verslo planas interneto kavines

Įvadas

Šiuolaikinės technologijos vis labiau skverbiasi į dabartinį žmonių gyvenimą. Anksčiau ne kiekvienas turėjo namie televizorių, o dabar be jo neįsivaizduotume kasdieninio gyvenimo. Prieš 20 metų niekas negalėjo net pagalvoti apie modernius kompiuterinius žaidimus, naršymą po Internetą, o dabar vos ne kiekvienas jaunuolis moka dirbti kompiuteriu.

Dabartinėje Lietuvoje, kai yra laikomasi kompiuterizuotos visuomenės idėjos, vis populiaresnis darosi Internetas ar kompiuteriniai žaidimai, vis daugiau paslaugų teikiama Interneto vartotojams, vis daugiau žmonių atsiranda besidominčiais šia sritimi. Ta pati rodo ir šių metu pradžioje “SIC Gallup Me edia” atlikta apklausa. Taigi statistiniais duomenimis Internetu bent kartą per savaitę Lietuvoje naudojasi 16,9% 15-74 metu amžiaus šalies gyventojų. Tai net per 5,6% didesnis rodiklis nei pernai tuo pačiu metu. Aišku kompiuteris tai nėra vien tik Internetas, juo taip pat atsiranda vis daugiau besinaudojančių. Apklausos duomenimis kompiuteriu dažnai besinaudojančių žmonių sudaro 27,4% šalies gyventojų. Prieš metus šis skaičius taip pat buvo gerokai mažesnis – 19,6%. Taigi peršasi išvada, kad steigti Interneto kavinę yra gana perspektyvus ir pelningas verslas.

Ar iš tikro tai yra perspektyvu ir pelninga? Ar at teityje mes eisime į parduotuvę, ar tiesiog užsisakysime prekes Internetu? Taip, ateityje visi namie turėsime kompiuterius, o Interneto kavinės bus pamirštos. Bet dabartiniai Lietuvos ekonominio augimo tempai rodo, kad taip gali būti tik po 10 ar daugiau metų. Taip išeina, kad Interneto ka

avinė atidirbusi 10 metų ir uždirbusi pakankamai pinigų, likviduotųsi arba persiorganizuotų. Pelningumą galima nustatyti realiais pavyzdžiais: užsukęs i Interneto kavine aš galėjau nesunkiai įsitikinti kad kompiuterių užimtumas priklausomai nuo valandos svyruoja nuo 50% -100%. Taigi jei Interneto kavinėje būtų įrengti 20 kompiuterių ir tarkim vidutiniškai apie 75% lankomumas, kai viena valanda praleista prie kompiuterio atitiktų vidutinę rinkos kaina – 2,5 lito, tai kavinei dirbant 24 valandas per para vidutiniškos mėnesinės pajamos būtų apie 27000 litų. O jei dar pridėtume papildomai teikiamas paslaugas tokias kaip spausdinimas, kopijavimas, švietimas, kompaktinių diskų įrašymas, perrašymas, jų pardavimas bei kita, taip pat jei dar pridėtume reklamos poveikį – būtų galima pasiekti galbūt ir dar geresnių rezultatų.

Mano idėja yra įkurti Interneto kavinę Gineitiškių mikrorajone. Šiai idėjai įgyvendinti reikia maždaug 60000 litų. Šie pinigai bus naudojami įrangai pi irkti ir įdiegti, sutvarkyti kavinės interjerą bei nupirkti baldus bei juos surinkti.
Firma bus įsikūrusi Gineitiškių mikrorajone, kur visiškai nėra konkurentų, o rinkos galimybės labai plačios – daug jaunimo, norinčio laisvalaikį praleisti žaidžiant kompiuterinius žaidimus, šalia esanti magistralė Vilnius – Panevėžys – statomi nauji kelio ženklai nurodantys kur būtų galima pasinaudoti Interneto paslaugomis (toks ženklas jau pastatytas ties Grigiškėmis). Bet labiausiai firma orientuosis į jaunimą. Jaunimo perkamoji galia nėra didelė, bet manau, kad Interneto kavinė turės paklausą, nes tyrimų duomenimis dauguma apklaustųjų teigia, kad In
nterneto kavinei galėtų paaukoti dalį priešpiečiams skirtų pinigų, o studentai dalį stipendijos.

