Atostogos be alergijos

Atostogos ir kelionės alergiškiems žmonėms gali sietis ne tik su malonumais ir geromis emocijomis, bet dažnai ir priminti košmarą. Todėl sergant alergija atostogoms reikėtų tinkamai pasiruošti.

Planuokite atostogas iš anksto

Sugalvokite, kaip ir kur atostogausite. Atkreipkite dėmesį į augalų žydėjimą tuose kraštuose. Jei nusprendėte vykti į užsienį, iš anksto susiraskite kelionių agentūrą, kuri galėtų pasiūlyti viešbutį, maitinimą ir kitas įstaigas, galinčias pasirūpinti alergiškais žmonėmis. Jei mieliau keliaujate savarankiškai, iš anksto susirinkite informaciją apie mitybos ypatumus toje vietovėje ar šalyje.

Pagalvokite apie maitinimąsi kelionėje

Jei esate alergiška maiistui, tuomet geriausiai per atostogas maistą ruoštis patiems. Kad būtų lengviau, gyvenamąją vietą rinkitės su virtuvėle. Jums būtinus ar retesnius maisto produktus pasiimkite su savimi iš namų. Jei vis dėlto per atostogas nenorite gaminti ir nusprendėte valgyti maitinimo įstaigoje, būtinai apie alergiją maistui įspėkite personalą ir paprašykite, kad maistą gamintų be alergenų. Jei valgysite viešbutyje, nesivaržykite priminti, kad esate alergiška ir paprašykite patiekalą pakeisti.

Nepamirškite pasiimti būtiniausių vaistų

Prieš išvykdami pasikonsultuokit su šeimos gydytoju ar alergologu. Jei tuo metu nėra alergijos simptomų ir nevartojate priešalerginių vaistų, į kelionę pasiimkite antihistamininių vaistų, kurių kelioninėje vaistinėlėje turėtų turėti net ir nealergiški žmonės. Visus vaistus laikykite jų pakuotėse kartu su gydytojo receptais. Tai svarbu, jei skrendate lėktuvu ir norite vaistus pasiimti su savimi į saloną. Nepamirškite ir ins

strukcijos, kada ir kokius preparatus naudoti. Turėkite “Alergiko pažymėjimą”, tai svarbu, jei ištikus alergijos priepuoliui negalėsite savimi pasirūpinti.

Įdomių kelionių ir gero poilsio!

Leave a Comment