Skyrybos – geriausia išeitis?

Išsiskirti paprasta: pasirašai kelis dokumentus, palinki vienas kitam geros kloties ir viskas – gyvenimas prasideda iš naujo! Tačiau ar tikrai gyvenimas po skyrybų nesugriūva?

Skirtis ar taikytis?

Priklausomai nuo to, dėl ko jus įžeidė antroji pusė, galima galvoti apie skyrybas arba taikymąsi. Jei prieš jus smurtauja, naudoja emocinę ar fizinę jėgą, nieko nelaukdamos kvieskite policiją ar kaimynus, kurie galėtų jums padėti. Joks vyras neturi teisės smurtauti. Žinoma, nereikėtų pamiršti, kad kartais ir moterys pakelia ranką prieš vyrą, tokiu atveju vyras taip pat turi teisę skųstis atitinkamoms inspekcijoms.

Neištikimybė – dar viena dažna skyrybų priežastis. Rasti vyrą su kita lovoje – tolygu košmarui. Ką daryti tokiu atveju? Atleisti? Užmerkti akis ir viską pamiršti? Mielosios, juk gali būti taip, kad tai, kas įvyko tarp jūsų vyro ir šviesiaplaukės sekretorės – tėra nuotykis, į kurį nereikėtų kreipti tiek dėmesio. Žinoma, esant naujos meilės kibirkštims ir vyro prisipažinimui, kad kita moteris – yra jo gyvenimo džiaugsmas, protingiausia būtų pasitraukti.

Dažnai poros taikosi ir dėl vaikų. Neva vaikams geriau augti pilnoje šeimoje. Tačiau ar tikrai vaikams geriau matyti besiriejančius žmones? Psichologai teigia, jog tai ypač kenkia vaikų vystymuisi ir mąstymui. Daugelis vaikų, matydami kaip riejasi jų tėvai, ima mušti klasės draugus, stengiasi vadovauti prieš silpnesnius. Štai išsiskyrusių tėvų vaikai dažnai randa savo terpę ir nebando neigiamai lyderiauti.

Nors lietuvių liaudyje ir yra pasakymas apie suklijuotą vazą, kuri niekada nebeatrodys kaip ką tik įsigyta, nepamirškite, kad prieš skiriantis, reikia viską ramiai apgalvoti. Galbūt šią akimirką esate labai įskaudinta ir manote, kad atleisti – neįmanoma, tačiau gali būti, kad jau po kelių dienų, kai viskas stos į savo vietas, jūs suprasite, kad kaip tik tas žmogus, su kuriuo kelias savaites riejatės ir nerandate bendros kalbos yra tas jūsų vienintelis, su kuriuo norite nugyventi iki grabo lentos.

Kiekvieną kartą susipykę pasistenkite atsiminti, kad kaip tik savo vyrui atidavėte nekaltybę ir Dievo akivaizdoje prisiekėte mylėti vienas kitą tiek džiaugsme, tiek varge.