VERSLO APRAŠYMAS
VERSLO SRITIES APRAŠYMAS

Firma žada siūlyti pigų ir greitą Interneto ryšį Interneto kavinėje. Ši verslo rūšis pradėjo plėtotis nesenai, kai pasaulyje paplito kompiuterinių technologijų naudojimas. Lietuvoje Interneto kavinės atsirado prieš keletą metų. Šiuo metu labai sparčiai vystosi kompiuterinės technologijos, todėl vis naudingesnis ir reikalingesnis yra ryšys su pasauliu ir žmonėmis. Moksleiviai, studentai, įvairių profesijų atstovai, dažnai jiems reikiamos informacijos ieško ne bibliotekose, o Internete. Interneto ryšys yra reikalingas, bet daugeliui sunkiai prieinamas. Vis dar daug Vilniaus gyventojų neturi namie kompiuterio, o dar daugiau – nuolatinio Interneto ryšio. Taip pat daug žmonių neturi reikiamos kompiuterinės įrangos, specialiems darbams: dokumentų skanavimui, spausdinimui, kopijavimui, kompaktinių diskų įrašymui. Ne visi gali vytis vis tobulėjančias technologijas ir atnaujinti savo kompiuterį pagal šiuolaikinius poreikius (t.y. atnaujinti, kad galėtų veikti naujausi žaidimai ir programos).

Klientas ateitų į moderniai įrengtą kavinę, kurioje susimokėjęs galėtų naršyti po Internetą, tikrinti elektroninį paštą, žaisti naujausius žaidimus, žaisti tinklinius (on-line) žaidimus, bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, klausytis MP3 muzikos, dirbti įvairiomis programomis, spausdinti tekstus, įsirašinėti kompaktinius diskus, skenuoti dokumentus ir t.t. Pirmoji steigiama kavinė būtų pritaikyta pramogai: aplinka, žaidimai ir kt. Ji bus steigiama mikrorajone, kur dauguma jaunimo, turi laisvo laiko ir

r jį gali praleisti Internete ir žaidžiant.

Įmonę Interneto ryšiu aprūpintu UAB “Skynet” teikianti spartų kabelinį Interneto ryšį. Kadangi ryšio tiekėjas yra stambus, tiekiant paslaugas neturėtų iškilti problemų. Patalpos butų nuomojamos sudarius 5 metų sutartį, todėl šis veiksnys nedarys įtakos verslui. Interneto kavinė bus steigiama Gineitiškių mikrorajone. Šioje miesto dalyje yra keletas konkurentų, tačiau nemanau kad jie sudarys didele konkurenciją, dėl čia esančio jaunimo gausos, bei kavines lankomumo. Konkurentų kavinė įsikūrusi gretimame rajone, tačiau lankytojai galės pasirinkti pagal tai kur jiem bus arčiau, nes manau kad paslaugos teikimo kokybė ir kiekybė bus panašios. Vilniaus pakraštyje gyvenantiems žmonėms, kuriems per toli vykti i tolimesnes kavines tai bus tinkamiausias sprendimas.
Verslo idėjos, tikslai ir galimybės

Įmonė “ Kelias į pasaulį ” teiks kompiuterines paslaugas. Interneto kavinėje bus galima: naršyti po Internetą, tikrinti elektroninį paštą, žaisti naujausius žaidimus, žaisti tinklinius (on-line) žaidimus, bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, klausytis MP3 muzikos, dirbti įvairiomis programomis, spausdinti tekstus, įsirašinėti kompaktinius diskus, skenuoti dokumentus.

Firmos strateginis tikslas – plėstis suteikiant visiems lengvai prieinamas kompiuterines paslaugas. Įgyti nuolatinių klientų, plėsti vartotojų ratą.

