Raumenų masės ir jėgos didinimui skirtų produktų klasifikacija

Raumenų masės ir jėgos didinimui skirtųPRODUKTŲ KLASIFIKACIJA

Produktų klasifikacija padės greičiau išsirinkti norimą produktą.Klasifikacija yra sąlyginė, nes kai kurie produktai gali būti naudojami kaip raumenų masės ir jėgos didinimui, taip ir antsvorio problemoms spręsti.Tai pasakytina apie Prostar Whey Protein, Amino 2000 ir BCAA.Šie trys produktai dažnai vartojami didinant raumenų masę ir jėgą, tačiau jie vis dažniau sėkmingai vartojami antsvoriui mažinti, tuomet, kada yra laikomasi griežtos dietos.

PRODUKTAI SKIRTI RAUMENŲ MASĖS / JĖGOS DIDINIMUI IR FUNKCINIŲ SAVYBIŲ GERINIMUI:

Massiwe Whey Gainer Priedas vartotinas visiems, norintiems padidinti kūno raumenų masę ir jėgą.Asmenys, turintys antsvorį, šį priedą turėtų vartoti atsargiai dėl nemažo angliavandenių kiekio jame.Raumenų masės ir jėgos didinimui skirtų priedų rinkoje yra didelė pasiūla.Priedai vienas nuo kito skiriasi angliavandenių kiekiu, baltymų koncentracija, baltymų kokybe, vitaminų kiekiu.Pirkėjas, rinkdamasis priedą, turėtų atkreipti dėmesį į du veiksnius:baltymų koncentraciją ir jų kokybę.Tai ir lemia šių priedų kokybę ir kainą.Massive Whey Gainer turi išskirtinai aukštą baltymų koncentraciją -38 % (daugumoje priedų koncentracija sudaro 20-25 %).Baltymų šaltinis šiame priede yra aukščiausios biologinės vertės Whey (pieno išrūgų) baltymai.Angliavandenių, esančių priede, didžiąją dalį sudaro lėtai įsisavinami gliukozės polimerai, kurie aprūpina organizmą energiją ilgą laiką.Kita angliavandenių dalis yra fruktozė, kuri įsisavinama labai greitai, tačiau turi mažiausiais galimybes iš visų greitai įsisavinamų angliavandenių virsti riebalais organizme. Vienoje priedo porcijoje yra visų pagrindinių vitaminų dienos norma.Massive Whey Gainer sudėtis (%): Whey baltymai – 38; gliukozės polimerai – 39; kristalinė fruktozė – 22; vitaminai – 0,21; natūralūs kvapai (braškinis, avietinis, vanilinis, bananinis) – 0,79.Rekomenduojama vartoti: 4 dozatoriaus kaušelius, kurie yra įpakavimo viduje, ištirpinti 533 ml (maždaug 0,5 l) pieno, sulčių ar vandens.Pusė šios porcijos išgerti likus iki treniruotės 30-45 min., – likusią dalį- vienos valandos bėgyje po treniruotės.Ne treniruočių dienomis – pusę porcijos suvartoti tarp valgymų iš ryto, o likusią dalį suvartoti tarp valgymų po vidurdienio.

Crea Pure / Creatine Capsules Šie du produktai yra identiški savo sudėtimi, jų veiklioji medžiaga yra kreatinas. Kreatinas yra vienas iš labiausiai vartojamų maisto priedų. Jį vartoja įvairių sporto šakų atletai. Vien tik JAV 1999 metais šio produkto buvo parduota 2,5 mln. kilogramų. Šis faktas byloja apie kreatino efektingumą ir jo nekenksmingumą organizmui.Kreatinas teikia raumenims energiją, kuri reikalinga ypatingai greitiems judesiams atlikti. Kreatino poveikis organizmui: 1. jėgos ir raumenų masės padidėjimas; 2. pagerėja darbingumas atliekant didelio intensyvumo pratimus ir pagerėja atsistatymas po fizinių krūvių; 3. pagerėja ištvermės savybės ir mažėja riebalinis audinys.Labai daug rekomendacijų, kaip pagerinti kreatino įsisavinimą organizme ir kada jį geriausia vartoti. Paskutiniai tyrimai rodo, kad geriausia kreatiną vartoti su baltymų/angliavandenių mišiniu prieš ir po treniruotės.Kreatino teigiama įtaka organizmui pasipildo vis naujais faktais. Lygiai taip pat kinta rekomendacijos jį vartoti.Yra du pagrindiniai būdai vartoti kreatiną: 1. Su “užkrovos faze” – maždaug po 20 g kasdien (0,25-0,3 g/ 1 kūno masės kilogramui) 4 – 5 dienas.Suvartoti šį kiekį per 4 – 5 kartus dienoje. Vėliau – 4 – 5 savaites po maždaug 5 g (0,02 – 0,05 g/1 kilogramui kūno masės). Po to daroma vienos savaitės pertrauka, ir ciklas kartojasi. 2. Vartoti po 3 – 5 g kasdien 4 – 5 savaičių bėgyje. Po to daroma vienos savaitės pertrauka, ir ciklas kartojamas.Abu vartojimo būdai turi būti pasirenkami individualiai arba pagal trenerio rekomendacijas.Būdas su “užkrovos faze” dažnai taikomas pirmą kartą vartojantiems kreatiną arba “nekantriems” sportininkams.

