antis

Ar žinai , koks paukštis taip tarškia ? Ogi antis !
Antys yra vandens paukščiai . Daugelis jų gerai nardo , plauko , skraido.Ančių kojų pirštus jungia plėvelės , todėl joms taip lengva irtis. O ančių snapai yra platūs – lengviau nuo vandens paviršiaus rinkti maistą . Antino tėtės ir anties mamos spalva skirtinga . Daugiau spalvų turi antinai . Sodriai žalios spalvos galva , kaklas , aprištas baltu ,,šalikėliu” , o juodas , rusvas ar melsvas dryželis puošia sparnus .
Ančių plunksnos tankios , daug pukų , todėl joms nešalta nuolat turkštis vandenyje .
Antys dažniausiai gyvena prie vandens – ežero , kūdros , upės užutėkio ar netgi pelkėse .
Lizdelius šie paukščiai kraunasi krūmynuose , uolų plyšeliuose ar urvuose . Savo ,,namelį “ antys iškloja pūkais – kad mažyliams būtų jaukiau . Antis mama padeda apie 8-12 mažų vienspalvių kiaušinėlių (jie dažniausiai būna gelsvi , žalsvai pilki ar melsvai žali ). Ančiukai per keletą mėnesių išauga į dideles antis .
Antys mėgsta ,,valgyti “ įvairius augalėlius , visokiausius mažus vandens gyvunėlius , o kartais pasigauna net kokią žuvytę .
Daugelis ančių žiemoja šiltuose kraštuose , o tos , kurios lieka žiemoti pas mus , dažniausiai glaudžiasi prie neužšąlančių ežerėlių , upių .
Pasaulyje laukinių ančių yra per 100 rūšių , o Lietuvoje jų yra daugiau kaip 30 rūšių .
Kad laukinių ančių būtų daugiau , žmonės surenka ju kiašinėlius , išperina ančiukus ir paleidžia į laisvę .