Psichologas: vyrai nemoka džiaugtis stipresnės už save moters sėkme

Vyrai mėgsta pasigirti savo patraukliomis, protingomis ir aukštas pareigas darbe užimančiomis moterimis, tačiau tai toli gražu nėra tikra. Psichologų teigimu, jiems lygiavertė partnerė ar, neduok Dieve, šeimos maitintoja mylimoji yra didelė problema, kuri vyrus verčia kompleksuoti, ieškoti meilužių ar net išsiskirti.

Moterys dažniau baigia universitetus

Stiprios ir savarankiškos moters kultas – ne naujiena Lietuvoje: kovoti ir vadovauti lietuvių dailiosios lyties atstovės ėmėsi dar XIX amžiuje.

„Prisiminkime grafaitę Emilija Pliaterytę, kuri buvo sukilimo dalyvė, tad lietuvės tuo klausimu yra pasižymėjusios anksčiau negu kitos europietės“, – portalo Balsas.lt pavyzdį pateikė socialogas Vladas Gaidys.

Specialistas patikino, kad moterys stipriai lenkia vyrus dėl aukštojo išsilavinimo: jos dažniau baigia universitetus ir gauna diplomus, taip pat nesudėtingai užima patrauklius postus darbe.

V. Gaidys minėjo apie atliktą vertybių testą, kurio rezultatai rodo: svarbiausi dalykai poroms santykiuose yra ištikimybė, kokybiškas intymus gyvenimas, pagarba, kur kas mažiau svarbi – ta pati padėtis visuomenėje ar darbe.

„Tačiau dažna skyrybų priežastimi būna butent tai, kad skirtingas pareigas turintys partneriai nebesusikalba, nepateisina vienas kito lūkesčių, vyrai neištveria psichologinio spaudimo“, – teigė socialogas.

Lygiaverčių partnerių namai primena viešbutį

Psichologas Olegas Lapinas kategoriškas: moterys netapo stipresnės, jos „pasiima“ stipresnį vaidmenį, daugiau atsakomybės, tačiau yra tokios pat silpnos būtybės kaip anksčiau.

„Išoriškai ji sudaro protingos, skubančios ir patrauklios moters įspūdį, kuria didžiuojasi vyras, tačiau tai toli gražu nėra tiesa. Būtų pusė bėdos, jei ji tiesiog uždirba dagiau negu jos mylimasis, problema yra kitur: jei moteris dirba vadove, ji turi daug daugiau atsakomybės negu samdomas darbuotojas. Grįžusi namo, ji atliks įprastus darbus: išlygins drabužius, pagamins valgyti, tačiau tai bus padaryta dėl pareigos,“ – kalbėjo O. Lapinas.

Pasak jo, visa tai žmona ir vaikų mama įvykdys, nes reikia, o ne dėl to, kad nori.

„Tokios poros gyvenimas primena viešbutį, kur abu grįžta permiegoti, nukenčia vaikai, asmeninis gyvenimas, nes vyrai yra kaip nuskriausti maži vaikai. Jie jaučia diskomfortą, kad moteris neteikia jiems tiek dėmesio. Jiems labiau patinka grįžti iš darbo į namus, kur sutuoktinė laukia su pagaminta vakariene, o ne jam pačiam laukti žmonos, kuri ir grįžusi šneka apie projektus ar verslą“, – tvirtino O. Lapinas.

Vyras mieliau masturbuojasi negu mylisi

Eksperto teigimu, vyras sunkiai pripažins prastą savijautą mylimajai ar kitiems viešai: jis linkęs sakyti, kad didžiuojasi savarankiška, geras pareigas užimančia moterimi, tačiau psichologiškai jaučiasi prastai, neretai nukenčia intymus poros gyvenimas.

„Vyras gali nesimylėti, jis mieliau pažiūrės porno ir pasimasturbuos, taip norėdamas parodyti moteriai, kad jis gali be jos, tarsi siekdamas ją nuskriausti“, – tvirtino O. Lapinas. Specialistas užsimena ir apie meilužes, kurių vyrai ieško silpnesnių negu jų žmonos.

Šiuo atveju moteris per daug nesuka galvos ir pačios po darbo skuba griūti į lovą ir pamiegoti – jos seksualinis potraukis vyrui sumažėja.

Svarbus momentas yra vyro kompleksavimas ir dėl gerokai daugiau negu jis pats uždirbančios mylimosios.

„Jei tai yra laikina, na, vyras neturi darbo kelis mėnesius, tačiau yra perspektyvus, tada viskas nėra taip blogai, tačiau, jei jis yra statybininkas, o jo moteris firmos vadovė, ilgai kartu tokia pora vargu ar išbus. Paprasčiausiai, skirtinga aplinka, suvokimas ir finansai, kurie vyrui yra vienas svarbiausių dalykų. Pinigai leidžia vyrui jaustis tvirtesniam, suteikti moteriai tai, ko ji pati negali sau leisti, vyrai tarsi povai, mėgsta pasipuikuoti tuo“, – kalbėjo psichologas.

Moteriai nepatariama guosti

Kaip jaučiasi pati dailiosios lyties atstovė, kuomet uždirba daugiau ir užima aukštesnes pareigas, negu jos mylimas vyras? O. Lapino teigimu, galimos dvi versijos: viena ta, kad ji ima tikėtis ir reikalauti iš vyro to paties, jai reikia stipraus partnerio, kuris jai patartų, gebėtų diskutuoti temomis apie jos darbo specifiką, kita: ji nereikalauja iš vyro to, nes jaučia gailestį, kad mylimajam nesiseka, ji stengiasi neparodyti savo nusivylimo ar nepasitenkinimo prastesniu jo darbu.

„Moteris stengiasi dar labiau rūpintis sutuoktiniu, kalbėti, patarti, ar net puola guosti, kad jis šauniausias ir viską gali, tereikia geresnio laiko ir tikėjimo. Tačiau vyrui tokie žodžiai yra tarsi nuodai, toli gražu ne raminamieji, jis vis tiek jaučia psichologinį spaudimą, moters lūkesčius“, – kalbėjo O. Lapinas.

Specialistas tvirtino, kad psichologinė būsena nepavydėtina ir moters, kuri tarsi turi jaustis blogai, kad geba ir pasiekė daugiau negu jos mylimasis. Minėtieji poros išgyvenimai gali baigtis skyrybomis, nes kyla konfliktai dėl nesusikalbėjimo. Kaip buvo minėta, vyrai vengia pripažinti kaltę ar nepilnavertiškumą.

„Skyrybų galima išvengti tuo atveju, kada vyrui pradeda sektis arba moteris mažiau skiria laiko karjerai. Tai nereiškia, kad ji visiškai pakeičia darbą, tiesiog mažina valandų skaičių, dažniau būna namuose, rūpinasi ir taip leidžia sutuoktiniui vėl pasijausti šeimos galva“, – patarė psichologas.

Comments are closed.