Žuvys ir jų auginimas

Projektas

Žuvų dauginimasis

1. Medžiagos ir priemonės

Akvariumas 10-50l talpos, priklausomai kiek žuvų norite laikyti bei stiklainis.

Dvi ar tris poras patelių ir patinų vienos arba dviejų rūšių.

Akvariuminis gruntas, smėlis, akmenukai.

Filtras, termoreguletorius, termometras.

Gyvūjų specialiai skirtų akvariumams augalų.

Maistelis žuvims.

2. Akvariumo buvimo vieta

Akvariumas turi būti saulės neapšviestoje vietoje, kuo toliau nuo dujinės virykles. Ant akvariumo turi būti dangtis su apšvietimu. Į akvariumą negalima mesti ne žuvytėms skirtus produktus ar skysčius.

3. Akvariumo parengimas

Pirmiausiai prisipilame vandens priklausomai kokia akvariumo talpa ir paliekame vandieny savaitei, kad nusėstu visos kalkes bei nuosėdos. Akvariumas tuuri būti švarus. Idedame gruntą į akvariumo apačia , tuo pačiu įsodiname augalus bei pridedame akmenų, kad būtu žuvytėms jaukiau. Prie akvariumo šono pridedamas filtras vandieniui filtruoti, termometras rodyti vandienio temperatūrai, bei termoreguletorius palaikyti vandienio šilumai.

4. Žuvyčiu paleidimas į akvariumą

Į akvariumą atsargiai pilame vandienį palei stiklą, kad nesugadintume augalų pasodinimo bei gražaus vaizdo. Supyle vandieny palaukiame valanda kol vanduo nusės , kol normalizuosis vandens temperatūra. Prieš paleidžiant i akvariumą žuvis privalome įsitikinti ar jame vanduo ne per karštas ir ar nėra aštrių kampų viduje. Viską patikrine gaalima leisti žuvytes i akvariumą.

5. Žuvų adaptacija

Žuvys turi priprasti prie akvariumo per maždaug dvi tris savaites , o tada po kelių savaičių vyksta apvaisinimai. Kas dien reikia prižiūrėti žuvytes kad jos būtu pamaitintos bei stebėti ar nesipyksta tarpusavyje. Jei taip nutinka, reikia at

tskirai vieną žuvyte palaikytis stiklainyje tada ji aprimsta.

6. Žuvyčių priežiūra

Kiekviena savaite reikia išplauti filtrą, išvalyti grunta, akmenis bei nuvalyti ant stiklo esančias apnašas. Tačiau, prieš tai darant, reikia būtinai nusiplauti rankas, kad nepatektu jokių muilo ar riebalų į vandienį. Žuvys nėra atsparios užterštam vandieniui, kurios yra auginamos akvariumuose.

7. Palikuonių atsiradimas

Pagaliau artėja projekto finišas ir mes galime didžiuotis savimi kai randame akvariume plaukiojančes mažytes žuveles. Reikia tą valandą būtinaj stebėti kol visos žuvytes bus išnerštos ir tada jas atskirti nuo viso akvariumo ir perkelti į stiklainį. Stiklainyje turi būti įpiltas tas pats iš akvariumo paimtas vanduo bei jame turi būti palaikoma ta pati temperatūra.
Dėmesio, į stiklainį negalima perkelti ir patelės, nes per naktį jau jos palikuonių nerasite. Kaip mums be būtų keista, patelės suuvalgo savo palikuonius.

8. Projekto išvada

Kad sukurtume šį reginį mums reikia labai daug priežiūros ir reikia daug investicijų. Tačiau gamta teikia taip pat toky pat rūpestį žuvims esančioms jūrose, ežeruose, upeliuose, tačiau mes, žmonės, teršdami gamtą nesuvokiame kaip žalojama augmenyją, gyvūniją, bei žuvytes, kurios neišgyvena ir nebesusilaukia palikuonių. Tikiuosi susiprasite.

Leave a Comment