Firma užsiims tik Interneto paslaugų teikimu. “ Kelias į pasaulį ” sieks užsikariauti rinką Gineitiškių mikrorajone, bei kaimyniniuose mikrorajonuose. O vėliau įgijus potencijos plėstis ir toliau išsidėsčiusiuose mikrorajonuose. Tai planuojama įgyvendinti po 1 metų. Galimi pavojai yra tie, ka
ad žmonės gali rinktis ne tokias naujas, greitas ir tobulas technologijas ir likti namie prie pasenusio kompiuterio su nesparčiu Interneto ryšiu. Tuo atveju nemaža pelno dalis bus skiriama išryškinti skirtumui tarp senų ir naujų technologijų.

Atsiradus konkurentams, galimi kai kurie kiti strateginio tikslo pakitimai. Pavyzdžiui visas gaunamas pelnas gali būti skiriamas konkurentų išstūmimui iš rinkos, teikiant pranašesnes, pigesnes ir kokybiškesnes paslaugas (žinoma pasinaudojant reklama).
Ateityje, įmonei įgijus patirties ir kapitalo, bus stengiamasi teikti paslaugas skirtas verslininkams, profesionaliems Interneto vartotojams ir kitiems potencialiems klientams. Tam tikslui turėtų būti įrengta dar viena, įmonei priklausanti Interneto kavinė. Taigi siekiant kuo aukštesnių rezultatų bus konsultuojamasi su naujausiųjų technologijų specialistais norint kad vartotojams paslaugos būtų tiekiamos aukščiausia kokybe, bei nenuviltų jų lūkesčių.

PASLAUGŲ APRAŠYMAS

Bus teikiamos tokios paslaugos:
1. Naudojimasis naujais ir itin sparčiais kompiuteriais: 2000MHz, 256Mb RAM, video 64Mb, hdd 40Gb,
2. Naudojimasis greitu Interneto ryšiu (8MB/s greitis pasijungiant į užsienio Interneto puslapius; 8MB/s greitis pasijungiant į Lietuvos Interneto puslapius; 100MB/s duomenų perdavimo greitis tarp vietinių kompiuterių).
3. Galimybė žaisti naujausius žaidimus. Interneto kavinėje bus naujausi kompiuteriai, todėl nebus spartos problemų žaidžiant kompiuterinius žaidimus. Čia pat bus galima instaliuoti į kompiuterius naujus žaidimus ir juos žaisti.
4. Galimybė įsirašyti savo kompaktinį diską, jį perrašyti. Patalpose bus kompiuteris, prie kurio bus prijungtas CD-RW įrenginys.
5. Atsispausdinti tekstus spalvotu spausdintuvu. Bus pajungtas didelės skiriamosios gebos spausdintuvas.
6. Atsiskenuoti nuotraukas, tekstus ir k.t. Taip pat bus galima nuskenuotus tekstus atpažinti specialia programa, redaguoti juos ir čia pat atsispausdinti, nusikopijuoti.
Klientai naudotųsi mūsų paslaugomis nes naujausios technologijos yra naudingos, o naudotis jomis namuose ar darbo vietoje ne kiekvienas turi galimybę. Klientų poreikiai ateityje neturėtų kisti ir tuo atveju tai neatsilieps paslaugos paklausai.

Ateityje bus tiriama vartotojų nuomonė ir į ją bus atsižvelgiama tobulinant įrangą.

MARKETINGAS
RINKOS APŽVALGA

Mūsų paslaugų teikiamų Interneto kavinėje GIneitiškėse pagrindiniai vartotojai būtų moksleiviai, kurie vertina puikią grafiką, naujausius žaidimus, sparčius kompiuterius. Tarp 7-18 metų jaunuolių buvo atliktas tyrimas, kurio rezultatai buvo ypač palankūs firmos kūrimuisi. Daugiau kaip 80% visų apklaustųjų teigė, kad nors vieną kartą per savaitę naudotųsi Interneto kavinės paslaugomis.

Interneto kavinės klientais gali tapti ir tie žmonės, kuriems namuose per brangu mokėti “Telekomui” už valandą Internete apie 7 litus dieną ir apie 5 litus vakare. Juos turėtų sugundyti daug spartesnis negus “Telekomo” Interneto ryšys, o tai mes pabandytume įrodyti būsimiems klientams, kad pas mus yra naudojamos naujausios technologijos, bei itin spartus Interneto ryšys.

