Verslo planas. Arbatinė

VILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETAS

KŪRYBINIŲ INDUSTRIJŲ FAKULTETAS

VERSLO PLANAS

UAB „infiniTEA“

Atliko:

Priėmė:

Vilnius, 2015

TURINYS

VILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETAS 1

VERSLO PLANO IDĖJA IR JOS APRAŠAS 4

MŪSŲ IDĖJOS IŠSKIRTINUMAS 6

MARKETINGO PLANAS 7

VERSLO MODELIS 17

ORGANIZACINĖ STRUKTŪRA 20

FINANSINIS PLANAS 22

IŠVADOS 27

LENTELIŲ SĄRAŠAS

Lentelė 1. Tiekėjų analizė 12

Lentelė 2. infiniTEA analizė 14

Lentelė 3. Išlaidos patalpų įrengimui 22

Lentelė 4. Nekintančios išlaidos 23

Lentelė 5. Meniu 24

Lentelė 6 Mėnesio pelnas (Maksimalus, vidutinis, minimalus) 25

Lentelė 7. Finansai 25

Lentelė 8. Metinės išlaidos 26

ĮVADAS

Vis dažniau Lietuvoje plečiasi ir populiarėja maisto pramonė bei įstaigos, kurios užsiima viešuoju maitinimu, taip jos gauna pelno bei stengiasi patenkinti vartotojų poreikius. Šalyje daugėja kavinių, restoranų bei kitų viešo maitinimo vietų, kuriose plėtojamas verslas ir siekiama gauti tikėtos naudos.

Šiame darbe smulkiai aprašyta mūsų įmonės „infiniTEA“ veikla, planai, kurių pagalba bus galima įgyvendinti verslo idėją. Kiekvienas pradedantysis verslininkas privalo turėti savo verslo planą, kuris palengvina įdėjos plėtojimą bei įgyvendinimą.

Darbo tikslas – parengti „infiniTEA“ verslo planą.

Darbo uždaviniai:

Apibūdinti verslo idėją;

Apžvelgti verslo idėjai parengti būtinus aspektus;

Įvertinti galimą riziką ir pavojus.

VERSLO PLANO IDĖJA IR JOS APRAŠAS

Kiekvienas žmogus ne kartą gyvenime yra susimąstęs apie nuosavą verslą. Viskas atrodytų ne taip sudėtinga, jei ne idėja, kuri privalo būti išskirtinė ir patraukianti kitų dėmesį, kad verslas taptų sėkmingas. Geriausios idėjos gimsta visai netikėtai arba tuomet, kai tau ko nors trūksta.

Mūsų mintis verslo planui gimė būtent tada, kai supratome, kokios vietos Vilniuje dar nėra. Jauni žmonės labai dažnai sako, jog norėtų nueiti į kokią nors vietą pasisėdėti ir išgerti puodelį kvapnios arbatos, tačiau dažniausiai kavinės arba arbatinės būna sausakimšos žmonių. Dar didesnė problema iškyla tuomet, kai žmogus nori ramiai pasisėdėti, pasimokyti, tačiau aplinkui keliamas triukšmas, atbaido jį nuo tokių vietų. Atsižvelgdamos į šią problemą, nusprendėme, kad būtų neįprasta atidaryti arbatinę/kavinę, kuri turėtų ne vieną bendrą erdvę, o daug atskirų, jaukių, skirtingo išplanavimo kambarėlių, kur žmogus galėtų gurkšnoti arbatą netrukdomas jokio šurmulio ar aplinkinių žvilgsnių, taip pat susitikti su draugais ir smagiai praleisti laiką arba aptarti svarbius reikalus. Dar vienas dalykas, dėl kurio ši vieta bus išskirtina, tai arbatos meniu. Klientai galės atsigerti ne tik įprastos lipton, loyd ar dilmah arbatų, didžiausią meniu dalį sudarys natūralių žolelių bei uogienių arbatos, iš kurių gausos kiekvienas atras savo mėgstamiausią. Žinoma, nepamiršime ir tų žmonių, kurie yra tikri kavos mėgėjai, ir mieliau renkasi ją. Jiems pateiksime pagrindinių kavų meniu: juoda, espresso, latte, cappuccino bei mocha. Praalkusiems, taip pat rasime ką pasiūlyti. Arbatinėje/kavinėje rasite įvairių užkandžių, pavyzdžiui, sausainių, bandelių, keksiukų. Tiems kas norės pasistiprinti labiau, pasiūlysime įvairių sumuštinių ar salotų indelyje.

Ne tik arbatinės pavadinimas, bet ir interjeras bei personalas aiškiai kurs jaunatvišką atmosferą. „infiniTEA“ padavėjais dirbs studentai, kurie galės gauti praktikos ir patirties šioje srityje bei užsidirbti papildomų pinigų. Aplinka bus gana erdvi, kad klientai galėtų jaustis laisvai. X interjeras išsiskirs minimalistiniu stiliumi, šviesiomis erdvėmis. Bus naudojamos tik kruopščiai atrinktos detalės, pavyzdžiui išskirtinų formų šviestuvai, meniški paveikslai.

Svarbu apžvelgti ir mūsų konkurentus. Manome, kad tai būtų dažnai jaunimo lankomos vietos, tokios kaip: „Coffee inn”, „Caif cafe”, „Vero Cafe”, „Hesburger”, bei „Mc Donalds”.

Mūsų misija – įkurti tokią vietą, kurioje studentas ar moksleivis galėtų pasijusti kaip namuose. Norime vartotojui garantuoti maksimalų poreikių patenkinimą, nepriekaištingą paslaugų kokybę ir malonų pasibuvimą jaukioje aplinkoje.

Mūsų vizija – geriausia vieta Vilniuje atsigerti skanios, natūralios arbatos, smagiai praleisti laiką ar tiesiog ramiai pasimokyti jaukioje atmosferoje.

Mūsų tikslas – įgyvendinti šią idėją, kuri teiktų pelną bei klientai būtų patenkinti teikiamomis paslaugomis ir norėtų vėl sugrįžti pas mus.

