Ko nepasako vyrai? Nutylėjimų dešimtukas

Kiekvieno vyro gyvenime ateina momentas, kai skelia į pakaušį mintis, kad kartais geriau kai ką nutylėti, kai bandai statyti bendro gyvenimo pilį su ta vienintele oficialiąja gyvenimo moterimi. Ir tai jau mūsų – oficialiųjų nuopelnas. Nes silpnumo akimirką ištraukta iš sielos gelmių vyro nuoširdumo išraiška vėliau būna labai gražiai suvartoma ir panaudojama prieš jį patį.

Ir po tokių netikėtumų vyras visiems laikams mintyse išsitatuiruoja kurioje nors labai nematomoje smegenų vietoje: tylėjimas – auksas. Nutylėjimai ne tik nesugadina santykių su dailiąja lytimi, bet kartais juos labai nuspalvina. Tai pastebėję vyrai kuo toliau, tuo daugiau atranda savo gyvenime amžino tylėjimo įžadų.

O kad užsipildytų pauzės bendraujant, mintinai išmoksta standartinių patogiųjų frazių paketą, kuris visada tinka ir niekuomet nesugadina santykių. Tokios frazės: mieloji, tu – pati gražiausia; Klube su draugais buvo neįdomu ir liūdna be tavęs…; Kaimynė iš gretimo buto? Sakai, simpatiška? Nepastebėjau… ir taip toliau ir taip toliau. Kad tik mums būtų į temą. Vienintelėms pačioms pačiausioms.

Giliai širdyje žinome, kad tai absoliutus melas. Bandymas nuraminti ir nugesinti karts nuo karto mūsų galvoje užverdančius įtarinėjimus, kai užfiksuojame savo vienintelio NE ŠIAIP žvilgsniuką, nuskersuotą tiesiai tai pačiai simpatiškai kaimynei pavymui.

Tačiau, kaip teigia psichologai, jeigu įžvalgusis gudrusis nutylėtojas nors vieną kartą ims ir pasimaus ant tokio nekalto melo, jau niekuomet nebeatgaus visiško moters pasitikėjimo. Priešingai – net jeigu kartais visai nuoširdžiai išsakys savo pasigėrėjimą savo moterimi, tai bus labai atsargiai priimta ir išsaugota aplanke pavadinimu (DĖL VISO PIKTO NETIKIU). Tačiau dažniausiai nugyvename gražiai ir laimingai iki pensijos, taip ir nesužinodamos savo vyro mažų paslapčių.

Paslaptis Nr. 1. Kaimynė iš gretimo buto iš tiesų yra labai simpatiška

Bet tai visai nereiškia, kad taviškis tik ir galvoja, kaip užmegzti su ja romaną. Jeigu pas jus viskas gerai. Juk tokia vyrų prigimtis – net jeigu yra beprotiškai įsimylėję vieną vienintelę, vis tiek negali nepastebėti gražios moters iš šalies. Šio aplinką skanuojančio radaro neįmanoma išjungti.

Paslaptis Nr. 2. Kartais frazė „einu į futbolo rungtynes“ reiškia ne ką kitą, kaip „aš noriu šiek tiek nuo tavęs pailsėti“

Kartais stabilios kelionės į žvejybą ar nepaaiškinamas noras bet kokiu oru stebėti futbolo rungtynes gali būti tiesioginė nuoroda į tai, kad tavo vyrui trūksta asmeninės erdvės. Jam reikia pailsėti nuo tavęs, nuostabiosios. O pasakyti tai šviesiai tiesiai būtų tas pats, kaip šokti į šniokščiančias audringos jūros bangas nemokant plaukti ir be gelbėjimosi rato. Kas belieka? Belieka improvizuoti ir susigalvoti sau hobi, kurio tu niekada nesuprasi. Tam, kad nenorėtum į žvejybą važiuoti kartu.

