Verslo planas

"http://senas.vgtu.lt/media/VGTU%20tinklapis/logo.jpg

 

VILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETAS

VERSLO VADYBOS FAKULTETAS

ĮMONIŲ EKONOMIKOS IR VADYBOS KATEDRA

VERSLO PAGRINDAI

MB “Smart life”

NAMŲ DARBAS

Vilnius

2015

TURINYS

1. VERSLO APRAŠYMAS 3

1.1. Verslo sritis, dabartinė jos būklė 3

1.2 Tendencijos ir perspektyvos 3

1.3. Įmonės teisinė forma 4

1.4. Misija ir vizija 4

1.4.1. Misija 4

1.4.2. Vizija 5

1.4.3. Tikslai ir Vertybės 5

1.5. Grėsmės 5

1.6. Veiklos etapai 6

1.7. Verslą veikiantys veiksniai 6

1.7.1. I scenarijus- “Viskas, kaip per sviestą” 7

1.7.2. II scenarijus- “Po senovei” 7

1.7.3 III scenarijus- “Katastrofa” 8

2. PASLAUGA 8

3. RINKOS APŽVALGA IR RINKODARA 10

3.1. Potencialūs vartotojai 10

3.2. Konkurencinė aplinka 10

3.2.1. Konkurentai 10

3.2.1.1. MB „smart life“ palyginimas su konkurentais 11

Prekės pristatymas 11

3.3.Pozicionavimas 12

3.4. Segmentavimas 12

3.5. SSGG analizė 13

3.6. Reklama 14

3.6.1. Reklamos išlaidos 14

3.7. Prekės kaina 14

4.DARBUOTOJAI 15

4.1.Planuojamų darbuotojų pareigybės 15

4.2.Planuojamas darbo užmokesčio fondas 15

5. FINANSAI 16

5.1. Išlaidos 16

5.2. Pradinis kapitalas 16

5.3. Papildomos lėšos 17

5.4. Lūžio taškas 18

5.5. Prognozuojamos pardavimo apimtys 18

SANTRAUKA 19

LITERATŪROS SĄRAŠAS 20

1. VERSLO APRAŠYMAS

1.1. Verslo sritis, dabartinė jos būklė

Pastaraisiais metais labai išpopuliarėjo išmaniosios technologijos. Išmanieji telefonai, televizoriai, laikrodžiai ir kiti įrenginiai paplito visame pasaulyje. Technologijos moderniame pasaulyje tapo bene pagrindiniu pokyčių varikliu. Nors kartu kelia nemažai iššūkių, pozityvūs technologiniai proveržiai žada inovatyvių sprendimų pačioms didžiausioms pasaulinėms problemoms – nuo resursų trūkumo iki klimato kaitos. Vis dėlto, pakankamų investicijų trūkumas, pasenęs valstybių reguliavimas ir visuomenės pasipriešinimas dažnai neleidžia daug žadančioms technologijoms pasiekti pilną savo potencialą. Kaip greitai technologijos paplinta valstybėje parodo ir tos valstybės gebėjimą tobulėti. Dažnai internete pamatome, kokių naujų išradimų atsirado pasaulyje, tačiau jei norime tai įsigyti, tenka užsisakyti iš užsienio, nes į Lietuvą šios naujovės atkeliauja gana negreitai. Tai stabdo valstybės modernėjimą. Atsižvelgdami į tai, mes nusprendėme padėti Lietuvai kuo greičiau ir efektyviau susipažinti su pasaulio naujausiais išradimais. Todėl mes įkursime internetinę parduotuvę “Smart life”. Pavadinimą pasirinkome atsižvelgdami į jo reikšmę. (Iš anglų kalbos smart- gudrus/protingas; life- gyvenimas) Šį pavadinimą patikrinome registrų centre (http://www.registrucentras.lt/jar/p/pav.php?pav=smart+life*&tip=1&p=1).

