Verslo planas

2149 0

VERSLO PLANAS

DUONOS IR PYRAGO GAMINIŲ GAMYBA

Uždaroji akcinė bendrovė “Stansta”

Vilniaus 25, Šalčininkai 4090

Laiškams:a.d. Nr. 48, Šalčininkai 4090

Bendrovės prezidentas: Jonas Petraitis

Tel. Ir faksas: 5 – 55 – 55

2005 m. lapkritis

Turinys:

SANTRAUKA 4

VERSLO APRAŠYMAS 5

VERSLO SRITIES APRAŠYMAS 5

VERSLO TIKSLAI, GALIMYBĖS IR ORIENTYRAI 5

PRODUKTO APRAŠYMAS 6

MARKETINGAS 7

RINKOS APŽVALGA 7

KONKURENCIJOS ANALIZĖ 8

MARKETINGO PLANAS 9

GAMYBA 10

TRUMPAS GAMYBOS PROCESO APRAŠYMAS 10

VIETOS ANALIZĖ 11

PATALPOS IR ĮRENGIMAI 12

TIEKĖJAI 12

DARBO JĖGA 13

GAMYBOS SAVIKAINA 14

VADYBA 20

ORGANIZACINĖ FIRMOS STRUKTŪRA 20

RIZIKOS ĮVERTINIMAS 21

GALIMOS PROBLEMOS IR KLIŪTYS 21

FINANSAI 22

REIKALINGAS KAPITALAS IR JO PANAUDOJIMAS 22

FINANSINIŲ PROGNOZIŲ PRIELAIDOS 22

FINANSINĖS ATASKAITOS 24

NENUOSTOLINGUMO ANALIZĖ 33

PRIEDAS 35

Santrauka

Dabar duonos ir pyrago gaminių gamybą yra vienas iš pelningiausių ir populiariausių verslų Lietuvoje. Jums pateiktas verslo planas patvirtina šį teiginį. Palyginti su kiitais verslais, konditerinių produktų gamyba ir pardavimas turi akivaizdžių pranašumų bent jau dėl to, kad tai pirmo būtinumo prekės ir net gi vartotojai negaunantys didelių pajamų, vartoja šias prekes.

Uždaroji akcinė bendrovė “Stansta” dirbs kaip duonos ir pyrago gaminių gamintoja bei realizuotoja. Duonos gaminių vartojimas yra gana didelis. Aukštos kvalifikacijos specialistų pagaminti gaminiai bus geros kokybės, o palankios kainos gundys pirkėjus pirkti būtent mūsų produkciją, o ne konkurentų. Dalyvavimas konditerinių gaminių parodose ir konkursuose padės supažindinti gyventojus su bendrovės gaminama prrodukcija ir praplės vartotojų ratą.

Uždaroji akcinė bendrovė “Stansta”yra kūrimo stadijoje, bus įregistruota Šalčininkų rajono savivaldybėje. Objektas – labai geroje vietoje, netoli nuo miesto centro, prie pat pagrindinės gatvės. Teritorija ir keliai asfaltuoti, kas sudaro geras sąlygas transporto operacijoms atlikti. UAB “Stansta” ti

ikslas yra kuo labiau išplėsti konditerijos gaminių asortimentą. Suprantama, visa tai daroma, kad klientas būtų patenkintas – kuo greičiau galėtų nusipirkti geros kokybės duonos gaminių palankiom kainom.

Pagrindiniai vartotojai yra:

• Vidurinės mokyklos

• Vaikų darželiai

• Parduotuvės

• Individualios prekybos įmonės.

Bendrovė “Stansta” produkciją žada pardavinėti pagal tiesiogines sutartis. Artimiausių laikų savo parduotuvės prie bendrovės rengti nežadama. Žadama bendradarbiauti ne tik su savo rajono parduotuvėmis, bet ir Vilniaus.