Per paskutiniuosius kelerius metus Lietuvoje pagausėjo kavinių bei užkandinių. Jų sėkmė labiausiai priklauso nuo buvimo vietos, tinkamai vykdomos kainų politikos bei kultūringo aptarnavimo. Šioje verslo šakoje tvyro labai didelė konkurencija, nes steigti barus, kavines, restoranus tapo madinga. Ne paslaptis, kad didžiausią pelną šiuo metu gauna viešojo maitinimo taškai, prekiaujantys greitais užkandžiais. Jie ypač populiarūs jaunimo tarpe, būtent todėl tai ir gali kelti didžiausią riziką mūsų verslui.

Ketiname dirbti nuo 12:00 iki 24:00, kadangi šis laikas puikiai atspindi jaunimo poreikius ir suteikia mums pranašumą prieš tokias kavines, kaip „Coffee inn”, ar „Caif cafe”.

MŪSŲ IDĖJOS IŠSKIRTINUMAS

Pirmuosius metus arbatinė „infiniTEA“ nuomosis patalpas Vilniaus centre, tačiau ateities planuose turime viziją pirkti patalpas, atsižvelgdami į tai, kiek pelno atneš mūsų verslas. Nuomojamose patalpose ketiname įrengti apie 10-15 atskirų erdvių. Manome, jog „infiniTEA“ bus puiki vieta jaunimui, t.y. moksleiviams ir studentams, kurie norės nors trumpam atsikvėpti arba kaip tik atlikti susikaupusius darbus. Juk dauguma jų gyvena bendrabučiuose, kuriuose visuomet gausu žmonių ir susikaupti yra kur kas sunkiau. Būtent todėl mūsų įmonė ir orientuosis į 16-24 metų žmones.

Mūsų verslo idėja išsiskirs iš kitų tuo, jog tai bus vieta su visiškai atskirtomis ~3x3m zonomis, kurių interjeras nebus vienodas. Kiekviena erdvė bus įrengta skirtingai, pagal tam tikrus vartotojų poreikius. Pavyzdžiui, jei žmogus norės ramiai pasisėdėti vienas ir pasimokyti, galės iš anksto užsirezervuoti norimą kambarį. Erdvės bus įvairių tipų: mokymosi zona (vieta, kur gali mokytis vienas), grupinio darbo zona (vieta, kur darbus gali atlikti keli žmonės) draugų zona (vieta, skirta smagiai pasibūti su draugais, paplepėti, pažaisti stalo žaidimus).

Taigi, atskrios erdvės yra pagrindinis dalykas, dėl kurių mūsų įmonė skirsis nuo jau esančių rinkoje.

Dar kitas dalykas, dėl kurio verta pasirinkti „infiniTEA“, tai plati arbatų įvairovė. Ketiname gaminti arbatas iš įvairių naminių uogienių: braškių, žemuogių, slyvų, vyšnių, aviečių, mėlynių, spanguolių, juodųjų serbentų, bruknių, agrastų, gervuogių, persikų. Taip pat klientai galės pasimėgauti ir natūraliomis žolelių arbatomis, pavyzdžiui: mėtų, šaltalankių, čiobrelių, ramunėlių, liepžiedžių, aviečių, žemuogių, serbentų lapelių, medetkų, šalavijų ir melisos. Būtent dėl šios, didelės įvairovės, tikimės, jog klientai atras savo mėgiamą gėrimą ir tai vers juos sugrįžti ne kartą atgal.

Dar vienas privalumas yra tas, jog žmogus iš anksto galės užsirezervuoti sau patinkančia erdvę už minimalų mokestį, t.y. už 3 eurus. Taigi, jei klientas bus suplanavęs tam tikrą pasibuvimą su draugais, bus galimybė su mumis susisiekti telefonu ir užsiimti norimas vietas, nurodant kiek maždaug laiko jis ten ketina užsibūti.

Kaip ir minėjome anksčiau, praalkę klientai taip pat neliks nuskriausti. Mūsų arbatinėje bus įvairių sausainukų, kepinių, kuriuos žmonės galės nusipirkti priėję prie baro.

MARKETINGO PLANAS 1.1MAKROAPLINKA 1.1.1IDĖJA KAIP GALIMYBĖ

Taigi, kaip jau žinome, galimybė yra kur kas daugiau nei idėja, ji turi būti patraukli, pateikta tinkamu laiku, ilgalaikė ir teikianti naudą klientui. Būtent apie tai ir galvojame, kurdami ši verslą. Jo patrauklumas atsispindi galimybėje laiką leisti visiškai atskirtose erdvėse, pritaikytose pagal skirtingus klientų poreikius. Manome, kad tai būtų puiki vieta šiuolaikiniam jaunimui, kadangi tokių erdvių beveik nėra. Nors ir laikui begant, dėl savo amžiaus klientai greičiausiai keistųsi, mūsų vieta išliktų gerai žinoma, nes vis atsirastų jaunų žmonių, kurie pas mus lankytųsi. Taip pat ši galimybė turėtų pridėtinę vertę vartotojams, juk jie galės leisti laiką visiškai privačiai.

***

Svarbu labai nuosekliai išanalizuoti aplinką ir suprasti ar mūsų paslauga būtų reikalinga. Kadangi mūsų įmonė orientuojasi į jaunus žmones, tyrimą ketiname atlikti viename iš universitetų, pavyzdžiui, Vilniaus Gedimino technikos universitete. Ketiname apklausti didžiąją dalį studentų, išsiaiškinti ar tokia vieta patrauktų jų dėmesį, ar tenkintų esamos kainos ir ar pasirinktų mūsų arbatinę mokymuisi ar tiesiog smagiam laiko praleidimui. Išsiaiškinę atsakymus į šiuos klausimus, pasidarytų aiškiau ar „infiniTEA“ būtų naudinga ir reikalinga.

Aplinkas galima sugrupuoti taip:

Ekonominė

Socialinė

Politinė ir teisinė

Technologinė

1.1.2EKONOMINĖ APLINKA

Steigiant nuosavą verslą vienas iš svarbiausių rodiklių – ekonomika. Kiekviena pradedančioji įmonė privalo išsiaiškinti esamą ekonomikos padėtį ir numatyti galimas grėsmes. Šią padėtiį nurodo tokie rodikliai kaip bendras vidaus produktas (BVP), gyvenimo lygis, darbingumas, užimtumas ir kiti.