Kad kiekviena paslauga būtų paklausi, labai svarbu vartotojui teikti kuo daugiau naudos, būtent todėl mūsų įmonė “Smart life” stengsis kuo efektyviau išspręsti problemą. Taigi, įmonė stengsis kuo greičiau į Lietuvą atnešti naujausias pasaulio technologijas, nes šiuo metu jos atkeliauja palyginus negreitai. Pagrindinė mūsų veikla yra prekyba išmaniosiomis prekėmis. Šiuo metu didelį dėmesį skirsime interaktyviesiems stalams, kurie daugelyje valstybių jau tapo gyvenimo dalimi. MB “Smart life” darbuotojai kiekvieną dieną domėsis viso pasaulio naujausiais išradimais, išrinks tuos, kurie tikrai gali palengvinti mūsų gyvenimą, sudarysime kontraktus su gamintojais bei prekiausime tomis naujovėmis Lietuvos rinkoje.

1.2 Tendencijos ir perspektyvos

Mūsų įmonė negamina jokio produkto, nepriklausome jokiai pramonės šakai, MB “Smart life” priklauso paslaugų sektoriuose. Pastarųjų metų duomenimis, paslaugų sektorius sudaro 70% viso pasaulio bendro vidaus produkto. Šis sektorius plečiasi, nes žmonės vis labiau naudojasi įvairiomis paslaugomis. Ypatingai paklausios yra internetinės parduotuvės. Tokie rodikliai lemia mūsų verslo sėkmę. Svarbu paminėti ir sparčiai besiplečiančią naujųjų (išmaniųjų) technologijų erą. Mūsų manymu, kuo toliau, tuo labiau bus paklausūs naujausi išradimai, ir visa Lietuva norės tuos išradimus įsigyti. Tai mums, kaip šių prekių tiekėjams yra labai svarbu.

1.3. Įmonės teisinė forma

Pradedant savo verslą, pirmiausia būtina nuspręsti kokia teisinė forma tinkamiausia vykdyti Jūsų sumanytą veiklą. Įvertinus veiklos pobūdį, mastą bei esamus finansinius resursus atitinkamai galima pasirinkti teisinę formą. Šiuo metu Lietuvoje galima rinktis šias įmonės teisines formas: individuali įmonė, ūkinė bendrija, akcinė bendrovė, uždaroji akcinė bendrovė, kooperatinė bendrovė, mažoji bendrija, valstybės ir savivaldybės įmonė. Mums patraukliausios formos buvo individuali veikla pagal pažymą bei mažoji bendrija. Mažosios bendrijos steigimas yra pranašesnis už kitas juridinių asmenų formas mokesčių naštos požiūriu ir nesudėtinga valdymo struktūra, tuo tarpu individualios veiklos vykdymas pagal pažymą yra geriausias variantas nesiekiant steigti juridinio asmens. Šiai verslo formai taikomi mažesni mokesčiai nei juridiniams asmenims bei, atkreiptinas dėmesys. Pažymėtina ir tai, jog verčiantis individualia veikla galima turėti samdomų darbuotojų. Apsvarsčius visus šių dviejų formų pliusus bei minusus, mes nusprendėme įsteigti mažąją bendriją (MB).

Pasirinkimui įtaką darė šie MB pranašumai:

Nėra minimalaus įstatinio kapitalo.

Ribota civilinė atsakomybė – už MB prievoles MB nariai savo turtu neatsako.

Įmonę sudaro iki 10 narių (mūsų komandą sudaro 4 nariai).

Šios veiklos formos steigimo procedūra itin paprasta: nereikės atidaryti banko sąskaitos įnešant kapitalą, reikalingus duomenis bus galima pateikti ir internetu. MB steigimo dokumentų nereikia tvirtinti pas notarą – tai leis dar sutaupyti.

Patogus pelno paskirstymas.

Tačiau suvokiame, kad kaip ir visos teisinės formos, MB turi ir trūkumų. Tarp komandos narių visuomet gali kilti ginčų. Taip pat MB nėra skirtų mokestinių lengvatų.