Bendrovėje “Stansta” iš pradžių dirbs 12 darbuotojų. Bendras mėnesinis atlyginimas pirmaisiais metais bus 5 700 Lt.

Nenuostolingumo tašką įmonė turėtų pasiekti jau 8 – tą mėnesį. Jau antrais veiklos metais žadama papildyti produkcijos asortimentą ir tokiu būdu padidinti savo apyvartą dvigubai.

Verslo aprašymas

Verslo srities aprašymas

Duonos gaminiai – tai vienas iš dažniausiai žmogaus vartojamų produktų.

Duonos ir pyrago gaminiai – tai iš tešlos kepti produktai. Tešla yra ruošiama iš miiltų, vandens ir valgomosios druskos. Ji pagerinama riebalais, pieno, kiaušinių produktais, cukrumi ir kt. Tešla rauginama raugu arba purenama mielėmis. Duona kepama iš ruginių ir kvietinių miltų, o pyrago gaminiai – tik iš kvietinių. Pyrago gaminiams priskiriami batonai, pynės, bandelės, pyragai. Sumažinto drėgnumo gaminių grupę sudaro riestainiai, džiūvėsiai, traškanti duonelė, šiaudeliai, lazdelės.

Duonos gaminių vartojimas yra gana didelis, o įmonių, kurios užsiima duonos gaminių kepimų, irgi yra daug, todėl, norint išgyventi konkurentiškoje rinkoje, gamintojams reikia nuolat tobulinti gamybą, gerinti gaminių kokybę bei sp

pręsti daugybę šio verslo organizavimo, valdymo ir klientų aptarnavimo problemų.

Bendrovė “Stansta”dirbs kaip duonos ir pyrago gaminių gamintoja bei realizuotoja. Bendrovės darbas neturėtų ypač veikti šios pramonės rūšies Lietuvoje, nes produkcijos paklausa yra didelė, o bendrovės apyvarta nedarys juntamos įtakos visai Lietuvoje gaminamai produkcijai. Kita vertus, bendrovės veiklos neturėtų ypač sąlygoti kiti, nes bus dirbama našiais įrengimais, naudojamos pigios žaliavos, kurių pasiūla bent jau kol kas yra gana didelė.

Verslo tikslai, galimybės ir orientyrai

UAB “Stansta” verslo plano esmė – kuo labiau išplėsti konditerijos gaminių asortimentą. Suprantama, visa tai daroma, kad klientas būtų patenkintas – kuo greičiau galėtų nusipirkti geros kokybės duonos gaminių palankiom kainom. Tai susiję su pagrindiniu bendrovės uždaviniu – duonos ir pyrago produktų gamyba. Dar daugiau – bendrovės tikslas yra tapti viena iš patikimiausių ir populiariausių kepyklų ne tik savo rajone, bet ir už jo ribų.

Sklandžiam darbui didelę reikšmę turi darbuotojų kolektyvas, kuriam turi būti sudaromos geros darbo sąlygos: tvarkinga darbo aplinka, platus infrastruktūrų tinklas, geras atlyginimas ir t. t.

Artimiausi tikslai apibrėžiami taip:

• Kuo greičiau pasiekti lūžio tašką;

• Papildyti asortimentą;

• Per dvejus metus pasiekti, kad firmos apyvarta padidėtų dvigubai, kartu būtų patenkinti visi klientų kokybės reikalavimai;

• Ypatinga dėmesį skirti personalo mokymui ir gerovei.

Produkto aprašymas

Bus gaminami konditerijos gaminiai:

• Bandelės su aguonomis, su cinamonu, su džemu, su

u varške, su razinomis;

• Batonai;

• Duona;

• Juostelės;

• Keksai su razinomis;

• Pynutės;

• Pyragai su cinamonu, su varške ir razinomis, su džemu.

