sveikata be vaistų

Dieta – gydimosi būdas

Indijoje tautos didvyrio ir mokslinko, Manhando Karamčando Gandžio žodžiais sakoma, kad 999 atvejai iš 1000 susergame dėl netinkamos mitybos.Gydytojai jogai visais laikais didžiausią dėmesį skyrė dietai, mat buvo įsitikinę, kad dieta – pagrindinė sąlyga ligai išgydyti.Tokiais atvejais labai svarbu patikima medikų kontrolė.O kai norintis pasveikti žmogus pats nutaria maitintis naujaip, priimtinesnis yra apgalvotas, laipsniškas, pereinamas laikotarpis – be blaškymosi ir skubos – antraip buvusią nestabilią būseną pakeis kita, ne geresnė.Pirmame etape galima derinti įprastą dietą ir naują maitinimosi režimą.

Jauni žmonės prie šių naujovių prripranta daug lengviau ir greičiau, ir ne tik todėl, kad jų organizmas gali sparčiau prisitaikyti, – jie lengvėliau atsisako dar nespėjusių įsišaknyti įpročių.Be abejo, žmonės gyveną nevienodą gyvenimą, jie dirba skirtingą darbą, todėl ir jų vartojamas maisto kiekis ir sudėtis turi skirtis.

“Sveikatos įgijimo būdas, – rašo E.Rodžersas, – tai matinimosi būdas”.

Kas yra žmogus ?

Tai skeletas – kaulai (jų yra apie 260), aptraukti oda (1,7-2,6 m2 ir 6kg).Sausgyslėmis prie prie kaulų pritvirtinta sudėtinga raumenų sistema, kuri valdo judesius.Šito “kaulų maišo” : viduje yra 30-50 l įvairaus skysčio (moterų organizme joo 10% mažiau negu vyrų).Vieni skysčiai teka gyslomis, kiti pasiskirstę laisvai po visą organizmą.Gyslose yra 5l kraujo, 2l limfos.Laisvo skysčio (ne gyslose) yra 9-10 l.Tai 2,5 l skrandžio sulčių, 0,5 2 l seilių, 0,5-1,5 l tulžies, 0,7 l kasos sulčių, 3 l žarnyno sulčių, 0,12-0,2 l galvos bei kaulų sm

megenų skysčio.Be to, yra skysčio, kuriame plaukioja ląstelės, ir skysčio pačiose ląstelėse.Tokio neląstelinio bei ląstelinio skysčio yra 28 l.Vadinasi, mūsų organizmas – tai kanalų ir kanalėlių sistema, kur be perstojo juda dujos ir skysčiai.O gyvybė-tai ne kas kita, kaip šitų skysčių judėjimas ląstelėse ir tarp jų.

Kai šitas judėjimas sulėtėja, žmogus suserga, skysčiui nustojus judėti-žmogus miršta.

Sveikata be vaistų

Viso dabartinio “civilizuoto” valgiaraščio pagrindą sudaro keturi komponentai ir jų variacijos: duona, cukrus, mėsa, pienas.
Iki ledynmečio mūsų protėviai maitinosi beveik vien augaliniu maistu, 99% jų maisto sudarė augalai.Užslinkęs ledynas privertė žmogų maitintis išimtinai mėsa.Ledynas atsitraukė, bet žmogus prie mėsos jau buvo pripratęs.Augalų baltymuose, riebaluose ir angliavandeniuose yra saulės energijos, kurios mes tiesiogiai iš saulės negauname.Valgydami augalus, saulės energijos mes gauname žymiai daugiau, negu valgydami mėsą gyvulių, suėdusių tuuos augalus anksčiau už mus.
Senovės Rytuose buvo tokia mirties bausmė, kurios metu žmogų iki valiai maitindavo tik virta mėsa, ir 28 – 30 bausmės dieną jis būtinai mirdavo baisiose kančiose !
Žmonės, kurių smegenėlės išsivysto labiau už smegenis, dažnai išprotėja, būna pikti, žiaurūs. Tai pirmas požymis, kad pagrindinis tokio žmogaus maistas yra mėsa, kiaušiniai.Nuo tokio maisto kenčia ir kepenys, kaupia adrenaliną, dėl ko žmogus pasidaro ūmus, greitai supyksta.Nuo tokio maisto atsiranda stiprus cukraus, narkotinių produktų (kavos, arbatos, kakavos, školado) poreikis.
Mėsa – tai labai koncentruoti baltymai.Skrandyje vi