2015-ųjų BVP augimo prognozės pastaruoju metu nuolat keičasi. Praėjusį rugsėjį ekspertai prognozavo, kad 2015 m. BVP padidės 3,2-3,5%. Bet įsigalint sankcijoms prieš Rusiją, vis labiau smunkant jos ekonomikai ir lėtėjant euro zonos vystymuisi, augimo prognozės vis mažėjo. Dabar skaičiuojama, kad šiemet Lietuvos ūkis paaugs apie 2,6-3%, nors šių metų valstybės biudžeto projektas numato 3,2-3,4% augimą. Tad Lietuvos BVP šiemet veikiančiomis kainomis turėtų pasiekti 36,8-37,8 mlrd. Eur.

Metinė infliacija turėtų siekti apie 0,7-1,1%. Nedarbas metų pabaigoje – 9-9,5%. Vidutinio priskaičiuotojo darbo užmokesčio augimas per metus pasieks 5% ir 2015 m. pabaigoje jis bus ne mažesnis kaip 730 Eur.

Pagal šiuos „Verslo žinių” rodiklius, galime teigti, kad Lietuvos ekonominė padėtis gerėja, o tai juk gali nulemti sėkmę mūsų įmonei.

Nepaisant šių rodiklių, VISU PIRMIAUSIA NORETUME PAKALBETI APIE EKONOMINE APLINKA NORS LIETUVOJE EKONOMINE PADETIS GEREJA, privalome pamąstyti ir apie galimas grėsmes, pavyzdžiui, kas nutiktų jei Lietuvoje įvyktų ekonominė krizė. Mūsų manymu, svarbiausia į verslą žvelgti realistiškai, tačiau reikia nepamiršti ir užsibrėžtų tikslų bei svajonių. Galvojame, jog visas problemas pavyktų išspręsti, juk svarbiausia ne problema, o požiūris į ją ir greita reakcija. Norint išvengti krizės, visų svarbiausia yra stebėti vyraujančias tendencijas ekonomikos srityje, turėti patikimą darbo komandą. Itin svarbu nepasimesti nelaimės atveju, objektyviai vertinti situaciją ir ieškoti teisingų sprendimų, kurie vestų į priekį ir neleistų pasiduoti.

Jei iškiltų nesklandumų su turimais tiekėjais, esame numatę kitų alternatyvų, pavyzdžiui, jei „MAXIMA BAZĖ” atsisakytų mums tiekti produktus, galėtume pasirašyti sutartis su „NORFA”, ar „PROMO Cash&Carry” . Kalbant apie arbatas, Lietuvoje irgi yra ne mažas pasirinkimas, todėl, manome, kad galėtume rasti sau tinkamas.

1.1.3SOCIALINĖ APLINKA

Kuriant viešojo maitinimo įstaigą, reikia labai atkreipti dėmesį į daugelį socialinių bei kultūrinių rodiklų, kurie turi didelę įtaką įmonės veiklai.

Didelis emigracijos skaičius, turi didelę įtaką vartotojų kaitai, kadangi mažėjant šalies gyventojų – mažėja ir jaunųjų lankytojų.

Taip pat didelę įtaką daro gyventojų kvalifikacija, jų pragyvenimo lygis, gaunamos pajamos, nuo kurių priklauso, koks lankytojas ateis į viešojo maitinimo įstaigą bei kiek galės išleisti pinigų. Kadangi mūsų klientai bus jauni žmonės, didelę įtaką turės tėvų gaunamos pajamos, ir dalis, kuri tenka jų vaikams. Būtent dėl šio rodiklio kainas parinkome kuo prieinamesnes jaunam žmogui.

Taip pat ir darbo rinkoje esanti pasiūla keičia aplinką, kadangi mažiau uždirbantys tėvai gali retai leisti savo vaikams apsilankyti įvairiose užkandinėse, kadangi tam neturi lėšų, priešingai, nei daugiau uždirbantys asmenys.

1.1.4TECHNOLOGINĖ APLINKA

Spartėjant besivystančiai technologijai, šalies valdžia taip pat nenori atsilikti nuo tokių tobulėjimų, dėl to palankiai žiūri į naujas galimybes, atliekamas įvairių technologijų pagalba. Valdžia skiria kuo daugiau dėmesio naujovių įdiegimui, skiria tam tikras lėšas, kad visuomenė būtų tinkamai aprūpinta ir efektyviai vykdytų darbus, šių technologijų pagalba, kurios palengvina, paspartina bei atlieka teigiamą poziciją visoms galimoms veikloms atlikti.

Ypatingai platėja internetinio pasaulio galimybės. Kadangi internetas tampa neatsiejama žmogaus dalimi, yra stengiamasi, kuo daugiau funkcijų atlikti jo pagalba, kas sutaupo daug laiko. Žmogus gali atsiskaityti už paslaugas internetu ir panašiai.

Taip pat didelis dėmesys yra skiriamas naudojimuisi banko kortelėmis. Tai iš esmės yra saugiau, kadangi žmogui nereikia nešiotis grynųjų pinigų, užtenka pasinaudoti kortele. Deja jomis atsiskaityti galima ne visur, tačiau sparčiai daugėja tokių vietų, kadangi daugumai klientų tai yra patogiau.

1.1.5 POLITINĖ IR TEISINĖ APLINKA

Politinė ir teisinė aplinka – susieta su visuomenės politinių struktūrų veikla ir teisės aktais.

Reikia pabrėžti, kad Lietuvos įstatymai (ypač mokesčių) yra dažnai koreguojami, papildomi, o tai labai klaidina verslininkus. Kuriant UAB įmonę, reikia labai rimtai atsižvelgti į daugelį šalies įstatymų. Visų pirma, reikia įvertinti kuriamos įmonės statuso privalumus ir trūkumus. „infiniTEA“ – uždaroji akcinė bendrovė, kuriai vadovaus vienas žmogus – direktorius.

Steigiant UAB, asmenys sujungia savo lėšas (kapitalą) bendrai veiklai. UAB įstatinis kapitalas negali būti mažesnis kaip 10 tūkst. litų. UAB akcijos negali būti platinamos bei jomis prekiaujama viešai. UAB akcijų platinimą įstatymas griežtai riboja. Bendrovės steigėjai sudaro bendrovės steigimo sutartį (jeigu steigėjas vienas – jis pasirašo steigimo aktą). Ši sutartis suteikia teisę atidaryti kaupiamąją steigiamos bendrovės sąskaitą Lietuvos Respublikoje įregistruotame banke.

