Kaip nutraukti santykius

Nutraukti netenkinančius santykius nėra lengva, tačiau kartais tai neišvengiama. Sunku atsakyti, kas tokiu atveju kenčia labiau – tas, kurį palieka, ar tas, kuris palieka. Jei Jūs esate skyrybų iniciatorius, turėtumėte padaryti viską, kad Jūsų partneris lengviau išgyventų šią žinią.

Pirmiausia apgalvokite priežastis, kodėl Jūs norite skyrybų. Geriausia, kad jas savo galvoje aiškiai suformuluotumėte dar prieš pasakant partneriui. Priešingu atveju emocijos gali užgožti pokalbį ir Jūs nepasakysite to, ką norėjote.

Labai svarbu, kad suvoktumėte tikrąsias priežastis, kodėl norite nutraukti santykius. Dažniausiai poros kaip išsiskyrimo priežastį įvardija kokią nors smulkmeną, o tikrosios priežastys lieka nuošaly. Taip pat iki galutinio sprendimo verta pabūti atskirai, kad galėtumėte iš šalies pažvelgti į savo situaciją.

Būkite sąžininga (ar sąžiningas) tiek su savimi, tiek su savo draugu (drauge) ar sutuoktiniu (sutuoktine). Jūs greičiausiai jausite kaltę, tačiau dėl nieko nemeluokite. Kai priimate galutinį sprendimą skirtis, nedelskite ir kuo greičiau pasikalbėkite apie tai su savo partneriu. Geriausia, jei tai darote akis į akį.

Prieš pradėdami pokalbį, pabandykite įsivaizduoti save savo partnerio vietoje. Pagalvokite, kokie žodžiai tokioje situacijoje galėtų paguosti, ką Jūs tokioje situacijoje norėtumėte išgirsti. Prieš pradėdami pokalbį nusiraminkite, kelis kartus giliai įkvėpkite. Pagalvokite, už ką esate dėkingas tam žmogui ir jam tai pasakykite. Pasakykite, kad jūs nekalti dėl susiklosčiusios situacijos.

Jūsų partneris greičiausiai reaguos emocingai. Priimkite jo jausmus. Būkite ramus ir dėmesingas – Jūsų pareiga būti su žmogumi tol, kol jam to reikia, kol jis nusiramins. Kai mes jaučiamės įskaudinti, pasakome tai, ko nenorime. Būkite tam pasiruošę. Stebėkite situaciją. Emocijos gali užplūsti ir Jus – nebijokite verkti, jei to norisi.