Artimiausiu metu įmonei gali pakenkti kompiuterių ir jų priedų kainų kritimas. Tuo atveju dauguma įmonės klientų gali patys įsigyti kompiuterius. Taip pat įmonei reikėtų pradėti reklamuotis ir pabrėžti internetinio ryšio bei kompiuterių pranašumą.

Potencialių paslaugos vartotojų noras yra gauti malonumą žaidžiant žaidimus. Tyrimo rezultatai parodė, kad dauguma moksleivių sutiktų pusę savo priešpiečiams skirtų pinigų paaukoti kompiuteriniams žaidimams.

Konkurencijos analizė

Visame Vilniaus mieste konkurentus suskaičiuoti neužtektų nei rankų bei kojų pirštų. Jų yra išties daug, ir išsibarstymas yra po visa miestą. Interneto kavinių teikiamos paslaugos yra taip pat labai įvairios, nuo paprasčiausių – Interneto paslaugu iki atskirų kabinetų darbui su kompiuteriais ir panašiai. Kompiuterių kiekis jose taip pat svyruoja nuo keleto iki net 100 kompiuteriu vienoje Interneto kavinėje. Šiame rajone nebus konkurentų nebus, tačiau gretimame rajone yra įsikūrusios kelios kavines: pirmoji turinti kelis kompiuterius, kuri nemanau kad labai galėtų konkuruoti, nors ir įsikūrusi arčiausiai, o kita, turinti beveik 80 kompiuteriu gali tapti pagrindiniu konkurentu. Jos abi įsikūrusios per praėjusius metus, ir kol kas tikrai yra labai lankomos. Tačiau esant dideliam Interneto bei kompiuterinių paslaugų poreikiui manau kad vis tik jos didesnes grėsmės nekels.
MARKETINGO PLANAS
Kainų politika
Paslaugos teikimo sąnaudos bus gana nedidelės: mėnesinis vieno kompiuterio aprūpinimas Interneto ryšiu naudojantis “SKYNET” paslaugomis kainuotų 60 litų. Taip pat mėnesinės vieno kompiuterio elektros sąnaudos, kurios neviršytų 10 litų. Taigi iš viso vieno kompiuterio mėnesinės sąnaudos neturėtų viršyti 70-80 litų.
Kainos bus tokios:
1. Pirma valanda naudojantis kompiuteriu – 3 litai
2. Antra ir sekančios valandos – 2,5 litai
3. Savaitgaliais – 2,5 litai
4. Vieno CD įrašymas – 6 litai (daugiau kaip 10 vienetų įrašymas, vieno vieneto kaina – 5 litai)
5. Vieno nespalvoto puslapio spausdinimas – 0,25 lito
6. Vieno spalvoto puslapio spausdinimas – 3 litai
7. Teksto skanavimas ir atpažinimas – 1.5 lito
8. Vieno objekto skanavimas – 1 litas
9. Kopijavimas – 0,25 lito.
Šios kainos yra mažesnės nei daugumoje Interneto kavinių. Pavyzdžiui “5 kontinentai” Interneto kavinės kainos yra tokios:
Valanda Internete(bet kuriuo paros metu) 3 Lt
Vieno nespalvoto puslapio spausdinimas 0,3 Lt
Vieno spalvoto puslapio spausdinimas 4-6 Lt
Vieno objekto skanavimas 2 Lt
Teksto skanavimas ir atpažinimas 2 Lt
CD įrašymas 7 Lt
Kopijavimas 0,3 Lt