Aukštos kvalifikacijos specialistų pagaminti gaminiai bus geros kokybės, o palankios kainos gundis pirkėjus pirkti būtent mūsų produkciją, o ne konkurentų. Dalyvavimas konditerinių gaminių parodose ir konkursuose padės supažindinti gyventojus su bendrovės gaminama produkcija ir praplės vartotojų ratą.

Produkcijos asortimento sąrašas pridedamas priede.

Marketingas

Rinkos apžvalga

Pagrindiniai produkcijos vartotojai:

• Parduotuvės

• Individualios prekybos įmonės

• Vidurinės mokyklos

• Vaikų darželiai

• Kavinės

Duonos ir pyrago gaminiai – pirmo būtinumo prekės, dėl to paklausa šioms prekėms ne mažėja, o didėjant gyventojų skaičiui, nuolat didėja.

Vienintelis veiksnys, kuris gali neigiamai atsiliepti pardavimuose, nepakankamai gera gyventojų ekonominė padėtis dėl aukšto nedarbo lygio rajone (apie 20 %). Bet pagal amerikiečių psichologo A. Maslovo teoriją visi žmonės priklauso vienai iš penkių poreikių piramidės pakopų. Dauguma mūsų rajono žmonių yra piramidės vidurinėje pakopoje, o gal ir žemiau, dėl to galime tikėtis didesnės apyvartos, nes prekė skirta žemesnei pakopai priklausantiems žmonėms. Todėl viena svarbiausių sėkmingo pardavimo sąlygų yra mažesnė nei konkurentų kaina, ką mes ir žadame padaryti.

Konkurencijos analizė

Konkurentus galima suskirstyti į dvi pagrindines grupes: stambias, buvusias valstybines kepyklas ir smulkias bei vidutines privataus kapitalo įmones.

Vienas svarbiausių ir rimčiausių konkurentų AB “Vilniaus duona”. Tai stambi bendrovė, siūlanti didelį produktų asortimentą. Bet vienas iš trukumų – dėl gana didelio at

tstumo (daugiau nei 60 km.) atsiranda sunkumų su pristatymų.

Dar vienas rimtesnių konkurentų – V.Į. “Šalčininkų duonos kepykla”. Jos prekių asortimentas yra gana platus. Bet dėl nepakankamų vadybininkų žinių, blogai organizuoto marketingo, prastos reklamos ir prasto įvaizdžio rinkoje, ši kepykla neturėtų suteikti daug nemalonumų.

Nemažą įtaką verslui dabar gali daryti įsteigtos mažos ir vidutinio privataus kapitalo kepyklos, kurios pajėgia greitai reaguoti į rinkos poreikių kitimą, tačiau daugumas jų naudoja senus įrengimus, dėl ko produktų kokybė yra žymiai prastesnė ir siūlomas prekių asortimentas nėra platus. Trumpai aptarsiu pagrindines konkurentų siūlomų prekių kainas.

AB “Vilniaus duona”

Batonai – 0,90 Lt.

Palangos duona – 1,48 Lt.

Bočių duona – 2,96 Lt.

Bandelės su įdaru – 0,50 Lt.

Vilniaus duona – 2,15 Lt.

Pjaustinis batonas – 0,94 Lt.

Vaniliniai traškučiai – 2,19 Lt.

Duona sumuštiniams – 0,99 Lt.

V. Į. Šalčininkų duonos kepykla

Batonai – 0,90 Lt.

Pynutė -1,20 Lt.

Palangos duona – 1,60 Lt.

Šalčininkų duona – 1,40 Lt.

Dainavos duona – 1,35 Lt.

Kaimiška duona – 1,42 Lt.

Linkevič IĮ

Batonai – 0,90 Lt.

Kaimiška duona – 1,45 Lt.

Riestainiai – 0,23 Lt.

Bandelės su įdaru – 0,50 Lt.

I Margevičienės IĮ

Bandelės – 0,50 Lt.

Pynutė – 1,30 Lt.

Batonai – 0,60 Lt.

Keksai – 1,40 Lt.

