Ekonomika.Savarankiskas darbas

Kėdainių „Ryto“ vidurinė mokykla

Atliko: Eglė Čikotaitė 10d

2007m.

Lietūs nesutrugdė dviračių gamintojų planų

Lietuvos ir Vokietijos įmonė – akcinė bendrovė „Baltik vairas“ besibaigiančiu sezonu nesiskundžia.
Nors dviračius gaminančios bendrovės septinių mėnesių apyvarta, paly- ginti su praėjusiu tuo pačiu sezonu, buvo beveik 2 milijonais litų mažesnė, bendrovė teigia, kad visus sezono pradžioje numatytus planus pavyko įgyvendinti, o šį sezoną pavyko parduoti keliasdešimčia tūkstančių daugiau dviračių nei per praėjusį.
Bendrovės pardavimo skyrius viršininko Stasio Plukio teigimu, „praėjusį sezoną parduota daugiau brangesnių dviračių, todėl apyvarta nežymiai svyruo- ja“. Be to šiis sezonas „Baltik vairui“ nebuvo palankus dėl oro sąlygų. Kaip teigė S.Plukys, dviračių žmonės pirko mažiau todėl, kad vasara buvo šalta.
„Gamintojams tai atsiliepia ne taip skausmingai kaip pardavėjams. Mes dviračius parduoti jau ruošėme žiemą ir, aišku, tokį kiekį, kokį buvome suplanavę, pardavėme,“ – tikino jis.
Šiuo metu didžiąją dalį savo produkcijos bendrovė ruošia eksportui į Vakarų Europos šalis, taip pat į kai kurias Rytų Europos.
S.Plukys sako, kad, Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, sumažėjo daug formalumų, kurie neišviangiami ruošiant eksportą į kitas šalis. „Tačiau bendro- vė nelabai paajuto, kad kas nors žymiai būtų pasikeitę, nes Lietuva į Europos Sąjungą įstojo tuo metu, kai bendrovei jau buvo prasidėjęs pardavimo sezonas. Tai reiškia, kad daug sutarčių jau buvome sudarę ir beveik viską suplanavę“, – teigė S.Plukys.
„Baltik vairas“ vadovybė mano, kad neišvengiamai te

eks susidurti su problemomis, kurios kyla dėl Europos Sąjungoje priimtų įstatymų. Manoma, kad bendrovei keblumų sudaryti gali ir gana didelė konkurencija Europos Sąjungos rinkoje. Pardavimo skyriaus viršininkas teigia, kad dabar lygiomis sąlygomis konkuruoja tokios šalys, kaip Čekija, Vengrija ir Lenkija, tačiau visi dviračių gamintojai pripažįsta, kad didžiausi konkurentai yra Kinijos dviračių gamintojai.
Kol kas „Baltik vairas“ plečia gamybos linijas ir nuo praėjusių metų pra- dėjo gaminti vaikiškus vežimėlius bei nestandartinės paskirties dviračius. Pri- pažįstama, kad tokie gaminiai kol kas gana brangūs ne tik vietos, bet ir užsie- nio rinkai, tačiau tikimasi, kad tokia gamyba pasiteisins, nes jau gaunama daug užsakymų.
Bendrovė šiuo metu taip pat stengiasi daug investuoti į dviračių gamybos procesą. Praėjusiais metais baigtas įrengti automatizuotas prekių sandėlis, tam

bendrovė skyrė 5,2 mln. liitų. Taip pat pertvarkytas dažymo cechas, atnaujinta surinkimo linija ir kt.

Paklaustas, ar tenkina bendrovės vadovus šio sezono situacija, S.Plukys teigė, kad „žmonės pradėjo vertinti kokybę, o „Baltik vairas“ rūpinasi gaminių kokybe ir stengiasi vartotojams pasiūliti didelį dviračių asortimentą“.

Leave a Comment