rai-Chiang Mai.
Po pusryčių turas valtimi Koko upe prie Karen kaimo. Po to apžvalginė ekskursija po Chiang Mai. Aplankysite įžymiausią Chiang Mai šventyklą Doi Suthep, pastatytą 1383m. karaliaus Ku Na, stovinčią ant didžiulio kalno 1050m aukštyje. Iš čia atsiveria nuostabaus grožio Chiang Mai slėnio panorama. Pietūs. Vakarieniausite tradiciniame šiaurės Tailando stiliaus restorane, kuriame pamatysite kalnų genčių folklorinę programą. Nakvynė Chiang Mai.
8. Chiang Mai.
Pusryčiai. Važiuosite į orchidėjų gėlyną. Aplankysite dramblių stovyklą, kur bus parodyti dirbantys drambliai. Pietūs. Laisvas laikas. Nakvynė Chiang Mai.
9. Chiang Mai-Bankokas.
Po pusryčių važiuosite važiuosite į oro uostą. Skrydis į Bankoką. Būsite nuvežti į 4* viešbutį. Laisva diena Bankoke iki vakaro. Naudokitės proga ir nusipirkite tajų suvenyrų: garsūs šilko ir medvilnės, bronzos ir sidabro dirbiniai, geri odos gaminiai, medinės rankų darbo taurės, pigūs brangakmeniai: safyrai, rubinai, perlai. Geri odos gaminiai. Vakare važiuosite aplankyti naktinį gėlių turgų. Nakvynė Bankoke.
10. Bankokas-Pataja (apie 147 km).
Po pusryčių kelionė į garsiausią Tailando kurortą Patają. Pakeliui aplankysite pačią didžiausią pasaulyje krokodilų fermą, esančią Samut Prakarn. Čia Jūs galėsite pamatyti daugiau nei 10 000 įvairių dydžių seniausios pasaulyje išlikusios reptilijų rūšies atstovų. Krokodilų ir dramblių šou. Po pietų atvyksite į Patają. Būsite apgyvendinti 3* viešbutyje. Nakvynė Patajoje.
11. Pataja.
Pusryčiai. Poilsis prie jūros. Nakvynės Patajoje.
12. Laisvalaikis.
13. Pataja-Bankoko oro uostas.
Pusryčiai. Poilsis iki vakaro. Apie 18 val. išsiregistruojate iš viešbučio ir važiuojate į Bankoko oro uostą.
14. Bankokas-Vilnius.
Kaina: nuo: 5500 Lt.
Į kainą įeina: kaina vienam asmeniui dviviečiame kambaryje nuo 5500 LT.
Papildomos išlaidos: oro uosto mokesčiai, viza, sveikatos draudimas.

LANKYTINOS VIETOS
KELIONĖ IŠ BANKOKO

CHIANG MAI
Antras pagal dydį Tailando ir didžiausias šalies šiaurinės dalies miestas, įkurtas XIII a. Už 700 km į šiaurę nuo Bankoko, ant derlingo Ping upės kranto, kalvų apsuptyje išsidėstęs Chiang Mai garsėja savo įspūdinga budizmo architektūra ir geriausiais rankdarbių meistrais visame Tailande. Nuo seno vadinamas “šiaurės rože” Chiang Mai išsiskiria savo svetingumu, viliojančiu tiek vietinius, tiek užsienio turistus.

TOUR – CHIANGRAI – MAESAI www.chiangmai-online.com

SIŪLOME APLANKYTI:
Wat Prathat Doi Suthet šventyklą, esančią kalnuose daugiau kaip 1050 m aukštyje, svarbiausias miesto šventyklas: Wat Phra Sing, Wat Chiang Man ir Wat Suan Dok, Rukachati nacionalinį parką, kuriame galima pamatyti diebančius dramblius, kalnų genties Meo kaimelį ir Chiang Dao grotą.

TOUR MAE HONG SON www.chiangmai-online.com

CHIANG RAI
Šiauriausios Tailando sostinė, esanti pačiame Auksinio Trikampio viduryje, 785 km nuo Bankoko. Lyginant su “šiaurės rože” vadinamu Chiangu Mai miestu, Chiang Rai nėra toks garsus ir populiarus. Tačiau būtent iš Chiang Rai yra patogiausia leistis į ekskursiją po Auksinį Trikampį, ten, kur susikerta Tailando, Birmos ir Laoso sienos.

TOUR – CHIANGRAI – MAESAI www.chiangmai-online.com

TREKKING – ELEPHANTS SAFARI www.chiangmai-online.com
SIŪLOME APLANKYTI
Smaragdinio Budos kopiją (originalas laikomas Wat Phra Kaeo šventykloje Bankoke), Chiang Saen muziejų, turintį unikalių senovės eksponatų ir didžiulę Budos figūrų kolekciją, Doi Mae Salong kalnus, Akha, Yao ir Muser genčių kaimelius; Mae Sai Žuvų Grotą, Ilgų Kaklų kaimelį Baan San Ton Du, kuriame gyvena garsiosios “moterys žirafos”.

TOUR No.9 MAE HONG SON www.chiangmai-online.com

TOUR – LOCAL INDUSTRIES www.chiangmai-online.com

TOUR No.8 – ELEPHANTS AT WORK www.chiangmai-online.com

Leave a Comment