G. Bašinsko firma “Mentora”

Pyragai – 2,20 Lt.

Duona “Bajorų” – 1,47 Lt.

Duona “Kauno” – 1,40 Lt

Bandelės – 0,80 Lt.

Duona “Palangos” – 1,62 Lt.

UAB “Ikris”

Duona – 1,30 Lt.

Pyragas – 1,90 Lt.

Batonas – 1,19 Lt.

Bandelės – 0,26 Lt.

Marketingo planas

Pardavimo strategija

Bendrovė “Stansta” produkcija žada pardavinėti pagal tiesiogines sutartis. Artimiausių laikų savo parduotuvės prie bendrovės rengti nežadame.

Savo produkciją ruošiamės siūlyti visoms vidurinėms mokykloms, darželiams. Žadame bendradarbiauti ne tik su savo rajono parduotuvėmis, bet ir Vilniaus. Vienas didžiausių Vilniaus vartotojų būtų UAB “VP Market”.

Kainodaros strategija

Nustatant produkcijos kainą, bus įvertinama produkcijos savikainą ir ypač stebima padėtis rinkoje. Bendrovė savo produkciją žada pardavinėti šiek tiek mažesnėmis kainomis negu nusistovėjusios rinkoje ir laimėti didesnių apimčių. Konkurentų analogiškų prekių kainos pateiktos konkurencijos analizės skyriuje.

Pirkėjams didmenininkas esantiems Vilniuje kainos bus šiek tiek mažesnės negu vietinėms įmonėms, tam kad pritraukti nutolusius klientus.

Reklama ir rėmimas

Didžioji produkcijos dalis turėtų būti parduodama sudarant tiesioginius sandorius, todėl reklamai nebus skiriama daug lėšų.

Žadama dalyvauti konditerinių gaminių parodose ir konkursuose, ir tokiu būdu supažindinti vartotojus su siūlomu produkcijos asortimentu ir jos kokybe.

Gamyba

Trumpas gamybos proceso aprašymas

Duonos ir pyrago gaminiai kepami iš kvietinių ar ruginių miltų. Tešlos įmaišas užmaišomas porcijomis maišytuve su stacionariu kubilu. Paruoštas įmaišas paprastai sunaudojamas kelioms porcijoms tešlos. Kad neperrūgtų, įmaišą reikia suvartoti per 2 valandas. Paruošta tešla apdorojama mechaniškai – leidžiama per valcus. Valcuota tešla esti plastiškesnė, vienalytė, joje tolygiau pasiskirsčiusios papildomos žaliavos. Valcuoti tešlos gabalai yra paliekami pirmo atsistovėjimo spintoje 10-30 minučių rūgti. Pusgaminiai formuojami tešlos gaminimo – formavimo mašina. Įvairių rūšių pusgaminiams formuoti mašinoje yra keičiamos darbo dalys, kurios skiriasi kanalų skaičiumi, valiojimo įvorių, kreiptuvų ir numetiklių skersmeniu.

Tešlos pusgaminių formavimo kokybė priklauso nuo to, kaip sureguliuota mašina, nuo jos techninės būklės ir tešlos savybių.

Suformuoti pusgaminiai sudedami ant metalinių lapų. Pusgaminiai kildomi antro atsistovėjimo spintoje su trijų lentynų lopšiais. Iškilę pusgaminiai plikomi žemo slėgio garu specialiose garo kamerose 96-98 ºC temperatūroje.

Pusgaminiai kepami plikymo – kepimo agregatuose, susidedančiuose ir plikymo kameros ir krosnies.

Iš krosnies gaminiai transporteriais patenka ant stalo. Ataušinami. Pakuojami į polietileno paketus.

