Kaip praleisti Valentino dieną?

Apniukusį Lietuvos vasarį mylinčioms širdims ateina džiugi šventė – šv. Valentino diena. Jos metu savo brangiąją arba brangųjį norisi nustebinti ypatingomis staigmenomis. O kurgi rasite įsimintinesnę dovaną nei kelionė?

Tačiau, kurios pasaulio vietos kvėpuoja meilės atmosfera ir geriausiai atspindi Valentino dienos dvasią?

Išsiaiškinti nusprendėme mes…

Paryžius – klasikinis meilės miestas

„Šviesų miestas“ nuo seno yra laikomas žodžio „romantika“ sinonimu, todėl jame rasti užsiėmimų dviems nėra sudėtinga. Sunkiau yra apsispręsti, nuo ko pradėti. Kaip bebūtų, visas pramogas derėtų planuotis iš anksto, nes šventinę dieną Prancūzijos sostinė tiesiog pritvinksta turistinių porelių.

Pažintį su miestu rekomenduojame pradėti nuo vakarinio pasivaikščiojimo jaukiais Montmartro užkaboriais, kurių romantiška dvasia nedrįstų suabejoti net XIX a. poetai. Vėliau nederėtų praleisti progos papietauti viename iš puikių Paryžiaus restoranų.

Ekspertų skaičiavimais Paryžiuje egistuoja net 10 „Michelin“ žvaigždutes pelniusių restoranų. Priešingai paplitusiam požiūriui, ne visų jų kainos yra astronominės.„Suspausto“ biudžeto keliautojui puikiai tiks seniausias Paryžiaus restoranas „Laperouse“. Jo patiekalų kainos prasideda nuo 45-ių eurų.

Beje, Paryžių esant meilės miestu patvirtina ir tokie pikantiški faktai kaip, kad čia buvo išrastas striptizas (viename iš miesto kabaretų artistė tiesiog nusiėmė per daug drabužių), o „Durex“, atlikęs seksualinės gerovės testą visame pasaulyje, nustatė, kad būtent šio miesto gyventojai daugiausiai užsiiminėja seksu.

Deja, romantiškajame mieste besilankantys keliautojai greitai gali įpulti į turistinus spąstus. Ko geriau nedaryti Paryžiuje rasite jau anksčiau publikuotame „Balsas.lt“ straipsnyje.

Roma – įsimylėjėlių tvirtovė

Kas gali būti romantiškiau nei susikibus už rankų vaikščioti po miestą, kuriame gimė šv.Valentino diena? Anot vienos legendos, vienuolis Valentinas Romoje į kalėjimą buvo įmestas už tai, kad, nepaisydamas imperatoriaus draudimo, alyvų giraitėje slapčiomis vis vien tuokdavo įsimylėjėlius.

Amžinajame mieste rekomenduojame pasiplaukiojimą Tiberio upe. Žiemos metu mažos valtelės yra šildomos, todėl jums niekas nekliudys romantiškai grožėtis miestu. Išlipę į sausumą nepamirškite pasimėgauti „Villa Borghese“ meno lobiais, apžiūrėti garsiojo Koliziejaus ir Panteono, užkopti nuožulniais „Ispanijos laiptais“ ir pasivaikščioti prašmatniausia Romos „Via Veneto“ gatve, kurioje buvo filmuojamas kultinis „La Dolce Vita“ filmas. O kur dar žavingieji miesto fontanai ir jaukios „piazzos“..

Porto – po romantikos skraiste

Portugalijos žemėje, kurioje gimė fado – lyriškas ir emocionalus portugalų bliuzas, pilna romantiškų vietų, kraštovaizdžių ir patirčių.

Viena įspūdingiausių – kelionė Minho upe, jungiančia tolimus ir nepasiekiamus kalnus, kuriuose tebeklaidžioja vilkai, su Atlanto vandenynu. Keliaudami šia upe galėsite išvysti visą Portugalijos kraštovaizdžių įvairovę.

Lisabonoje aplankykite vieną iš daugelio čia esančių apžvalgos aikštelių – leidžiantis saulei, gurkšnodami kavą pasigrožėkite Tejo upe, paklaidžiokite Alfama, besiklausydami vienišų muzikantų bei uosdami kvapus sklindančius iš mažų užkandinių.

Antrajame pagal dydį Porto mieste – su mylimuoju išlenkite portveino taurę ant vaizdingo skardžio krašto. Nepamirškite, jog Portugalijoje vyną gerti pigiau negu mineralinį vandenį.

Sintroje apsilankykite pasakas primenančiuose parkuose bei paklaidžiokite siaurais miško takeliais. Pietų Taviroje – mažyčiame žvejų miestelyje, pasigrožėkite gražia pakrante, paplūdimiais ir nedidelėmis salomis, pasiekiamomis tik valtimi.

Romantiškųjų viduramžių mėgėjams būtina pamatyti XIVa. pastatytą Evoros sieną, Leirios pilį bei pušynus, pasodintus legendinio Portugalijos karaliaus Dom Dinis, valdžiusio XIII-XIV a.

Praha – spalvų apsupty

Palengva ant Čarlio tilto besileidžiančios snaigės, soliniai muzikos koncertų vakarai žvakių apšviestose bažnyčiose, viduramžiški restoranai, tiekiantys didžiules maisto porcijas ir gardų vyną… Jūsų partneris Prahoje tiesiog negali likti neužkariautas.

Ir pamirškite apie miestą niokojančius audringus bernvakarių vakarėlius – per savo tūkstantmetę istoriją Praha išlaikė daug daugiau, o jos kerai – neišsisklaidė.

Praha išlieka vienu labiausiai lietuvių lankomų Europos miestų. Be to, ji – nedrasko kišenės, o savo grožiu nenusileidžia Vakarų Europos perlams.

Šri Lanka – Ceilono arbatos lašelis Indijos vandenyne

Jei niūriuoju metų laiku su mylimuoju pasigendate šypsenų – važiuokite į Šri Lanką. Šypsenų kiekis čia negali nepriblokšti. Jau kelias dienas pasivaikščioję po sostinę Kolombą suskaitysite jų daugiau, nei regėjote per pastaruosius kelis mėnesius.

Maža to, egzotiškoje šalyje apstu tropinių (meilės) vaisių, romios architektūros, sniego baltumo paplūdimių. Poros, kurios laiką yra linkusios leisti aktyviai, gali valiūkiškai skrosti bangas. Dieviško grožio pakrantėse jos siekia nuo 1 iki 3 metrų. Be to, banglentininkų industrija šalyje dygsta lyg ant mielių.

Itin šią, Ceilono arbata garsėjančią šalį, apsimoka lankyti dabar, kai nurimo salą draskiusios vyriausybės ir Tamilų tigrų kovos.

O net jeigu ir Lietuvoje… Svarbiausiai graži idėja, šilta atmosfera ir noras praleisti šią šventę kartu.