Paslaptis Nr. 3. Įsipareigojimai – nuodai vyriškumui

Labai retas vyras, sutikęs savo svajonių moterį, nuo pat pirmos pažinties akimirkos pradeda galvoti apie būsimas vedybas, strateguoja šeimyninio lizdelio sukimo planą ir mintyse dėlioja būsimų vaikų kambario užuolaidų spalvas.

Daugeliui vyriškos giminės atstovų prireiks ištisų mėnesių ar metų, kol jie susitaikys su ta mintimi, kad mylima moteris jau seniai išsižiojusi laukia, kada gi pagaliau jis pasiūlys jai savo ranką ir širdį su visai ateities planais.

Paslaptis Nr. 4. Lyčių lygybė – gerai, bet vyras tiesiog privalo uždirbti daugiau

Medžiotojo ir šeimos aprūpintojėlio sindromas atiteko kaip palikimas dar nuo tų laikų, kai tikras vyras kasdien mosavo kuoka ir vieną po kito tempė namo mamutus. Nusikalę po medžioklės griūdavo stati ant demblio ir laukdavo, kol uoli žmona tuos mamutus apdoros ir skaniai pačirškins. Štai nuo tų laikų taip ir liko – vyras pinigus kala (mamutauja), moteris juos leidžia… Ak, atsiprašome, maistą ruošia, gamina, kepa, verda ir prieskonius derina.

Jeigu laikmečio standartai netyčia pakoreguoja moters veiksmų kryptį ir ji staiga ima pati namo mamutus tempti, santykiai šeimoje gerokai pašlyja. Nes vyrams sunku su tuo susitaikyti. Juo labiau stovėti su samčiu prie puodo jam atrodo nepakeliamai žema. Išskyrus tuos atvejus, jeigu tai yra jo laisvalaikio pomėgis. Po to, kai jis partempė namo mamutą.

Paslaptis Nr. 5. Namų ruoša jiems patinka

Paslaptis aiški – vyrai būna priversti namuose atlikti vieną kitą mūsų primestą pareigą: įkalti vinį į sieną, pataisyti tekantį vandens čiaupą virtuvėje, pasižiūrėti, kas ten su tuo dulkių siurbliu – standartiškai tradiciškai. Ir standartiškai tradiciškai kaip tik tuo metu vyrams atsiranda aibės neatidėliotinų reikalų, o kranas vis kapsi ir kapsi. O tu kapsi vyrui per smegenis. Vietoj to, kad tiesiog iškviestum į namus santechniką.

Ir nieko čia keista. Juk nujaučiame, kad iš tiesų vyrams patinka krapštinėtis namuose. Taip jie pasijunta esą nepakeičiami ir savimeilė jų būna pakutenta švelniai murkiančiu moters balseliu: ak, ir ką aš be tavęs daryčiau – prapulčiau ne kitaip.

Bet kodėl gi jie to viešai nepripažįsta? O gi todėl, kad mes labai greitai galime priprasti ir suvokti, kad namuose yra dar labai daug darbų darbelių, kuriuos mielai perleistume vyrams. Išdulkinti svetainės kilimą, perkabinti užuolaidas, galų gale – pavasarį išvalyti langų stiklus. Juk visur reikia fizinės jėgos. Tad geriau jau iš karto užkirsti kelią visiems tykančiams pavojams, bandant atidėlioti vinies į sieną kalimą bent jau savaitėlei kitai.

Paslaptis Nr 6. Bėgant metams savo antrąją pusę jie myli vis stipriau

Emocionaliai vyras auga maždaug iki 40-50 metų. Bent jau taip teigia psichologai. Ir dauguma vyrų su tuo sutinka, Išskyrus tuos, kurie būtent ties 50-aisiais iš naujo įsimyli. Tuomet augimas tęsiasi kaži kiek ilgiau.

Laikui bėgant vyras atranda savo moteryje naujų savybių, į vertybes pasižiūri kitu kampu, pradeda vertinti tai, kas anksčiau atrodė visai nesvarbu. Tik štai su kalbos dovana jiems kažkaip užtrumpina. Gal todėl, kad per tiek metų jau šimtus kartų kartojo, kad myli, tai dabar jau tyli, nes ir taip viskas aišku.