Gamybos procese galima būtų išskirti tokius pagrindinius procesus:

• Tešlos formavimas

• Suformuotų pusgaminių kildymas

• Tešlos pusgaminių plikymas

• Kepimas

• Gaminių pakavimas ir laikymas

Vietos analizė

Visi pagrindiniai gamybiniai pastatai ir įrengimai yra Šalčininkuose, netoli nuo miesto centro, prie pat pagrindinės gatvės, priešais viena pagrindinių parduotuvių. Teritorija ir keliai asfaltuoti, kas sudaro geras sąlygas transporto operacijoms atlikti.

Teritorija aptverta, apšviesta. Visą parą budi sargai.

Patalpos ir įrengimai

Patalpos gamybai nuomojamos pagal panaudos sutartį iš fizinio asmens. Patalpos užima 238 m2 – 0,030 ha. Patalpų nuomos suma per mėnesį 800 Lt. Buvo reikalingas eilinis remontas, kuris kainavo 2000 Lt. Samdomi darbuotojai atliko remontą pagal darbo sutartį.

Dalį įrengimų buvo nusipirkta aukcione, o visas kepimo krosnys buvo atvežtos iš Lenkijos. Į kainą buvo įskaitomos transporto išlaidos ir visos išlaidos, susijusios su prekių atgabenimu į įmonę.

Kepimo krosnys 4 vnt. – 500 Lt.

– 20 000 Lt.

– 16 000 Lt.

– 8 800 Lt.

Šaldytuvas 1 vnt. – 800 Lt.

Tešlos maišytuvas 1 vnt. – 800 Lt.

Agregatas 1 vnt. – 3 500 Lt.

Katilas 1 vnt. – 1 096 Lt.

Įpakavimo įrengimas 2 vnt. – 805 Lt.

– 1 200 Lt.

Stalai 4 vnt. – 200 Lt. (kiekvienas)

Svarstyklės 1 vnt. – 127 Lt.

Spintos 3 vnt. – 350 Lt. (kiekvienas)

Kibirai, padėklai, dėžės, peiliai, lopetėlės, pirštinės ir t.t.

Transportas

Nuosavas transportas:

F. Volswagen VLT – 6000 Lt.

Mersedesas MB– 100 – 3 600 Lt.

Tiekėjai

M. Čepulionio firma (Vilnius) – pagerintojas – kaina 6,20 Lt.

A. Petkausko ind įm. (Vilnius) – kiaušiniai – kaina 0,2246 Lt.

AB “Sema” – mielės – kaina – 2,85 Lt.

UAB “Mileglė” – miltai ruginiai pasijoti – 0,64 Lt. – 1 kg.

– miltai ruginiai sijoti – 0,82 Lt. – 1 kg.

– aliejus rapsų rafinuotas – 2,22 Lt.

– Obuolių marmeladas – 2,84 Lt.

– Margarinas “Nova” – 2,58 Lt.

– Razinos – 4,23 Lt. (1 kg)

– Druska maišuose po 50 kg. – 0,255 Lt.

– Cukrus (maltas) – 2,88 Lt.

– Vanilinis cukrus – 63,56 Lt. (1 kg.)

UAB “Minaita” – miltai ruginiai sijoti – 800 Lt (1 t.)

– miltai ruginiai pasijoti – 570 Lt. (1 t.)

– miltai kvietiniai 1 R. – 900 Lt. (1 t.)

– miltai kvietiniai 2 R. – 920 Lt. (1 t.)

AB “Varėnos pieninė “ – varškė – kaina – 4,80 Lt.

UAB Baltic Pack – plėvelė – 450 ilgis 1500 m./ 9 rul. – kaina 67,7966 Lt.

– plėvelė 500 ilgis – 1500 m/ 9 mikr. rul. – kaina 78,8136 Lt.

ABF Lietuvos tara – lipdukai

Darbo jėga

Projektui įgyvendinti UAB “Stansta” reikės 12 darbuotojų. Atlyginimai numatyti tokie.

Pareigos Atlyginimas

Direktorius 800 Lt.

Buhalteris 600 Lt.

Technologė 430 Lt.

