Karšti bučiniai – laimingi santykiai

Ekspertai tvirtina, kad vien bučiniai moterims leidžia jaustis laimingesnėms. Vyrams bučiniai leidžia pasijusti mylimiems. Tad bučiniai ir bučiavimasis yra neatsiejama įsimylėjėlių gyvenimo dalis. Apklausos rodo, kad daugumai moterų bučiniai yra intymesni nei mylėjimasis.

Santykių ekspertė, knygos „What Your Mother Never Told You About S-E-X“ autorė Hilda Hutcherson sako: „Ryšys, kurį žmonės pajunta bučiuodamasi yra labai svarbus abiejų partnerių laimei.“ Rašytoja tvirtina, kad bučiavimasis nėra tik romantiškas gestas. Apie bučinių reikšmę ir poveikį aiškinosi net mokslas. Bučiuojantis išsiskiria hormonai endorfinai ir oksitocinas, kurie leidžia žmonėms sukurti tvirtus santykius su savo partneriais. Dėl oksitocino hormono mes jaučiame prisirišimą, rūpestį ir atsakomybę už mylimą žmogų.

Portalo „Redbook“ atlikta apklausa parodė, kad 79 proc. skaitytojų nesibučiuoja su partneriu tiek, kiek norėtų. 14 proc. respondentų sakė, kad bučiuojasi bent kartą per dieną. Viena 41 metų skaitytoja Alise, dviejų vaikų mama, parašė komentarą: „Mano santykiai su vyru pasikeitė. Mes kalbėjomės ir mėginome suprasti, kodėl tarp mūsų atsirado tuštuma. Nepatikėsite, supratome, kad iš mūsų gyvenimo dingo bučiniai.“

H. Hutcherson tokiems žmonėms kaip Alice pataria į santykius būtinai sugrąžinti bučinius. Pasak specialistės, bučiniai sukuria intymų ryšį ir leidžia palaikyti ilgalaikius, tvirtus ir romantiškus santykius.

Pateikiame 5 eksperimentus, kurie atskleidžia bučinių galią.

Eksperimentas nr. 1.

24 proc. „Redbook“ apklausos dalyvių prisipažino, kad partnerį bučiuoja tik tada, kai mylisi. 29 metų Malikh sako: „Mano vyras nuolat kartoja, kad lovoje esu nuostabi, bet, nepaisant to, mūsų santykiai per trejus gyvenimo kartu metus pasikeitė. Ilgai negalėjome suprasti, kas mums nutiko. Pastebėjome, kad bučiuojamės tik mylėdamiesi, nors abu ilgimės ilgų ir aistringų bučinių, kuriuos dovanodavom vienas kitam santykių pradžioje. Tiesiog pradėjom dažniau bučiuotis. Dabar mums sunku sustoti“.

Eksperimentas nr. 2.

25 proc. apklausos dalyvių moterų prisipažino, kad jų partneriai nemoka bučiuotis.

35 metų Zora sako: „Mano sužadėtinis bučiuojasi tarsi mažas vaikas. Jis agresyviai makaluoja liežuviu. Po bučiavimosi su juo man skauda burną.“ Sheril Kirshenbaum, knygos „The Science of Kissing“ autorė sako: „Tyrimai rodo, kad vyrai bučiavimosi metu savo skysčiais pasąmoningai mėgina perduoti partnerei šiek tiek testosterono.“ Specialistė Zorai siūlo pasikalbėti su savo partneriu ir pasiūlyti jam bučiavimosi pamokas. Ji sako: „Pasiūlykite jam bučiuotis lėčiau ir erotiškiau. Bučiuotis galima išmokti, tereikia praktikos ir geros mokytojos.“

Eksperimentas nr. 3.

Apklauso dalyviai teigė manantys, kad bučiniai juos su antrąją puse suartina labiau nei seksas.

43 metų Audrey pasakoja: „Mes su vyru ypač retai bučiuodavomės, net kai mylėdavomės. Pasiskaičiuosi specialistų nuomonių internete supratau, kad būtent bučiniai sukuria saugumo ir intymumo jausmą. Pasiūliau savo vyrui visą mėnesį nesimylėti, o tik bučiuotis. Nepatikėsite, mums labai patiko toks iššūkis. Po mėnesio, kai vėl pradėjome mylėtis, seksas buvo nepakartojamas. Bučiniai, grįžo į mūsų gyvenimą.“

Eksperimentas nr. 4.

Dauguma apklausoje dalyvavusių moterų prisipažino, kad jas erzina jų vyrų noras bučiuotis viešose vietose.

34 metų Sunny sako: „Mano vyras nuolat nori bučiuotis viešumoje. Ar mes paaugliai, kad taip elgtumėmės?“ Specialistai teigia, kad bučiavimasis viešumoje vyrams padidina adrenalino kiekį kraujyje. Moteris dažniausiai nemoka atsipalaiduoti viešoje vietoje, todėl jas pykdo tokie vyrų norai. Specialistai siūlo moterims pasistengti atsipalaiduoti ir nebijoti bučiuotis viešumoje. Gal jūs ir nebe paaugliai, bet juk nenorite greitai pasenti – būkite jaunatviškos ir įsimylėjusios.

Eksperimentas nr. 5.

58 proc. „Redbook“ skaitytojų nebebučiuoja savo sutuoktinių tiek, kiek bučiuodavo anksčiau.

25 metų Tara sako: „Anksčiau su vyru bučiuodavomės dažnai. Tačiau kai gimė antras mūsų vaikas, bučiniai pradingo. Ką daryti?“ Specialistai pataria pradėti nuo savęs. Stenkitės pabučiuoti vyrą atsibudus, jam išeinant į darbą ir grįžtant namo, vakare, kai suminga vaikai ir prieš miegą. Net pati nepastebėsite, kaip bučiniai taps kasdieniniu ritualu.