Reklama ir rėmimas
Reklamine kampanija bus siekiama sudaryti patikimos firmos įvaizdį, pritraukti daugiau klientų, informuoti potencialius klientus apie Interneto kavinėje taikomas nuolaidas bei naujoves, taip pat informuoti apie teikiamas paslaugas.
Pradžioje reklamai reiks nemažai pinigų. Pradinė reklaminė kampanija vyks 3 etapais. Iš pat pradžių bus atspausdinta 1000 aukštos kokybės skrajučių, kuriose bus pateikiama pradinė informacija ir suintriguojamas potencialus klientas. Vėliau bus atspausdinta dar 1000 skrajučių, kurios supažindins su teikiamomis paslaugomis. Dar vėliau bus atspausdinta 300 specialių kvietimų, kuriuose bus kviečiama apsilankyti Interneto kavinėje “ Kelias į pasaulį ” ir gauti 10% nuolaidą visoms paslaugoms. Skrajutės bus dalinamos Gineitiškių mikrorajone, bei aplinkinių rajonų artimiausiose vidurinėse mokyklose, taip pat kiekvienas apsilankęs, užsiregistravęs ir atvedęs savo draugą, kuris irgi užsiregistruoja, gauna vienkartinę 20% nuolaidą naudotis Interneto kavinės paslaugomis. Užsiregistravusių narių praleistos valandos Internete bus skaičiuojamas, ir vėliau už Internete praleistą laiką bus galima kelias valandas Interneto paslaugomis naudotis nemokamai. Taip pat bus pastatytas kelio ženklas magistralėje Vilnius – Panevėžys, kuris nurodys kur yra Interneto kavine.
Pirkėjo dėmesys bus atkreipiamas sudarius sutartis su naujausius kompiuterinius žaidimus importuojančiomis bendrovėmis – reklamuojami nauji žaidimai ir pridedama informacija, kur galima jų pažaisti mažomis kainomis (tik Interneto kavinėje “ Kelias į pasaulį ”).
Ateityje bus stengiamasi reklamuotis ne tik skrajutėmis, bet ir palaikant gerus santykius su apylinkėse esančiomis vidurinėmis mokyklomis. Per įvairus mokyklinius renginius bus neužmirštama paminėti ir Interneto kavinės pavadinimo, adreso bei joje taikomų nuolaidų pastoviems lankytojams.

Skrajutės bus dalinamos mokykloje, prekybos centruose, parduotuvėse, taip pat mėtomos ir į pašto dėžutes.

GAMYBA

TRUMPAS PASLAUGŲ TEIKIMO PROCESO APRAŠYMAS

Internetinis ryšys per “Skynet” tinklą patenka iki “ Kelias į pasaulį ” patalpų. Jis yra pajungiamas prie kompiuterių ir klientai gali naudotis Interneto tinklu. Klientui pageidavus mes jam galėsime suteikti tokias pagrindines paslaugas:
• Spalvoto bei nespalvoto teksto spausdinimas;
• Skanavimas;
• Kopijavimas
• CD, CD-RW įrašymas;
• Trumpi apmokymai darbui su kompiuteriu.
Taip pat bus įrengta keli kambarėliai, kuriuose klientas galėtų netrukdomas dirbti. Jau po kelių darbo mėnesių planuojama įsteigti barelį, kuriame išalkęs klientas galėtų užkąsti bei atsigerti.

VIETOS IR PATALPŲ ANALIZĖ

Vieta pasirinkta Gineitiškių mikrorajone todėl, kad šiame rajone visiškai nėra konkurentų užsiimančių panašia veikla. Taip pat čia daug jaunų šeimų su vaikais bei nemažai senelių pas kuriuos dažnai apsilanko anūkai, kuriuos gali dominti kompiuteriniai žaidimai. Taip pat šalia esanti magistralė sutrauktų nepastovių, pavienių klientų.

Vieta tiksliai dar nėra parinkta, tačiau man bus reikalinga apie 60 m2 ploto patalpų, kurias aš žadu išsinuomoti Gineitiškių mikrorajone. Patalpų aplinka bus įrengta prisilaikant higienos sąlygų. Taip pat bus sumontuoti 20 kompiuteriui pritaikytų stalų, bei vienas stalas prižiūrėtojui. Priklausomai nuo išnuomotų patalpų išplanavimo kompiuteriai bus suskirstyti i atskirus kambarėlius. Šie baldai bei visi kiti įrengimo darbai firmai kainuos 10000 litu.