PRODUKTAI SKIRTI ANTSVORIO MAŽINIMUI IR AKTYVIOS RAUMENŲ MASĖS PALAIKYMUI:

Prostar Whey Protein Produktas skirtas tiems, kurie nori sumažinti antsvorį bet neprarasti raumeninio audinio, taip pat profesionaliems sportininkams prieš varžybas.Tai yra išimtinai baltyminis produktas, gaminamas iš pieno išrūgų naujausių technologijų metodais. Jo sudėtis yra nepakeičiamų ir pakeičiamų amino rūgščių mišinys, praturtintas amino rūgštimis šakotomis grandimis (BCAA).

Savo biologine verte pranašesnis už kiaušinių baltymų koncentratus, kuriuose BCAA ir nepakeičiamų amino rūgščių santykis nėra idealus.Whey baltymai padidina ląstelinio gliutationo kiekį. Gliutationas yra organizme gaminamas antioksidantas, taigi šie baltymai stiprina organizmo imuninę sistemą.Jie patenka į kraują greitai, maždaug per 15 – 20 min., todėl jie gali būti naudojami, tais atvejais, kada organizmą reikia greitai aprūpinti baltymais (pvz.: atliekant treniruotę ryte nevalgius).Rekomenduojama vartoti: vieną kaušelį (jis yra įpakavimo viduje) produkto ištirpinti stiklinėje vandens arba lieso pieno. Vartoti prieš pat treniruotę arba iš karto po jos.

Amino 2000 Amino rūgštys rekomenduojamos sportininkams, norintiems išlaikyti kūno masę ir priaugti raumeninio audinio.Šios amino rūgštys lemia raumeninio audinio augimą, padeda greičiau atsistatyti po dažnesnių ir intensyvesnių treniruočių.Rekomenduojamas norintiems sumažinti antsvorį, neprarandant raumeninio audinio bei profesionaliems sportininkams prieš varžybas.Tai puikus baltymų šaltinis, padedantis išpildyti rekomendacijas lankančiam fitness ar kultūrizmo užsiėmimus: “du gramai baltymų vienam kūno masės kilogramui”. Amino rūgštyse nėra angliavandenių ar riebalų, todėl jos svarbios mažinant antsvorį ar prieš varžybas. Jos labai patogios asmenims, kurie neturi laiko dažnai ir kokybiškai maitintis.Amino rūgštys gaunamos iš aukščiausios kokybės baltymų, patenka į kraują per 10 – 15 min., beveik nereikalauja energijos įsisavinimui.Rekomenduojamos vartoti iki 9 tablečių per dieną, po 3 tabletes tarpuose tarp valgio.

BCAA Amino rūgštys išsišakojusiomis grandimis.Rekomenduojamos profesionaliems sportininkams, norintiems priaugti raumeninio audinio ir fitness atstovams, norintiems sumažinti antsvorį.Jos padidina ištvermę, atitolina nuovargį bei “gydo” ir atkuria raumens audinį. Be to, jos turi ir antikatabolinį poveikį, nes apsaugo kitų amino rūgščių suskaidymą raumenyse. Sudarytos iš nepakeičiamų amino rūgščių: leucino, izoleucino, valino. Išsekus glikogeno atsargoms, jos pirmiausiai naudojamos energijos reikmėms, taigi atlieka raumenų “sargo” vaidmenį. Svarbi savybė yra ta, kad sumažina centrinės nervų sistemos nuovargį, reguliuodamos amino rūgšties triptofano patekimą į smegenis.

Rekomenduojamas vartoti 2 – 3 kartus po 3 kapsules per dieną. Optimaliam poveikiui pasiekti vartoti tarp valgio ir iš karto po treniruočių.