Vairuotojas 430 Lt.

Vairuotojas 430 Lt.

Kepėja 430 Lt.

Kepėja 430Lt.

Kepėja 430 Lt.

Kepėja 430 Lt.

Fasuotojas 430 Lt.

Fasuotojas 430 Lt.

Fasuotojas 430 Lt.

Numatoma dirbti viena pamaina, t.y. 8 val. per parą. Prireikus, jei bus didesnis produkcijos poreikis, bus dirbama dviem pamainomis ir papildomai samdoma darbininkų. Dabar laisvos darbo jėgos yra pakankamai, todėl jokių problemų neturėtų kilti.

Bendras v

. . .

Sąnaudų prognozė antrais metais. Labiausiai tikėtinas variantas.

Pavadinimas 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 per metus

Darbo užmokestis 5700 5700 5700 5700 5700 5700 5700 5700 5700 5700 5700 5700 68400

Soc. draudimas 1710 1710 1710 1710 1710 1710 1710 1710 1710 1710 1710 1710 20520

Amortizacija 450 450 450 450 450 450 450 450 450 450 450 450 5400

Nuoma 800 800 800 800 800 800 800 800 800 800 800 800 9600

Ryšiai 300 320 320 290 300 280 300 310 310 300 300 315 3645

Reklama 200 150 150 140 130 130 120 110 100 100 100 120 1550

Žaliavos 21483,874 22073,494 22773,206 23155,041 23822,178 24545,695 25109,985 26062,227 26948,586 27722,576 28633,153 29639,23 301969,245

Komunalinės ir energetinės sąnaudos 700 700 600 400 350 300 250 250 300 350 500 600 5300

Viso sąnaudos 31343,874 31903,494 32503,206 32645,041 33262,178 33915,695 34439,985 35392,227 36318,586 37132,576 38193,153 39334,23 416384,245

Pardavimų prognozė antrais metais (Lt) Labiausiai tikėtinas variantas

Pavadinimas 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 per metus

Pyragas su varške ir razinomis 2040 2040 2100 2100 2160 2220 2280 2400 2520 2520 2640 3000 28020

Dainavos duona 3048 3048 3111,5 3175 3175 3302 3302 3365,5 3429 3556 3556 3810 39878

Bandelės 12600 12600 12750 12900 12900 13200 13200 13500 13800 13800 14100 14400 159750

Pynutė 5900 5900 6195 6195 6490 6490 6785 7080 7080 7670 7965 8260 82010

Pyragas su razinomis 2200 2200 2310 2420 2530 2640 2860 2970 2970 3080 3190 3300 32670

Batonas 9840 10000 10240 10400 10560 10720 11040 11280 11440 11600 11840 12000 130960

Naminė duona 3640 4550 4550 4550 4680 4810 4940 5330 5460 5850 5980 6110 60450

Pyragas su cinamonu 2400 2400 2520 2640 2760 2880 2880 3000 3240 3480 3600 3600 35400

Batonas su razinomis 7650 8075 8500 8925 9435 9775 10030 10285 10625 10880 11475 11900 117555

Pyragas su džemu 1680 1800 1920 2040 2280 2400 2640 2820 2880 3120 3360 3600 30540

Juostelė 559,2 559,2 605,8 605,8 652,4 699 699 745,6 838,8 838,8 885,4 932 8621

2×60 gr. bandelės 2655 2773 2832 2891 2950 3068 3186 3304 3422 3540 3717 3835 38173

Keksai su razinomis 675 675 765 810 900 945 1035 1080 1170 1305 1395 1530 12285

Plikyta duona 1320 1716 1848 2112 2376 2772 3168 3432 3564 3696 3828 3960 33792

Suma 56207,2 58336,2 60247,3 61763,8 63848,4 65921 68045 70592,1 72438,8 74935,8 77531,4 80237 810104

Pelno ataskaita 1 metais (labiausiai tikėtinas variantas)