ĮRENGIMAI

Reikalingi įrengimai yra 21 kompiuteris, kuriuos šiuo metu labiausiai apsimoka pirkti firmoje “INIT”. Perkant kompiuterius firma suteiks nuolaidų. Vieno galingos konfigūracijos kompiuterio kaina su PVM yra 3000 litų. Įmonei reiks 20 kompiuterių už 3000 litų, vieno kompiuterio už 2000 litų, vieno spalvoto spausdintuvo kurio kaina 600litų, vieno skenerio kainuojančio 300 litų. Nesėkmės atveju ši kompiuterinė įranga prarastų ~10 % savo dabartinės vertės, todėl ją parduoti sunkumų nekiltų.

Organizacinis planavimas
DARBO JĖGA

Projektui “ Kelias į pasaulį ” įgyvendinti reiks 8 darbuotojų:
Pareigos 1 metai 2 metai
Vadovas 1000 1000
Vyr. Buhalteris 900 1000
Pardavėjas-prižiūrėtojas 900 1000
Pardavėjas-prižiūrėtojas 900 1000
Pardavėjas-prižiūrėtojas 900 1000
Pardavėjas-prižiūrėtojas 900 1000
Padėjėjas 700 800
Valytoja 215 215
Administracija 6415 7015

Svarbus motyvas atsirenkant darbuotojus yra patirtis, taip pat vienas iš svarbiausių motyvų yra lojalumas. Atrenkant pardavėjus-prižiūrėtojus. svarbiausia priimant į darbą bus svarbi ne tik patirtis ir lojalumas, bet ir sugebėjimas savarankiškai dirbti.Taip pat anglų, rusų kalbos būtų privalumas, nes ši kavinė bus įsikūrusi prie magistralės Vilnius – Panevėžys, taigi galima tikėtis sulaukti įvairiausių tautybių pavienių lankytojų užsukusių į mūsų kavinę. Vadybininkui metų gale dar būtų skiriamos premijos už gerai atliktą darbą (jos gali būti iki 50% jo atlyginimo). Buhalterio kvalifikaciniai reikalavimai būtų aukštasis ekonominis išsilavinimas, bei patirtis 5 metai.

Darbo dienos režimas buhalteriui bus nustatytas pagal sutartį, jam patogiu laiku. Jam mes pasiūlysime kiekviena savaitgalį, t.y keturis kartus per mėnesi vesti reikalingas apskaitas. Viso gaunasi 8 darbo dienos per mėnesį (jis bus laisvai samdomas). Tačiau jei jis atliks savo darbą greičiau, ir jo kokybė mus patenkins, tai sutarties sąlygas galima bus koreguoti. Darbo dienos režimas vadybininkui nuo 9:00 iki kol bus atliktas reikalingas darbas, penkios darbo dienos per savaitę. Keturi pardavėjai – prižiūrėtojai dirbs pamainom, po 40 valandų per savaitę. Padėjėjas turės aštuonias darbo valandas i dieną, valandos bus paskirtos pagal lankytojų gausumą dienos metu. Valytoja ateitų du kartus per dieną – ryte ir vakare išvalyti patalpų.

SAVININKAI IR VALDYTOJAI

Planuojamas vienas įmonės savininkas. Mindaugas Raugalė yra VGTU Inžinerinės Informatikos III – kurso studentas. Turi didelę patirtį naujausiųjų kompiuterinių technologijų srityje.

Įkūrus įmonę Mindaugas Raugalė užimtų vadybininko pareigas. Buhalteris bus priimtas sudėtingos ir patikimos atrankos būdu.