Carnitine Produktas skirtas sportininkams kurie atlieka ilgesnes nedidelio intensyvumo treniruotes.Dažnai vartojamas antsvoriui mažinti derinant su aerobikos, bėgimo, fitness užsiėmimais.L-karnitinas padidina riebalinių rūgščių “transportą” per mitochondrijų membraną, tuo pačiu priduoda energijos atletui.Esant ilgesniam krūviui ir karnitino stygiui, raumuo norėdamas patenkinti energijos deficitą naudoja savo paties baltymus.Minimalus šio preparato kiekis per dieną sudaro 400 mg., maksimalus kiekis 4 g. Rekomenduojama šį kiekį gauti per keletą kartų, svarbu, kad paskutinė dozė būtų likus maždaug 1 val. iki treniruotės.Pageidautina per kartą suvartoti ne mažiau 50 mg. Ir ne daugiau 1 g. Pirmąją savaitę rekomenduojama vartoti iki 1 g per dieną, per kitas dvi savaites vartoti po 2 g per dieną ir tik po to patariama vartoti 3-4 g per dieną.Vartojimo trukmė 6-8 savaitės

Ultimate Burners Šis produktas skirtas asmenims norintiems sumažinti antsvorį.Jo sudėtyje yra cholinas, lecitinas, inozitolas, metioninas – medžiagos, kurios suskaido riebalines rūgštis. Taip riebalai, patekę į organizmą, gali būti lengvai vartojami energijos reikmėms.Cholinas laikomas kepenų apsaugos priemone, neleidžia kauptis riebalams kepenyse ir arterijose. Lecitinas ypač naudingas turintiems blogą cholesterino profilį.Be to šio produkto sudėtyje yra ir karnitino, kuris ” transportuoja” riebalines rūgštis į dirbančių raumenų ląsteles.Vartoti po 2 tabletes du kartus dienoje po valgio.

Fat Bloc Produktas skirtas asmenims, norintiems sumažinti antsvorį.Jo veiklioji medžiaga citosanas sustabdo riebalų skaidymą virškinamajame trakte ir pašalina juos iš organizmo. Jis taip pat didiną “gerą” ir mažina “blogą” cholesteriną. • Rekomenduojamas naudoti pagal poreikius, ypač pavalgius riebiai ,po 1 kapsulę po valgio, bet ne daugiau 3 kapsulių dienoje.

PRODUKTAI SKIRTI SĄNARIŲ ATSTATYMUI IR JŲ SUSIRGIMŲ PROFILAKTIKAI:

Glucosamine Sulfate Šis produktas atstato sąnario kremzlinį audinį ir turi nuskausminantį poveikį.Jis stabdo ligos progresavimą ir atstato pažeidimus.

Osteoartritas-sąnarių susirgimas pasireiškiantis vyresnio amžiaus žmonių ir sportuojančių tarpe.Viena šio susirgimo priežasčių yra gliukosamino trūkumas organizme. Sergant osteoartritu, sutrinka gliukosamino sintezė organizme. Gliukosamino sulfatas stimuliuoja kolageno, kuris yra pagrindinė sąnario kremzlinės medžiagos dalis, sintezę. Kaip rodo praktika, šis preparatas sėkmingai gydo kelių, klubų, pečių, alkūnių, riešų ir kitų sąnarių susirgimus.Rekomenduojama vartoti po vieną kapsulę tris kartus dienoje, arba pagal sporto medicinos specialisto nurodymus.

Joint Renew Formula Tai naujausias produktas, kurio paskirtis yra sąnarinių susirgimų gydymas ir profilaktika.Jo sudėtyje yra gliukosamino sulfatas , kurio poveikis padidinamas kitomis medžiagomis esančiomis produkto sudėtyje.Šios medžiagos, naudojamos kartu, sustiprina viena kitos poveikį. Rekomenduojama vartoti po tris kapsules išryto ir vakare, arba pagal sporto medicinos specialisto nurodymus.

GABA

Produktas skatina augimo hormono, kitaip vadinamu”jaunystės hormonu” išsiskyrimą.Augimo hormono kiekis ženkliai pradeda mažėti po 40-ties metų.JAV ir eilėje kitų šalių labai plačiai taikoma augimo hormono terapija vyresnio amžiaus asmenims.Jo vartojimas padidina aktyvią raumenų masę net ir be fizinio krūvio, sumažina riebalų kiekį organizme.Taip pat pastebimai: a. padidėja energija; b. pagerėja miegas; c. didėja seksualinis pajėgumas; d. sumažėja kraujo spaudimas; e. jaunėja oda, išnyksta celiulitas; f. pagerėja regėjimas, atmintis.Rekomenduojamas vartoti 2-3 kapsules prieš miegą.Perdozavus stebima plaštakų, riešų ir kitų kūno dalių “kaitimas”, todėl reikėtų pradėti vartoti nuo 1 kapsulės palaipsniui dozę didinant iki 3 kapsulių.