Paslaptis Nr. 7 . Kartais jie nesupranta, apie ką mes kalbame

Tai viena iš pačių baisiausių vyrų paslapčių. Moteris 15 minučių emocingai šūkalioja virtuvėje, bandydama išryškinti dar vieną gyvenimo tiesą savo akimis. O ką ji norėjo pasakyti tais aikčiojimas šūkčiojimas ir pritarimų reikalavimais – visai neaišku. Kur kas paprasčiau tiesiog linguoti galva ir su viskuo sutikti, nei pabandyti perklausti dar kartą, ką ji turėjo omenyje. Visų pirma sulauktum pasipiktinimo, kad neklausai, ką ji kalba. Visų antra, vėl 15 minučių linguoti galva ir kartoti – tu teisi, mieloji – per sunkus išbandymas. Jau geriau iš karto su viskuo sutikti. Net jeigu netišku, su kuo čia ką tik sutikai. Gal pasirašei mirties nuosprendį savaitgalinėms išvykoms su draugais žvejoti…

Paslaptis Nr. 8. Jie bijo moterų už vairo

Kai už vairo atsisėda moteris, vyrai nejučia sutraukia užpakalio raumenis. Dėl viso pikto, kad galėtų iššokti reikiamu momentu per langą. Na, gal netiesiogiai, bet pasąmonė įjungia visus signalus – būk atsargus, nes ant stabdžio svirties šią akimirką ne tavo paties 45 išmieros koja. Kita vertus, būna akimirkų, kai vairuojanti moteris būna užkeliama ant pjedestalo. Ypač tada, kai nusimato ilgesnis vakarojimas pas draugus prie alaus bokalo, o namo grįžti kažkaip teks. Tuomet neišgirsi šūkčiojimų – ir kur tu taip leki akis išdegus? Kodėl laiku nepersirikiavai? Ar matei, kaip užkirtai tam automobiliui?

Paslaptis Nr. 9 . Visi vyrai svajoja vėl būti 25-erių

Visi tie aikčiojimai, pilni liūdesio gaidelių dėl pro šalį skuodžiančio laiko yra labiau būdingi mums, moterims. Nes kam jau kam, o mums dar viena raukšlelė akių kampučiuose tikrai nereikalinga. Iki skausmo.

Gali neabejoti – vyrai taip pat skaudžiai reaguoja, apžiūrinėdami paskutinio vakarėlio nuotraukas ir matydami, kaip per paskutinius kelerius metus praretėjo palukų kupeta ir ėmė ryškėti pomėgio rimtai pavakarieniauti padariniai. Tik jie nelinkę to viešai afišuoti. Nes galvoja, kad jeigu garsiai neišsakys savo liūdinančių pastebėjimų, tai yra vilties, kad tie pastebėjimai liks neužfiksuoti moters akių.

Paslaptis Nr. 10. Duok jam laisvę ir jis padovanos tau amžinybę

Ta moteris, kuri nuoširdžiai gerbia vyro laisvę, kuriai rūpi jo vidiniai poreikiai, kuri mielai toleruoja jo vyriškus žaidimus ir žaisliukus, turi svarią galimybę visiems laikams pavergti vyro širdį, užrakinti ją devyniomis spynomis, o visus raktelius tarsi prabangų koljė susikabinti sau ant kaklo.

Nes ta, kuri kaip pėdsekys morka akcentuosis ties vyro medžiojimu, šifravimu ir filtravimu, ribojimu dėl viso pikta, draudimu dėl viso pikta, pavyduliavimu dėl viso pikta – tokia moteris ilgai netemps. Tiksliau jis, vyras, su tokia ilgai netemps. Amžinybe čia nekvepia. Nebent paskubintas bilietas į kitą amžinybę.