Steigiamos bendrovės akcijas pasirašo bendrovės steigėjai. Kai visi pradiniai įnašai už akcijas yra įmokėti, steigėjai iki bendrovės įregistravimo privalo sušaukti steigiamąjį susirinkimą. Steigiamasis susirinkimas tvirtina akcinės bendrovės steigimo ataskaitą, renka bendrovės valdymo organų narius, sprendžia kitus visuotinio akcininkų susirinkimo kompetencijos klausimus. Po steigiamojo susirinkimo bendrovė įregistruojama Juridinių asmenų registre. Nuo įregistravimo dienos bendrovė yra įsteigta ir įgyja juridinio asmens teises. Esminė UAB valdymo ypatybė – UAB turto savininkai turi tiek įtakos, kiek jiems priklauso bendrovės turto (akcijų). Svarbiausius sprendimus, tarp jų ir formuojant valdymo organus, priima akcininkai balsuodami, o kiekvieno jų balsų skaičius priklauso nuo turimų akcijų. Pelno mokesčio tarifas – nuolatinių buveinių apmokestinamasis pelnas apmokestinamas taikant 15 procentų mokesčio tarifą.

Kalbant apie teisinę politiką, „Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba“ užtikrina „Viešojo maitinimo įmonių kontrolę“.

Viešojo maitinimo įmonė – tai įmonė, kurioje vykdant maisto tvarkymo veiklą maistas paruošiamas taip, kad galutinis vartotojas jį jau galėtų vartoti. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kontroliuoja viešojo maitinimo įmones: restoranus, kavines, užkandines, bendrojo ugdymo ir aukštųjų mokyklų, ikimokyklinių įstaigų, globos įstaigų, asmens sveikatos įstaigų valgyklas, Krašto apsaugos ministerijos ir krašto apsaugos sistemos institucijų, Vidaus reikalų ministerijos ir vidaus reikalų statutinių įstaigų, Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos bei jų teritorijose esančius maisto tvarkymo subjektus, transporto priemones, laikinuosius statinius, kuriuose teikiama viešojo maitinimo paslauga.

Siekiant užtikrinti maisto saugą ir kokybę, veterinarijos tarnyba rūpinasi viešojo maitinimo įstaigų maisto sauga, valstybine maisto kontrole, informuoja apie tam tikrus maisto produktus, kuriems reikia skirti tam tikra dėmesį. Apibrėžia maisto ženklinimą, rūpinasi maiste esančiais priedais, maisto fermentais, kvapiosiomis medžiagomis, genetiškai modifikuotu, ekologišku maistu. Stebi taršą, nustato leidimus maisto tvarkymui, pripažįsta natūralų mineralinį vandenį bei dėmesį skiria medžiagoms, besiliečiančioms su maistu.

„Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas“ yra rizikos vertinimo institucija, teikianti mokslinę ir techninę pagalbą, siekiant sumažinti galimą pavojų maisto ir pašarų saugai, gyvūnų sveikatai ir gyvūnų gerovei bei aplinkai. Institutas yra Lietuvos Respublikos kontrolinė maisto produktų ir jų žaliavų, pašarų ir jų žaliavų saugos ir kokybės, gyvūnų ligų tyrimo laboratorija.

Verslui pradėti reikalingi leidimai:

Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas.

Bendrieji reikalavimai maisto patalpoms, keliami pagal Europos parlamento ir tarybos reglamentą dėl maisto produktų higienos.

Darbuotojai turi būti pasitikrinę sveikatą, išklausę privalomą higienos įgūdžių mokymo kursą ir turėti tai patvirtinančius dokumentus: Sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą, taip pat asmens medicininę knygelę (sveikatos pasą, forma Nr. 048/a) su gydytojo žyma „leista dirbti“.

Remtasi informacija iš šių tinklapių: http://www.vakarai.lt/article.php?id=31 http://www.verslilietuva.lt/uploads/file/UAB.pdf http://vmvt.lt/lt/maisto.sauga.ir.kokybe/valstybine.maisto.kontrole/viesojo.maitinimo.imoniu.kontrole/ http://www.verslovartai.lt/lt/paslaugu-tiekejams/naudinga-informacija/duk/

1.2MIKROAPLINKA 1.2.1VARTOTOJŲ ANALIZĖ

Kuriant įmonę, labai svarbu iš anksto tinkamai nustatyti, į kokius vartotojus įmonė orientuosis, ir kam teiks savo paslaugas. Mūsų arbatinė bus skirta moksleiviams bei studentams nuo 16 iki 24 amžiaus. Manome, jog būtent tokio amžiaus žmonėms yra reikalinga tokia aplinka, kurioje galima tiek netrugdomai mokytis, tiek smagiai praleisti laiką draugų kompanijoje.

Ši arbatinė būtų įsikūrusi strategiškai patogioje vietoje – ekonominėje ir kultūrinėje Vilniaus širdyje, kurioje lankosi kone daugiausiai jaunimo.

1.2.2TIEKĖJŲ ANALIZĖ

Lentelė 1. Tiekėjų analizė

Tiekėjas Vieta Aprašymas
UAB VP MARKET „MAXIMA“ Savanorių pr. 247, Vilnius Mažmeninė ir didmeninė prekyba įvairiais maisto produktais
www.jadvyga.lt Internetinė svetainė Ekologiškų žolelių arbatų įvairovė. Arbatos ruošiamos iš daugiau kaip 120 augalų rūšių. Visos žolelės yra ekologiškos: išaugintos ūkyje arba surinktos iš sertifikuotų ekologiškų natūralių plotų.
UAB „Kepimo vizija“ Konstitucijos pr. 23a-127, Vilnius Įvairūs konditeriniai gaminiai.

 

Mūsų įmonei būtų patogu bendradarbiauti su „Maxima“, kadangi ji orientuojasi į įvairią produkciją, prieinamomis kainomis. Taip pat tiekėjo buveinė yra artimoje vietoje, patogu kontaktuoti bei bendradarbiauti. Iš ten mes pirktume įvairias uogienes, geriamąjį vandenį, kavos pupeles, sumuštinius bei salotas indeliuose.

Taip pat ketiname bendradarbiauti su „Jadvygos žolės“, iš kur pirksime įvairias ekologiškas žolelių arbatas dideliais kiekiais. Kadangi „Jadvygos žolės“ padalinys yra įsikūręs ir Vilniuje, bus patogu ir greita atsiimti norimas prekes.