1.4. Misija ir vizija 1.4.1. Misija

Mūsų įmonė siekia tapti ryškiu žaidėju technologijų rinkoje. Pažindami mūsų klientų poreikius, mes siūlome išmaniausias technologijas, nuo telefono iki interaktyvaus stalo, mes siūlome, tai ko nori mūsų klientai. Mūsų klientai tai žmonės, kurie gauna pačią geriausią produkciją ir džiaugiasi savo pirkiniu ne vienerius metus. Mes tikime, kad pirkimas internete gali būti pranašesnis už tradicinį apsipirkimą prekybos centre. Toks apsipirkimas, kurį lengva suprasti, paprasta pasirinkti, kuriuo patogu ir saugu naudotis, kuriuo netgi paprasta atsisakyti.

1.4.2. Vizija

Mūsų vizija- tapti žinomiausia išmaniąsias technologijas siūlančia bendrove, tiekiančia paslaugas už kiekvienam vartotojui prieinamą kainą. Taip pat būti kryptingai auganti įmonė, veiklą grindžianti aukščiausiais kokybės valdymo standartais ir tvirta partneryste. Siekiame būti pirkėjo pasirinkimas Nr.1 perkant internete.

1.4.3. Tikslai ir Vertybės

Kiekvienai įmonei yra labai svarbu turėti siekius, suvokti kokios yra tikrosios vertybės. Ne išimtis esame ir mes.

Įmonės veiklos tikslai:

Suformuoti tinkamas darbo sąlygas.

Pritraukti kuo daugiau klientų.

Įvykdyti maksimalų pelno planą.

Įmonė savo misiją įgyvendina ir siekia išsikeltų tikslų vadovaudamasi pagrindinėmis vertybėmis:

Profesionalumas

Sąžiningumas

Komandinis darbas

Dinamiškumas

Patikimumas

1.5. Grėsmės

Žengiant į paslaugų rinką, susiduriama su įvairiomis kliūtimis. Mes suvokiame, kad ir MB “Smart life” gali iškilti tokių grėsmių, kaip:

Neįsitvirtinimas internetinėje erdvėje.

Nesuinteresuoti partneriai.

Padidėjusi konkurencija.

Klientų stoka.

Išanalizavus visus šiuos kriterijus, būtina rasti ir šių problemų sprendimus. Mes labai daug dėmesio skirsime reklamai, kuri pritrauks ne tik klientus, bei ir patrauks partnerių dėmesį. Įvairiomis marketingo subtilybėmis stengsimės pritraukti kuo daugiau skirtingo amžiaus žmonių, taip plėsime naujausių technologijų naudotojų ratą.

1.6. Veiklos etapai

Pradedant verslą, mes, kaip ir kiekviena įmonė, turime atlikti esminius darbus. Visų pirma mes turime įveikti šiuos etapus:

Sudaryti internetinio marketingo strategijas

Sukurti pačią el. parduotuvę

Parengti ir sukelti turinį

Įsigyti prekių ( interaktyvių stalų )

Išsinuomoti sandėlį ( jį planuojame įsigyti Šiaurės miestelyje, Žygio gatvėje)

Išsinuomoti arba įsigyti automobilių ( mums reikės 3 krovininių mikroautobusų)

Pasirūpinti kuro atsargomis

Įsigyti navigacijos sistemą

Kai internetinė parduotuvė pradės veikti, MB “Smart life” veiklą vykdys pagal šiuos etapus:

Priimame užsakymą

Jei neturime reikiamos prekės sandėlyje, užsakome

Kuo greičiau pristatome klientui

Vis atnaujiname prekių asortimentą ir papildome svetainės turinį

1.7. Verslą veikiantys veiksniai

Mūsų pardavimų apimtys priklausys nuo paklausos, nes tik tuo atveju, jei ji bus pakankamai didelė, produkcijos gamintojai norės su mumis bendradarbiauti. Tačiau jei sutriks mūsų partnerių veikla, taip pat sutriks ir mūsų verslas, nes nebegausime produkcijos. Taip pat labai didelę įtaką daro vartotojų skaičius bei poreikis, jei nebus pakankamai pirkėjų, mūsų verslas taps nuostolingas. Kaip ir daugumą, su transportavimu susijusių įmonių, MB “Smart life” veikia ir kuro kainos, juk mums reikia prekes išvežioti po visą Lietuvą, todėl mums palankios yra žemos kuro kainos.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 1347 žodžiai iš 4411 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
Turite atrakinimo kodą?