Belgija

Sostinė: BriuselisSantvarka: karalystėGyventojų skaičius: 10,2 mln.Plotas: 30 510 km2Valstybinės kalbos: prancūzų, flamandų ir vokiečiųES narė nuo: 1957

Belgija – nedidelis, labai tankiai apgyvendintas kraštas. Ji perpus mažesnė už Lietuvą, bet gyventojų čia tris kartus daugiau.

Belgija – lygumų šalis.

Belgiją skalaujantys Šiaurės jūros vandenys dėl Atlanto srovės artumo neužšąla. Juose gausu įvairios floros ir faunos – nuo austrių iki vandens augmenijos ir netgi nuo ryklių iki koralų.

Briuselis – Europos kelių kryžkelė, ES ir NATO būstinių miestas, laikomas ES sostine. Čia vyksta Europos Parlamento nuolatinių komisijų bei ES Tarybos posėdžiai.

Keliai – šalies puošmena. Jie platūs ir apšviesti visą naktį. Į akis krinta gausybė vandens kelių tiek upėmis, tiek kanalais.

Belgijos įvaizdis – daugybė muziejų, senovinių architektūrinių ansamblių, senieji miestai, švarios, su muilu išplautos gatvės, išpuoselėti laukai.

Briuselio pakraštyje įsikūręs Mini Europos parkas, kuriame rasite visų Europos sostinių žymiausių pastatų modelius. Architektūros šedevrų kopijos sumažintos 25 kartus.

Belgijos miestas Briugė garsėja nėriniais – tik voratinklis, rasos sidabru padabintas, galėtų lenktyniauti su šiais nuostabiais, didelę paklausą pasaulyje turinčiais gaminiais.

Belgai – tipiška vartotojų tauta. Kiekvieno belgo garbės reikalas turėti gerą būstą ir kuo modernesnį automobilį.

Belgijoje rengiama daug švenčių. Kasmet šalyje vyksta apie 200 vietinių švenčių, pavyzdžiui tokių kaip “kautynės su drakonais”, lokių karnavalai, varlių lenktynės, gėlių paradai, kepenų pašteto rijikų šventė ir kt.

Belgijoje populiariausios sporto šakos – futbolas ir dviračių lenktynės.

Šiandieniniam belgui alus tas pats kaip gruzinui vynas, škotui viskis, prancūzui konjakas. Be šio gėrimo neapsieina nė viena šventė. Jo Belgijoje priskaičiuojama iki 300 rūšių.

Belgų pasididžiavimas ir pagrindinis maisto eksporto produktas – šokoladas.

Juokaujama, kad dėl nuolatinio lietaus ir darganos, lietpalčiai ir skėčiai yra nacionalinis belgų drabužis.