Dėl įvairių konditerinių gaminių nusprendėme bendradarbiauti su „Kepimo vizija“, kurioje itin platus kepinių asortimentas prieinamomis kainomis. Kaip ir kitos bendrovės, ši įsikūrusi Vilniaus mieste, todėl susisiekimas bei pristatymas bus patogus ir greitas.

KONKURENTŲ ANALIZĖ CIA NEKALBEK APIE VISUS APIE PORA

Pavadinimas Tipas Vieta Išskirtinumas Paslaugos Trūkumai
„Hesburger“ Greito maisto restoranas 13 punktų įvairiose Vilniaus vietose Greitas maisto paruošimas, pakankamai pigios paslaugos, lygiant su kitais greito maisto restoranais Greitas maistas tiek užkandinėje, tiek galimybė jį išsinešti Nesveikas, kaloringas maistas
„Mc Donalds“ Greito maisto restoranas 6 punktai įvairiose Vilniaus vietose Greitas maisto paruošimas, žinomas ir itin populiarus restorano vardas Greitas maistas tiek užkandinėje, tiek galimybė jį išsinešti Nesveikas, kaloringas maistas, didelės kainos
„Caif cafe“ Kavinė 8 punktai įvairiose Vilniaus vietose Greitas kavos paruošimas, malonus personalas Kava, arbata išsinešimui bei pačioje kavinėje. Įvairūs užkandžiai. Didelės kainos, trumpas darbo laikas
„Coffee inn“ Kavinė 17 punktų įvairiose Vilniaus vietose Itin populiari vieta jaunimo tarpe, greitas kavos paruošimas Kava, arbata išsinešimui, bei pačioje kavinėje, įvairūs u-kandžiai Didelės kainos, kavinė nuolat perpildyta žmonių, kartais neįmanoma rasti laisvų staliukų, trumpas darbo laikas.
„Vero cafe“ Kavinė 10 punktų įvairose Vilniaus vietose Itin graži aplinka, malonus aptarnavimas, greitas kavos paruošimas Kava, arbata išsinešimui bei pačioje kavinėje. Didelės kainos, trumpas darbo laikas.

 

 

1.2.3 „infiniTEA“ ANALIZĖ TU GALI APIE GALIMYBES GRESMES AS APIE STIPRYBES SIPLNYBES

 

Lentelė 2. infiniTEA analizė

STIPRYBĖs SILPNYBĖS
Lojalumo programos, nuolaidos;

Modernios technologijos;

Internetinė svetainė;

Itin malonus ir jaunatviškas personalas;

Maloni aplinka, puikus aptarnavimas;

Vienintelė tokio tipo vieta Vilniuje;

Prieinamos kainos jaunam žmogui.

Dideli reklamos kaštai;
Galimybės Grėsmės
Plėtra;

Įdiegtos naujos technologijos;

Nauji vartotojai;

Rinkos augimas;

Kaštų mažinimas.

Gera reputacija;

Konkurencija su jau gerai žinomomis kavinėmis;

Vartotojų sumažėjimas;

Nestabili apyvarta;

 

 

 

 

1.3KAINODAROS POLITIKA

 

Kainos nustatymas produktui ar paslaugai yra bene atsakingiausias verslininko sprendimas, nes kaina yra labiausiai susijusi su galutiniu rezultatu – pelnu. Labai dažnai žmonės galvoja, jog kaina yra didžiausias kokybės rodiklis, tačiau taip yra ne visuomet. „infiniTEA“ savo kainas nustato atsižvelgdama į tai, jog mūsų tikslinė grupė yra moksleiviai ir studentai, kurie dažnai yra priklausomi nuo savo tėvų pajamų. Būtent dėl šios priežasties kainos „infiniTEA“ parinktos kuo minimalesnės, atsižvelgiant į vartotojų galimybes bei į tai, kad įmonė nepatirtų nuostolių. Stebėdami verslo pelningumą ir norėdami pritraukti kuo daugiau klientų, kartais taikysime įvairias nuolaidas, pavyzdžiui, išdalinsime 500 kortelių su 50% nuolaida, kuriomis pasinaudoję, klientai galės pasigardžiuoti kava ar arbata per pus mažesne kaina nei įprasta.

1.4 PARDAVIMO STRATEGIJA

Pardavimų skatinimo priemonių taikymo tikslas – sukelti susidomėjimą ir norą lankytis mūsų arbatinėje.

Mūsų arbatinėje pagrindinė skatinimo priemonė – įvairios akcijos. Akcijų tikslai yra pritraukti pirkėjus ir skatinti juos daugiau užsisakyti, taip pat didinti apyvartą taip, kad akcijos kaštai neviršytų iš padidėjusios apyvartos atsiradusio pelno.

1.5 RĖMIMAS IR REKLAMA

Arbatinėje „infiniTEA“ bus siekiama pelno. Įvairiais būdais restoranas bandys privilioti kuo daugiau klientų ir taip tapti populiariu tarp vartotojų.

Reklama “Internete” šiuolaikiniam žmogui daro įspūdį, todėl arbatinė naudos šiuos būdus:

a) Reklamuojamos arbatos, teikiamos paslaugos, vykdomos akcijos ir t.t.;

b) Akcentuojami ir aprašomi išskirtiniai arbatinės bruožai, pvz.: skani, natūrali arbata, atskiros erdvės ir panašiai.

c) Nuosavas internetinis tinklapis, kuriame bus tiesiogiai talpinama informacija, apie arbatinę.

d) Visur bus akentuojama, kad „infiniTEA“ yra šiuolaikiška, jaunatviška, erdvi vieta.

Arbatinei populiarinti ir lankytojams pritraukti bus naudojamos daugiausiai internetinės priemonės, kadangi internete jie praleidžia itin daug laiko. Taip pat į pagalbą pasitelksime radiją.

Savaitgalio vakarais gros šiuolaikinė, jaunatviška muzika, kad klientai galėtų linksmai bei maloniai ir jaukiai praleisti laiką. Apie šiuos vakarus bus informuota iš anksto reklaminiais lankstinukais bei skelbimais, taip pat, tai bus skelbiama internetiniame įmonės puslapyje. Tokiais vakarais bus bandoma pritraukti daugiau klientų.