Svarbiausia pareiga yra vadybininko, nes ji apima ir įmonės vadovo pareigą. Jis bus pagrindinis organizatorius bei kartu ir atsakingas asmuo už kompiuterinės technikos atnaujinimą, technikos gedimų šalinimą, kolektyvo prižiūrėjimą, saugumo aprūpinimą. Pardavėjai – prižiūrėtojai turėtų prižiūrėti tvarką kavinėje, aptarnauti klientus, nustatinėti gedimus kompiuteriuose. Padėjėjo pareigos kaip ir prižiūrėtojo. Atsakingas už tvarką kavinėje bei klientų aptarnavimą. Valytoja – atsakinga už švarą kavinėje. Vadovui turės paklusti visi darbuotojai, prižiūrėtojai galės vadovauti padėjėjui bei visi galės nurodinėti valytojai. Tačiau kiekvienas darbuotojas žinos savo pareigas, ir turės dirbti kaip komanda kad pasiektų kuo didesni pastovių lankytojų skaičių.

RIZIKOS VERTINIMAS

GALIMOS PROBLEMOS IR KLIŪTYS

Kaip ir bet kurią kitą įmonę, taip pat veiks daugybė veiksnių (tuo labiau, kad tai smulkaus verslo įmonė, kurioms išsilaikyti ko gero sunkiausia, nes dažnai neatlaiko konkurencijos). Tie veiksniai bus tiek priklausantys, tiek nepriklausantys nuo vadovo. Todėl norint išvengti didelės rizikos ir rizikuoti kapitalu, (nors kažkiek rizikos išliks), pabandyta įsivaizduoti realias firmos integravimo galimybes.
Šią veiklą veiks ekonominė padėtis šalyje. Sakykime išaugtų prekių kainos, automatiškai pabrangtų Interneto ryšys, o taip pat turėtume pabranginti teikiamas paslaugas tiek, kad padengtų sąnaudas ir duotų pelną. Bet ar sutiks tada vartotojai naudotis paslaugomis? Ar jų skaičius nesumažėtų? O jei sumažėtų, tai kiek? Šiuo atveju tikslinga manyti, kad veikla šiek tiek nukentėtų. Daug klientų prarastume jei mieste bankrutuotų bent keletas stambių gamyklų ar įmonių ir atsirastų daugiau bedarbių, kurių vaikai aišku tikrai atsisakys šios paslaugos. Bet šio ekonominio veiksnio numatyti negalima ir tenka pasikliauti prognozėmis, kurias tenka daryti vertinant dabartinę ekonominę padėtį šalyje. Derėtų įvertinti pasiūlą ir paklausą. Kol kas tiek paklausa, tiek pasiūla yra stabilios.

Dar viena galima kliūtis pinigų trūkumas. Kas atsitiktų jei pusiaukelėje pritrūktume pinigų? Nors ir atrodo, kad taip negali atsitikti, vis dėlto galimas ir toks variantas, todėl reikia pasiruošti ir jam. Tokiu atveju, reikėtų rašyti naują verslo planą paskolai gauti, ir stimuliuojant rinką reklama padidinti paklausą.

Taip pat galima kliūtis yra nauji išradimai. Jei bus labai sparčiai išradinėjamos naujos technologijos, o pelnas nesugebės padengti jų pirkimo. Tokiu atveju manoma kompiuterių atnaujinimus daryti didesniais laiko tarpais, ir taip sutaupant šiek tiek pinigų.

Jei į Gineitiškių mikrorajoną ateitų konkurentas? Tuomet reikalingi pinigai konkurento išstūmimui iš rinkos. Konkurencinė įmonė norėdama surinkti tam tikrą klientų kiekį turės tam išleisti daug daugiau lėšų, tuo tarpu mūsų įmonei tik reiks atsižvelgti į konkurentų veiksmus ir reaguoti į juos.

Įmonės nesėkmės atveju, įmanoma atgauti apie 10-20% investicijų. Apskaičiuojama yra taip: įmonę nesėkmė gali užklupti maždaug po pusės metų, o pagal statistinius duomenis kompiuterinių technologijų kainos per pusmetį krenta apie 10%, tuo tarpu nedaug naudota kompiuterinė technika gali prarasti apie 10% savo vertės.

