kavos privalumai

KAVOS PRIVALUMAI IR TRŪKUMAI

PRIVALUMAI :

1.Gali apsaugoti nuo tulžies akmenų

Dažniausiai akmenys tulžyje susidaro iš cholesterolio. Harvardo universitete buvo 10 metų stebėta 46 tūkstančių žmonių mityba. Paaiškėjo, jog tiems žmonėms, kurie kasdien išgerdavo 2-3 puodelius kavos, 40 % rečiau formavosi akmenys nei tiems, kurie visai negėrė kavos. Mokslininkai mano, jog kofeinas, esantis kavoje, padeda tulžies pūslei apsivalyti ir apsaugo nuo cholesterolio virtimo akmenimis.

2.Gali sumažinti žarnų vėžio riziką

Yra keletas teorijų, paaiškinančių, kodėl keli puodeliai kavos per dieną gali apsaugoti nuo storosios žarnos vėžio. Gali būti, kad kavoje yra koomponentų, blokuojančių vėžio procesus. Kitas paaiškinimas – kava veikia kaip švelni vidurių laisvinamoji priemonė, o reguliarus tuštinimasis yra vienas iš efektyvių apsisaugojimo nuo žarnų vėžio priemonių.

3.Padeda spręsti problemas

Kofeinas stimuliuoja centrinę nervų sistemą, todėl išgėrus kavos, smegenys ima daugiau funkcionuoti. Vienas du kavos puodeliai padeda sutelkti dėmesį ir motyvacija, geriau suvokti naudingą informaciją.Tačiau kava nepagerina atminties ir nuotaikos.Kofeinas padidina budrumą ir pagerina judesių kontrole dirbant naktį.

4.Gerina fizinį ištvermingumą

Kofeinas gali labai stipriai padidinti sportingų ištvermingumą.Tik vienas stiprios turkiškos kavos puodelis, ir turite daaugiau šansų nugalėti priešininką.

TRŪKUMAI :

1.Gali susilpninti kaulus

Kalcis labai svarbus kaulams, O kofeinas padidina kalcio išsiskyrimą su šlapalu ir sumažina kalcio pasisavinimą plonosiose žarnose. Jeigu jūsų maiste kalcio yra užtektinai, organizmas gali toleruoti 1-2 kavos puodelius kasdien.Tačiau daugelis žmonių (ypač moterų) ne

egauna reikalingų 1,200 mg kalcio kasdien.O kiekvienam išgertam kavos puodeliui reikia suvartoti papildomą 40 mg kalcio.
Kofeinas taip pat skatina su šlapimu iš organizmo pasišalinti ir kitus mikroelementus, pvz., geležį, fosforą, kalį ir natrį.

2.Gali padidinti kraujo spaudimą

Išgėrus kavos padidėja spaudimas, todėl kai kurie mokslininkai mano, jog daug ir dažnai jos geriant galima susirgti širdies ligomis.Tai paaiškinama tuo, jog privertus širdį smarkiau dirbti be jokio reikalo, ji pernelyg nuvarginama.

3.Gali sutrikdyti miegą

Jeigu norite greitai užmigti, miegoti giliai ir ką nors gražaus susapnuoti, negerkite kavos mažiausiai 6 valandas prieš miegą.

4.Kava be kofeino turi trūkumų

Daugelis neigiamų kavos poveikių sveikatai yra susiję su kofeinu, todėl kai kurie žmonės renkasi specialią kavą be kofeino.Tačiau gaminant šią kavą gali būti panaudojama sveikatai ne mažiau kenksmingų medžiagų, pvz., metilo chlorido.Todėl geriau arba geerti tikrą kavą, arba negerti visai.

Reikia vengti kavos, jeigu :

• Blogai sekasi užmigti,
• Mažai valgote ir geriate kalcio turinčių maisto produktų ir gėrimų,
• Esate patyrę infarktą,
• Vartojate vaistų nuo širdies ligų, pvz., beta blokatorių ar teofilino,
• Esate jautrus kofeinui ( t.y. kava sukelia stiprų širdies plakimą, virškinimo sutrikimą, rėmenį, nervingumą, galvos skausmą ir raumenų virpėjimą).

Leave a Comment