Vaikų antsvoris

Skaičiuojama, kad šiandien ES valstybėse yra daugiau nei 22 mln. nutukusių ar antsvorį turinčių vaikų. Palyginimui – tiek žmonių gyvena Rumunijoje. Tokių vaikų daugėja ir Lietuvoje – šiandien antsvoriu skundžiasi kas penktas paauglys. Jei tempai didės taip sparčiai – galima pasivyti ir JAV, kur vaikų antsvoris ir nutukimas yra epidemija.

Socialiniai pedagogai įsitikinę, kad vaikams ir paaugliams labai trūksta charizmatiško pavyzdžio. Jie dosniai dalija įvairiausius patarimus ir receptus kaip būti sveikesniam ir energingesniam. Jų paklausius – jie turėtų būti pasaulio sveikuoliai. Tačiau vaikai nebūtinai taip elgiasi taiip, kaip jiems pataria sveikuoliai.

Sveikiau gyventi nėra taip sunku. Tačiau nuo pat vaikystės reikia pradėti nuo savęs. O vėliau prisijungs ir kiti. Labai svarbūs sveiko vaikų gyvenimo būdo įkvėpėjai yra mokytojai, bei vietiniai sveikuoliai.

Vaikų antsvoris – dažna tema, sulaukianti įvairių diskusijų. Neretai dėl tokio neteisingo vaikų gyvenimo būdo kalti pirmiausiai tėvai. Beskubančios mamos ir apskritai beveik nieko šeimoje nematantys ir pinigus uždirbinėjantys tėvai netekę kantrybės laikas nuo laiko tik aprėkia nepusryčiaujančią atžalą. Tačiau jam nuo to ne skaniau. Moterims vis mažiau lieeka laiko pagaminti namų maisto – dažniausiai juos atstoja pusfabrikačiai. O tai – neskanu ir nesveika.

Nenuostabu, kad prasėdėjęs kelias valandas mokykloje, o vėliau dar prie kompiuterio ir televizoriaus, triaukšėdamas traškučius ir užsigerdamas gazuotais gėrimais vaikas greitai storėja. Ypač jei kieme nėra krepšinio lan

nko ir sportinę idėją palaikančių draugų.Todėl tėvai turi rimtai ir kantriai kalbėtis apie vaiko mitybos ir antsvorio problemas.

0 thoughts on “Vaikų antsvoris”

  1. aš naudoju labai gera dietą, visą laiką valgau pusryčius 9.30 pietus 14.00 vakarienę 18.00 labai gera dieta. Aš valgau tik tomis valandomis, saldumynu teko atsisakyti, taip pat ir gazuotu gėrimų, tačiau sulaukiau puikių rezultatu.

    Reply

Leave a Comment