Pavadinimas 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 per metus

Pardavimas 10150,6 10932,2 12071,2 13300,8 14863,1 17852,9 20813,7 24551 27655,6 31316,9 33752,2 35828,2 253010,4

Veiklos sąnaudos 18057,282 18518,474 18960,384 19415,551 20238,6345 21587,053 22911,9815 24578,84 26133,247 27837,0155 29194,934 30289,924 277723,3205

Veiklos pelnas (nuostolis) -7906,682 -7586,274 -6889,184 -6114,751 -5375,5345 -3734,153 -2098,2815 -27,84 1522,353 3479,8845 4557,266 5538,276 -24712,9205

Grynasis pelnas (nuostolis) -7906,682 -7586,274 -6889,184 -6114,751 -5375,5345 -3734,153 -2098,2815 -27,84 1522,353 3479,8845 4557,266 5538,276 -24712,9205

Pelno ataskaita 2 metais (labiausiai tikėtinas variantas)

Pavadinimas 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 per metus

Pardavimas 56207,2 58336,2 60247,3 61763,8 63848,4 65921 68045 70592,1 72438,8 74935,8 77531,4 80237 810104

Veiklos sąnaudos 31343,874 31903,494 32503,206 32645,041 33262,178 33915,695 34439,985 35392,227 36318,586 37132,576 38193,153 39334,23 416384,245

Veiklos pelnas (nuostolis) 24863,326 26432,706 27744,094 29118,759 30586,222 32005,305 33605,015 35199,873 36120,214 37803,224 39338,247 40902,77 393719,755

Grynasis pelnas (nuostolis) 18896,127 20088,856 21085,511 22130,256 23245,528 24324,031 25539,811 26751,903 27451,362 28730,45 29897,067 31086,105 299227,013

Ekonominiai rodikliai (Labiausiai tikėtina prognozė)

Metai I II

Mėnesiai I VI XII VI XII

Pelningumo rodikliai

Pardavimo pelningumas 17% 32% 42% 56% 62%

Grynasis pelningumas -78% -21% 15% 37% 39%

Finansų struktūros rodikliai

Skolos – nuosavybės koeficientas 0,59 0,57 0,54 0,48 0,44

Nenuostolingumo analizė

Iš aukščiau pateiktų skaičiavimų ir pavaizduoto grafiko matyti, kad pardavimo apimtys pagal labiausiai tikėtiną prognozę nenuostolingos veiklos ribą turėtų pasiekti 8– tą mėnesį.

Kitais metais, ženkliai padidėjus pardavimo apimčiai, nenuostolingų pardavimų apimtys turėtų smarkiai mažėti. Ir jau antrais metais bendrovė turėtų metų pabaigoje gauti pelną.

Priedas

Produkcijos asortimentas

Prekės pavadinimas Standartas Kaina Lt

Bandelė su aguonomis 60 gr.

Bandelė su cinamonu 60 gr.

Bandelė su džemu 60 gr.

Bandelė su varške 60 gr.

Batonas su razinomis 400 gr.

Batonas 400 gr.

Dainavos duona 0,800 kg.

Juostelė 1 kg.

Naminė duona 800 gr.

Pyragas su cinamonu 400 gr.

Pyragas su razinomis 350 gr.

Pyragas su varške ir razinomis Bandelė su kakava 60 gr.

Pynutė 220 gr.

Pyragas su džemu 350 gr.

LST 878 – 97

LST 878 – 97

LST 878 – 97

LST 878 –97

LST 1083 – 91

LST 1083 – 91

LST 1129 – 97

LST 1129 – 97

LST 878 – 97

LST 878 – 97

LST 878 – 97

LST 878 – 97

LST 802 – 91

0,30

0,30

0,30

0,30

0,85

0,80

1,27

4,66

1,30

1,20

1,10

1,20

0,30

0,59

1,20

Join the Conversation

×
×