Darbo pradžioje, siekiant pristatyti naująją arbatinę „infiniTEA“, bus vykdoma intensyvi reklamos politika, internete bei radijuje. Vėliau bus taikoma tik palaikanti reklama. Pati efektyviausia reklama orientuojantis į vietinių gyventojų segmentą – tai klientų teigiami atsiliepimai, todėl svarbiausia yra kliento geras ir kokybiškas aptarnavimas bei jauki ir maloni aplinka.

Daugiausia dėmesio bus skiriama pirmai pakopai (pristatymui ir įvaizdžio kūrimui), nes arbatinė bus neseniai atsidariusi, todėl žmonės mažai apie ją žinos. Toliau svarbu sukelti susidomėjimą siūlomomis paslaugomis.

VERSLO MODELIS

Labai svarbu pasirinkti tinkamą verslo modelį, nes tai yra būdas, kuriuo išreiškiama verslo logika specifinėje kompanijoje. Jis apibūdina vertę, kurią kompanija siūlo savo klientams, ir partnerių tinklą šios vertės kūrimui, rinkodarai ir platinimui, siekiant generuoti pelningą ir nuolatinį įmonės pajamų srautą. Mes savo verslui priskirtume mažmeninės prekybos modelį, kur įmonė parduoda savo produktus ar paslaugas vartotojui. Juk mūsų arbatinė tenkins klientų poreikius – suteiks jaukią vietą darbui ar laiko praleidimui, už prieinamą kainąpardavinės gėrimus bei užkandžius.

1.6 Pagrindinė verslo modelio strategija

ČIA JAU KALBĖJOM, TAI, MANAU, NEREIKIA MISIJŲ IR SIEKIŲ

Mūsų misija

Mūsų įmonė egzistuoja norėdama gauti ne tik pelną, bet ir patenkinti klientų poreikius t.y. sukurti palankią aplinką darbui bei laiko praleidimui. Kadangi tokios vietos trūksta ir mums pačioms, manome, kad tai puiki idėja.

Mūsų siekiai

Įsitvirtinti rinkoje.

Patenkinti klientų poreikius

Siekti pelno didinant apyvartą.

Pritraukti kuo daugiau klientų

Tapti populiaria vieta jaunimo tarpe

Pasiekti maksimalų pelną iš kurio galėtume kaupti kapitalą verslo plėtrai.

Megzti naujus ryšius su didmenininkais, kurie ateityje turėtų potencialą

Nukonkuruoti konkurentus geresne kokybe.

Savo paslaugų kokybe sukurti gerą įvaizdį

Verslo plėtra.

Kaštų mažinimo galimybės.

Produkto/rinkos apimtis

Kadangi mūsų įmonė ruošiasi įsikurti Vilniuje, tai ši vieta bus aktualiausia šio miesto jaunimui, apytiksliai, nuo 16 iki 24 metų.

Pagrindas diferenciacijai

Pagrindinis skirtumas nuo kitų arbatinių, kaip ir minėjome anksčiau, yra tai, jog tai bus vieta su visiškai atskiromis erdvėmis, kur kiekvienas ras sau patinkančią. Dar vienas privalumas lyginant su kitomis kavinėmis/arbatinėmis, tai arbatų įvairovė, kuri bus žymiai gausesnė.

1.7 Strateginiai ištekliai

Pagrindinės kompetencijos

Esminis „infiniTEA” pranašumas – idėja, kuri dar nėra įgyvendinta Lietuvoje. Manome, kad atskiros erdvės pritrauks jaunus žmones ir suteiks galimybę sulaužyti stereotipą apie tai, kokia kavinė turi būti. Studentai / moksleiviai galės pabūti visiškai skirtingose, neįprastose erdvėse ir susikurti kitokį požiūrį į pasisėdėjimą kavinėje / arbatinėje.

Strateginės lėšos

Kadangi mūsų įmonė yra naujai steigiama ir kol kas nėra gerai žinoma, reikėtų išpopuliarėti ir užsitarnauti gerą vardą. Ateityje mūsų prekinis ženklas taps vienu žinomiausiu ir galės konkuruoti su tokiais garsiais ženklais, kaip Coffee Inn, Caif cafe ir kitais. Kai visa tai pasieksime ir gausime didelį pelną, nuomojamas patalpas ketiname įsigyti ir tai bus vienas iš mūsų materialaus turto objektų. Kaip anksčiau ir minėjome, mūsų darbuotojai bus jauni ir perspektyvūs žmonės, greičiausiai studentai. Ketiname juos siųsti į įvairius mokymus, kur jie galės pasisemti naujų žinių apie tinkamą bendravimą su klientais, kas suteiks mūsų įmonei konkurencinį pranašumą malonaus ir komunikabilaus personalo atžvilgiu.

1.8 PARTNERIŲ TINKLAS

Informaciją apie tiekėjus galite išvysti 13 puslapyje, pirmoje lentelėje.

Ateityje ketiname užmegzti daugiau svarbių bendradarbiavimo ryšių, tačiau, iš pradžių svabiausia įsitvirtinti rinkoje, užsitikrinti gerą vardą bei išgarsėti. Tikimės, kad mūsų verslo idėja pritrauks ne vienus remėjus, bei partnerius, kurie galės mums pagelbėti ir dar labiau populiarins mūsų įmonę.

1.9 VARTOTOJŲ SĄSAJA

Tikslinis klientas

Kaip jau minėjome anksčiau, mūsų tiksliniai klientai būtų jauni žmonės (studentai bei moksleiviai), kurie vis dar yra priklausomi nuo tėvų gaunamų pajamų. Pagal tai ir nustatėme paslaugų kainas, kurios turėtų neatbaidyti klientų. Manome, kad mūsų nustatytas kainoraštis atitinka tiek studentų poreikius, tiek paslaugų kokybę.

Vykdymas ir rėmimas

„InfiniTEA” ketiname reklamuoti socialiniuose tinkluose, kadangi dabartinėje visuomenėje tai yra vienas efektyviausių ir paprasčiausių būdų pristatyti savo veiklą. Niekam nėra paslaptis, jog socialiniai tinklai yra neatsiejama jauno žmogaus gyvenimo dalis, o juk būtent į šią tikslinę grupę mes ir orientuojamės. Be socialinių tinklų planuojame nemažą dalį reklaminių lėšų skirti ir radijui, atsižvelgdami į tai, jog jauni žmonės, važiuodami automobiliu dažnai jo klausosi.