irškinami tik baltymai, visa kita -virškinami žarnyne.
Pienas yra pats klastingiausias produktas.Augimo laikotarpiui žmogaus organizmas yra užprogramuotas ir visiškai įsisavina visus pieno elementus.Organizmui nustojus augti, įvyksta tam tikri cheminiai pakitimai, ir žmogaus organizmas nebesugeba skaidyti pagrindinių pieno elementų.Pieno negalima maišyti su kitais produktais.Pienas yra valgis, o ne gėrimas.Niekada pieno nevirinkite, nes pasterizuotas pienas yra grynai komercinis išradimas.Visi fermentai žūva prie 54 oC .
Duoną visada reikia valgyti padžiovintą arba truputį pakeptą, be sviesto.Tada krakmolas, kurio mes per daug suvartojame, pereina į monocukrų, kurio mums visada trūksta.
Jeigu ir nevisos tai bent jau daugelis virškinamojo trakto ligų atsiranda nuo duonos, kuri retai kada gerai suvirškinama, dažniausiai rūgsta ir sudaro daug dujų.
Juoda rupi duona, sudaiginti javų grūdai, nevalyti ryžiai, kviečiai, kukurūzai, grikiai – pastiri ar stambiai sumalti, – štai sveikas maistas.
Vanduo – gyvenimo pagrindas.Kone pusė žmonių geria per pus mažiau vandens negu reikėtų.Jogai ir šiuolaikiniai tyrimai teigia, kad vandenį reikia gerti gurkšniais, iš lėto mėgautis juo, per dieną išgerti 10-15 stiklinių (2-3 l).Vanduo prieš verdant turi būtinai nusistovėti, todėl nors vienai parai reikia palaikyti jį moliniame ar variniame inde (tada vanduo pasidaro panašus į “gyvąjį”).
Cukrus – švarūs, balti, mirtini nuodai.Tai nepilnas šio produkto apibūdinimas mokslo pasaulyje.Jau seniai niekas neabejoja, kad nesaikingas smaližiavimas sukelia vaikams ir suaugusiems alergiją.

Cukrus po valgio – tai rūgštūs atsirūgimai, blogas vi

irškinimas, gastritai, opos.Geriausias cukrus yra medus, bet tik tada jei per dieną suaugęs žmogus jo suvartos ne daugiau kaip vieną arbatinį šaukštelį, geriausia rytais tik pabudus, nieko nevalgius, su šiltu vandeniu.

Kavos manija praeina, atėjo gydimosi sultimis mada

Iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Europą ateina sulčių gėrimo mada.Sietle, kavos revoliucijos lopšyje, kavos parduotuves jau išstumia sulčių barai. Masiškai atidarinėjami firmų padaliniai, parduotuvės, punktai sultims gabenti tiesiog į įstaigas.Sulčių mada pasirinko gerą laiką – dabar Vakarų Europos visuomenė kaip tik keičia gyvenimo stilių ir vartojimo papročius.Dabar dirbama taip įnirtingai, trūksta laiko, pietūs tenka valgyti paskubomis.Tad sulčių buteliukas yra labai patogu: numalšina alkį.Be to sulčių terapija lėtai, bet tampa net medicinos pripažinu būdu gydyti net tokias lėtines ligas kaip vėžys.
Sulčių barai yra orientuoti į 20-40 metų sveikai gyvenančius žmones.
Kokia mada atplauks po sulčių mados ? Spėjama, kad – sriubos.
Į sultis medikai dabar žvelgia kaip į labai maistingas medžiagas, nors tikriausiai buvęs pirmutinis daktaras Maksas Gersonas dar 1983m. Vokietijoje pasiūlė sulčių terapijos įdėją: sulčių dieta gali teigiamai paveikti ligas, taip pat ir inkstų negalavimus, ir vėžį.Sultimis jis gydė tuos, kuriems nepasisekė išgyti įprastinės medicinos dėka.Ištyrus 250 jo sultimis gydytų tuberkulioze sergančių, 46% jautė aiškų pagerėjimą.Pagal Gersono instituto teoriją – šviežių, neperdirbtų sulčių maistingos medžiagos vartojamos ilgą laiką – 10 valandų per dieną.Taip šalinami toksinai, atsiradę vartojant nesveiką vandenį, ora, ma

asitą, vaistus ir chemikalus.Pamažu per kraują kūnas išsivalo.Atsikuria organizmo gyvybinės jėgos.

Leave a Comment