ALTERNATYVI VEIKLA

Verslo srities nepelningumo atveju Interneto kavinei reikėtų pakeisti savo vartotojų ratą, t.y. visą įrangą taikyti ne žaidimams, o profesionaliam naudojimui, naršymui po Internetą. Tuo atveju reikėtų pakeisti patalpas į esančias kur nors miesto centre (tai atsilieptų kainai) ir teikti ne tik Interneto ir kompiuterines paslaugas, bet ir kavinės. Pavyzdžiui, ateina klientas vakare praleisti laiko Interneto kavinėje, nusiperka puoduką arbatos, pyragaitį, naudojasi Internetu, kalbasi Internete su kitais žmonėmis. Miesto centre patalpų nuomos kainos yra daug didesnės nei miesto pakraščiuose, todėl reikia užsiiminėti papildoma veikla, kad jos labiau atsipirktų (arbata, pyragaičiai). Gal būt būtų galimybė sudaryti sutartį su kokia nors kavine, kurioje būtų pastatyti kompiuteriai. Suinteresuotumas iš kavinės pusės turėtų būti, nes taip galima pritraukti daugiau klientų. Yra vienas pliusas internetinės kavinės miesto centre – nereikės taip dažnai atnaujinti kompiuterių, nes kavinės klientai daugiausia būtų suaugę žmonės, norintys ramiai praleisti laisvalaikį.

FINANSAI

REIKIAMOS LĖŠOS IR JŲ NAUDOJIMAS
Šiai įmonei steigti bus panaudotas savininko asmeninis kapitalas bei paimta paskola. Galima būtų apsieiti ir be paskolos, tai yra perkant kompiuterius išsimokėtinai, taip būtų sutaupyta nemaža dalis pinigų. Tačiau sparčiai tobulėjant kompiuterinei technikai tai paprasčiausiai neapsimoka. Aišku, kad visai tiksliai nusakyti, kiek reikės pinigų steigiant įmonę yra nerealu, nes tai priklauso nuo įvairių pokyčių tiek susijusių su pačia verslo šaka, tiek su teisiniais ir įstatyminiais bei ekonominiais pakitimais šalyje.
Paskaičiuota, kad steigiant įmonę kapitaliniai įdėjimai bus sekantys:

Lėšų paskirtis Bendra kaina
Kompiuteriai (greiti, naudojami paslaugų teikimui) 60000 Lt
Papildoma įranga (skeneris, spausdintuvas) 1500 Lt
Aplinkos įrengimas (baldai, apdaila) 10000 Lt
Įmonės registravimo mokestis rejestro tarnyboje 200 Lt
Vardo patentavimas patentų biure 50 Lt
Sąskaitų faktūrų pirkimas 30 Lt
Mokestis už Interneto ryšį, 6 mėn. į priekį 4744 Lt
Nuoma 6 mėn. į priekį 1200 Lt
Reklama 900 Lt
Nenumatytos išlaidos 500 Lt
Viso: 79124 Lt

Lėšų šaltiniai Lėšų panaudojimas
Nuosavos lėšos 50000 Lt Kapitaliniai įdėjimai 79000 Lt
Paskola 30000 Lt Rezervas 1000 Lt
Viso: 80000 Lt Viso: 80000 Lt

Taigi prašoma 30 000 Lt kreditinės linijos 7 mėnesių laikotarpiui, mokant 12% metinių palūkanų.

Finansiniuose skaičiavimuose laikytasi prielaidos, kad paskolos dalys bus grąžinamos mėnesio pabaigoje, todėl palūkanos skaičiuojamos už jau praėjusio mėnesio laikotarpį.

Finansuotojas gaus 12% metinių palūkanų, nuo paskolintos sumos. Labiausiai tikėtinu atveju finansuotojo pelnas bus 5751 Lt. Paskola bus grąžinama dalimis, kas 3 mėnesius.

FINANSINIŲ PROGNOZIŲ PRIELAIDOS

Pirma, ir turbūt svarbiausia prielaida yra klientų skaičius. Remiantis stebėjimais kitose Interneto kavinėse, didelę darbo laiko dalį visi kompiuteriai būna naudojami (t.y. kompiuterinės darbo valandomis yra net 80%). O svarbiausia, kad net savaitgaliais ir darbo dienomis. Klientų dauguma yra vaikai, prie kompiuterių praleidžiantys apie 3 valandas per dieną.

Leave a Comment