ORGANIZACINĖ STRUKTŪRA

1.10 Juridinė forma

Norint įsteigti įmonę, pirmiausia, reikia nuspręsti, kokia įmonės rūšis tinkamiausia numatomiems tikslams ir įgyvendinti. Taip pat būtina atkreipti dėmesį į tai, kokia veikla įmonė užsiims, kiek turės darbuotojų ir kokio dydžio pradinio kapitalo reikės verslo pradžiai.

Pagal Lietuvos Respublikos (LR) įmonių įstatymo 6 straipsnį, galima steigti šių rūšių įmones:

individualias (personalines) įmones;

tikrasias ūkines bendrijas;

komanditines (pasitikėjimo) ūkines bendrijas;

akcines bendroves;

uždarasias akcines bendroves ir kitas.

Mūsų įmonė bus steigiama, kaip uždaroji akcinė bendrovė.

Esminė uždarosios akcinės bendrovės valdymo ypatybė – uždarosios akcinės bendrovės turto savininkai turi tiek įtakos, kiek jiems priklauso bendrovės turto (akcijų). Svarbiausius sprendimus, tarp jų ir formuojant valdymo organus, akcininkai priima balsuodami, o kiekvieno jų balsų skaičius priklauso nuo turimų akcijų;

Prieš nusprendžiant, kad bus steigiama UAB, išanalizuoti ir šios įmonės rūšies trūkumai. Svarbiausi trūkumai būtų šie:

Sudėtingas steigimo procesas.

Veiklai pradėti reikia suformuoti ne mažesnį kaip 10 000 Lt įstatinį kapitalą.

Griežtai kontroliuojami uždarosios akcinės bendrovės pinigų srautai.

Jei įmonės vadovas nėra uždarosios akcinės bendrovės akcininkas, jo sprendimų laisvė yra ribota ir tiesiogiai priklauso nuo akcininkų sprendimų.

Sudėtinga buhalterinė apskaita ir finansinės atskaitomybės rengimas.

Uždarosios akcinės bendrovės akcijų platinimą griežtai riboja įstatymas, taip susiaurindamas jos potencialius lėšų (kapitalo) šaltinius.

Savininkai negali naudotis bendrovės pelnu, kol jis nepaskirstytas. Sudėtinga likvidavimo procedūra.

Nepaisant šių trūkumų, pasirinkta UAB, nes jos privalumai bus reikšmingesni, lyginant su trūkumais. Svarbiausi personalinių įmonių pranašumai:

Gali būti keletas uždarosios akcinės bendrovės steigėjų, bet ne daugiau kaip 250 akcininkų.

Ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo, t.y. uždaroji akcinė bendrovė, kreditoriams atsako tik įmonės turtu.

Perleidžiant (parduodant) akcijas gali keistis savininkai.

Galimybė dalį nepaskirstyto pelno (jei toks yra) gauti dividendų pavidalu (proporcingai turimų akcijų skaičiui).

Uždarosios akcinės bendrovės turto savininkai turi tiek įtakos, kiek jiems priklauso bendrovės turto (akcijų).

1.11 Darbuotojai

InfiniTEA“ bus naujai kuriama įmonė, kurioje dirbs jos savininkas/ direktorius, buhalterė, 4 barmenai bei valytoja. Buhalterė uždirbs apie 350eurų, atskaičiavus mokesčius, valytoja dirbs už minimalų atlygį, o direktorius gaus apie 700eurų.

Dar vienas patrauklus dalykas mūsų įmonėje bus tas, kad į barmeno pareigas, ketiname priimti TIK studentus nuo 18 iki 24 metų. Manome, kad tai dar labiau pritrauks jaunimo dėmesį, juk norinčių dirbti studentų pakankamai daug, o darbą jiems susirasti sunkiau, kadangi nėra jokios patirties. Taip pat įdarbinti studentai patys plės įmonės populiarumą, skatindami savo pažįstamus apsilankyti „infiniTEA“. Barmenams ketiname mokėti po 160 eurų, kadangi jie dirbs 0,5 etatu. Tikimės, kad tokia įmonės politika pritrauks daug jaunų žmonių.

1.12 Darbuotojų skatinimas

Įmonės sėkmė itin priklauso nuo pačio personalo. Labai svarbu skatinti ir motyvuoti savo darbuotojus, todėl ketiname jiems duoti 50 % nuolaidų korteles, kuriomis jie gales naudotis mūsų arbatinėje. Taip pat labiausiai nusipelniusius darbuotojus skatinsime premijomis. Žinoma, nepamiršime ir personalo gimtadienių.

FINANSINIS PLANAS

1.13 REIKIAMOS LĖŠOS IR JŲ PANAUDOJIMAS CIA IRGI TRUMPAI IR AISKIAI ESME TIK O NE TAI KAD VAARDINT

Lentelė 3. Išlaidos patalpų įrengimui

Išlaidos patalpų įrengimui
Sienų pertvaros 678 €
Apdaila 150 €
Dekoracijos 1000 €
Durys (13vnt.) 950 €
Šviestuvai (16vnt.) 80 €
Baras (visas komplektas, pagal skelbimą) 900 €
Kavos aparatas (1 vnt.) 400 €
Šaldytuvas (1 vnt.) 250 €
Indaplovė (1 vnt.) 280 €
Stalai (13 vnt.) 1300€
Kėdės (49 vnt.) 690 €
Puodeliai (60 vnt.) 120 €
Lėkštės (60 vnt.) 120 €
Stalo įrankiai 100 €
Tualetas (2 vnt.) 460 €
Praustuvas (4 vnt.) 600 €
Viso: 8078 €

 

 

 

 

Lentelė 4. Nekintančios išlaidos

Kiekvieno mėnesio išlaidos (maksimumas)
Patalpų nuoma 2030 €
Komunaliniai mokesčiai:

Vasarą

Žiemą

 

 

500 €

760 €

Internetas 10 €
Reklama (pirmąjį mėnesį 400 €, vėliau po 100 € į mėnesį) 400/100 €
Atlyginimai (visa darbo vietos kaina):

Direktorius (920 €)

Buhalterė (460 €)

4 barmenai po 0,5 etato (4 x 210 €)

Valytoja 0,75 etato 330 €

2550 €
Arbata (uogienės/žolelės) 1000 €
Kavos pupelės 200 €
Užkandžiai 3350 €
Iš viso:

Vasarą: 9740 €

Žiemą: 9110 €

 

 

 

Mūsų meniu
Arbata 2 Užkandžiai 1 Kava 2
Braškių

Žemuogių

Slyvų

Vyšnių

Aviečių

Mėlynių

Spanguolių

Juodųjų serbentų

Bruknių

Agrastų

Gervuogių

Persikų

Mėtų

Šaltalankių

Čiobrelių

Ramunėlių

Liepžiedžių

Aviečių lapelių

Žemuogių lapelių

Serbentų lapelių

Medetkų

Šalavijų

Melisos

Keksiukas

Piragaitis su aguonomis

Piragaitis su šokoladu

Piragaitis su džemu

Didžiulis sausainis

Šviežia bandelė su varške

Šviežia bandelė su aguonomis

Šviežia bandelė su karamele

Šviežia bandelė su šokoladu

Šviežia bandelė su džemu

Sumuštinis su vištiena

Sumuštinis su kiauliena

Sumuštinis su jautiena

Sumuštinis su tunu

Graikiškos salotos indelyje

Cezario salotos indelyje

Vaisių salotos indelyje

Juoda

Espresso

Latte

Cappuccino

Mocha

 

 

 

Papildomos paslaugos
Bevielis internetas 0,5 € visam kambarėliui Kambarėlio mokestis/rezervacija 1 €
 

 

 

FEFEEF

 

 

 

 

 

Lentelė 5. Meniu

Lentelė 6 Mėnesio pelnas (Maksimalus, vidutinis, minimalus)

Mėnesio pelnas (maksimaliausias variantas 240 lankytojų per dieną)
Už parduotą arbatą/kavą 13 440 € 10x 4 x 6 x 28 x 2
Už parduotus užkandžius 6720 € 10x4x6x28x1
Už kambariukus 6720 € 10x4x6x28x1
Už bevielį ryšį 1680 € 10x6x28x0,5
Iš viso: 28 560 €
Atskaičiavus išlaidas: 28 560 – 9740 = 18 820

 

Mėnesio pelnas (vidutinis variantas 120 lankytojų per dieną)
Už parduotą arbatą/kavą 6720 € 10 x 2 x 6 x 28 x 2
Už parduotus užkandžius 3360 € 10 x 2 x 6 x 28 x 1
Už kambariukus 3360 € 10 x 2 x 6 x 28 x 1
Už bevielį ryšį 840 € 10 x 6 x 28 x 0,5
Iš viso: 14 280 €
Atskaičiavus išlaidas: 14 280 € – 9740 = 4540 €
Mėnesio pelnas (minimalus variantas 80 lankytojų per dieną)
Už parduotą arbatą/kavą 4480€ 10 x 0,75 x 6 x 28 x 2
Už parduotus užkandžius 2240€ 10 x 0,75 x 6 x 28 x 1
Už kambariukus 2240€ 10 x 0,75 x 6 x 28 x 1
Už bevielį ryšį 560€ 10 x 6 x 28 x 0,5
Iš viso: 9520€
Atskaičiavus išlaidas: 9520€ – 9740 = -220 €

 

Lentelė 7. Finansai

Finansavimo šaltinis Reikiama suma
Paskola iš Swedbank 18 000 €
Asmeninės santaupos 3300 €

 

 

3300 € asmeninių santaupų išleisime UAB įsteigimui bei pradinei reklamai, kuri turi būti itin kokybiška ir gerai matoma, tam, kad pritrauktų kuo daugiau vartotojų ir pristatytų mūsų įmonę. 18 000 € paskolą paskirstysime įmonės patalpų įrengimui bei pirmajam mėnesiui (patalpų nuoma, komunaliniai mokesčiai, atlyginimai, internetas, produktai). Paskolą iš banko paimsime 60-iai mėnesių, todėl reikės sumokėti 13% palūkanų, tai yra 2340 eurų. Žaidimų stalų pirkimas išsimokėtinai bus be palūkanų.

Tikimės, jog mūsų įdėja patrauks remėjų/inverstuotojų dėmesį ir taip galėsime greičiau padengti banko paskolą.

1.14 Prognozė pirmiesiems metams

Svarbu pakalbėti ir apie įmonės veiklą per pirmuosius metus. Pirmaisiais metais ketiname apsistoti Vilniuje. Juk tai yra šalies sostinė, kurioje didžiausias studentų skaičius, o šis rodiklis mums yra vienas iš svarbiausių. Vėliau, kai arbatinė išpopuliarės ir gaus gerą vardą bei bus patenkinta klientų kiekiu bei pelnu, mąstysime apie plėtimąsi ir į kitus miestus, tokius kaip Kaunas, Šiauliai.

Lentelė 8. Metinės išlaidos

Patalpų nuoma 24 360
Komunaliniai mokesčiai ~6180
Darbuotojų atlyginimai 30 600
Produktai 54 600
Internetas 120
Reklama 1500

 

Metinis pelnas (geriausiu atvėju)

18 820 x 12 = 225 840 €

Metinis pelnas (vidutiniu atvėju)

4540 x 12 = 54 480 €

IŠVADOS

Šiame darbe buvo pateikta esminė informacija, siekiant įgyvendinti verslo idėją – „infiniTEA“ arbatinę. Supažindinta su verslo idėjos smulkiu aprašymu, aptartas marketingo, organizacinis, finansinis planas. Įvertinti galimi rizikos veiksniai ir kiti pavojai. Rengiant šį darbą, buvo gauta esminė informacija, į ką reikia atkreipti didžiausią dėmesį, norint įgyvendinti savo verslo idėją, pradedant nuo menkiausių smulkmenų iki didesnių darbų, kurie yra reikalingi apžvelgti bei atlikti, siekiant laikytis visų valstybės nustatytų įstatymų bei normų.

NAUDOTI ŠALTINIAI

http://www.vakarai.lt/article.php?id=31

http://www.verslilietuva.lt/uploads/file/UAB.pdf

http://vmvt.lt/lt/maisto.sauga.ir.kokybe/valstybine.maisto.kontrole/viesojo.maitinimo.imoniu.kontrole/

http://www.verslovartai.lt/lt/paslaugu-tiekejams/naudinga-informacija/duk/

http://www.haygroup.com/lt/services/index.aspx?id=5234

A. Jovaiša „Kaip parengti verslo planą